Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Jak fungujete s inkontinencí? Dá se vůbec...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, hledám práci v okrese Příbram,...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Rád bych si dopisoval s někým, kdo by měl...

Pozvánka na Festival spisovatelů Praha

Publikováno: 10.05.09
Počet zobrazení: 3304Edge on the Town
      Téma 19. ročníku Festivalu spisovatelů Praha je ˝2001 noc: Umění příběhu˝. Festival je uveden citátem francouzského spisovatele a myslitele Edmonda Jabése: ˝Na počátku je zranění neviditelné˝. Diskutovat, číst, přednášet, recitovat budou spisovatelé ze sedmnácti zemí světa. Mezi jinými slavný syrský básník a prozaik s francouzským občanstvím Adonis, král komiksů, Američan Robert Crumb, laureát Nobelovy ceny za literaturu, čínský básník, prozaik, dramatik a malíř Gao Xingjian.

Výtvarnému zpracování 19. ročníku odpovídá i grafické ztvárnění internetových stránek. Jejich podoba vychází z díla kanadsko-amerického malíře a grafika Philipa Gustona, konkrétně z jeho obrazu Edge of Town (Předměstí) z roku 1969.
Zajímavostí je, že Festival spisovatelů Praha je vůbec první institucí na světě, které Muzeum moderního umění v New Yorku poskytlo exkluzivní právo na šíření Gustonova slavného díla.

Festival spisovatelů Praha

web: http://www.pwf.cz
Kdy: 7. – 11. června
Kde: Laterna Magika

Festival spisovatelů Praha je významná literárně-kulturní událost, kterou Praha každoročně v červnu zažívá. Základní myšlenkou festivalu je představovat českému publiku známé i méně známé literáty, básníky a spisovatele ze zahraničí či přivádět do Prahy laureáty Nobelových cen. Festival spisovatelů Praha je jedním z mála světových festivalů, který přenáší své programy živě na internetu.
Podrobný program pro 19. Festivalu spisovatelů Praha naleznete ZDE na stránkách festivalu.

Kromě informací o festivalu na webu najdete zajímavé informace o literárních festivalech, pozvánkách, recencích, autorských čteních a další. Stačí navštívit webovou adresu: http://www.pwf.cz.

Zdroj: Festival spisovatelů Praha

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: