Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Pozvánka na Festival spisovatelů Praha

Publikováno: 10.05.09
Počet zobrazení: 2748Edge on the Town
      Téma 19. ročníku Festivalu spisovatelů Praha je ˝2001 noc: Umění příběhu˝. Festival je uveden citátem francouzského spisovatele a myslitele Edmonda Jabése: ˝Na počátku je zranění neviditelné˝. Diskutovat, číst, přednášet, recitovat budou spisovatelé ze sedmnácti zemí světa. Mezi jinými slavný syrský básník a prozaik s francouzským občanstvím Adonis, král komiksů, Američan Robert Crumb, laureát Nobelovy ceny za literaturu, čínský básník, prozaik, dramatik a malíř Gao Xingjian.

Výtvarnému zpracování 19. ročníku odpovídá i grafické ztvárnění internetových stránek. Jejich podoba vychází z díla kanadsko-amerického malíře a grafika Philipa Gustona, konkrétně z jeho obrazu Edge of Town (Předměstí) z roku 1969.
Zajímavostí je, že Festival spisovatelů Praha je vůbec první institucí na světě, které Muzeum moderního umění v New Yorku poskytlo exkluzivní právo na šíření Gustonova slavného díla.

Festival spisovatelů Praha

web: http://www.pwf.cz
Kdy: 7. – 11. června
Kde: Laterna Magika

Festival spisovatelů Praha je významná literárně-kulturní událost, kterou Praha každoročně v červnu zažívá. Základní myšlenkou festivalu je představovat českému publiku známé i méně známé literáty, básníky a spisovatele ze zahraničí či přivádět do Prahy laureáty Nobelových cen. Festival spisovatelů Praha je jedním z mála světových festivalů, který přenáší své programy živě na internetu.
Podrobný program pro 19. Festivalu spisovatelů Praha naleznete ZDE na stránkách festivalu.

Kromě informací o festivalu na webu najdete zajímavé informace o literárních festivalech, pozvánkách, recencích, autorských čteních a další. Stačí navštívit webovou adresu: http://www.pwf.cz.

Zdroj: Festival spisovatelů Praha

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: