Poslední diskuse
Téma týdne

Václav Havel zemřel v předvánočním čas,...Téma týdne

Jak dlouho jste šetřili na dárky a kolik za...Co se kde děje

Nevěšejte z oken a balkonu figury Santa...Šetřím, šetříš, šetříme…
![]() |
Autorka článku: ELENA „Mladá generace neumí hospodařit, natož šetřit“ – je často slyšet na místě, kde se sešlo víc seniorů. |
Generace 60 plus pamatuje šetření na poli, na zahradě, v kuchyni… Z měkkého ovoce byla marmeláda, z padaných jablek štrůdl a nejhospodárnější jsou brambory uvařené ve slupce. Rozhodně nepřipadají v úvahu slupky příliš silné. A to přesto, že veškerý biologický odpad skončí u čuníka nebo na kompostu.
Kdeže loňské sněhy jsou! Dnes se mladí holedbají tříděním odpadu. To jsme dělali spontánně nikdo nad tím nežasnul. Noviny dětem do sběru, vyřazený kov vyhodit až na železnou sobotu a dřevo skončí v kamnech.
S novou vládou slyšíme stále o šetření, ale prezident kontrolního úřadu má klidně tři byty. Státním úředníkům se šetření vůbec nelíbí, ale zkuste zajít někam na úřad kolem 8,30h ráno. Budou tam na Vás nejspíš nevrlí, že ještě nemají vypitou kávu. Pokud je to pondělí, brebentí o zážitcích z víkendu a to bude trvat nejméně do deseti. A to už je pomalu čas chystat se na oběd.
Radek John říká: „Dramatické, dramatické škrty! Nemáme na to „ Opakování slov si asi půjčil od pana prezidenta. Policisté budou mít o 10 % méně a v noci jich bude v ulicích méně. Senioři v noci stejně raději nevycházejí, tady je bota netlačí. Důchodců se dotkne zdražování nebo snížení příspěvku na péči. Opět se začne šetřit „dole“ aby „nahoře“ měli tři byty. A důchodci budou přemýšlet, zda svůj byteček 2+1 nevyměnit za 1+1, aby důstojně přežili zimu. Hlavně, ať nepřijde chřipka, ve zdravotnictví se také musí šetřit, co říkáte, kolegové senioři?
Zdroj: ELENA, Foto: internet







