Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Jak fungujete s inkontinencí? Dá se vůbec...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, hledám práci v okrese Příbram,...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Rád bych si dopisoval s někým, kdo by měl...

Muzea i pro starší a pokročilé?

Publikováno: 25.04.11
Počet zobrazení: 3491
Řekněte nám, co vám v muzeích chybí!
V posledních letech, kdy se muzea, víceméně úspěšně, snažila přiblížit dětem a mladým návštěvníkům, se trochu pozapomnělo na další skupiny obyvatel.

Co se týče nabídky pro tzv. skupiny obyvatel „se zvláštními potřebami“ se pozornost zaměřovala zejména na zrakově postižené, pro které bylo připraveno několik hmatových výstav.
Senioři, přestože jsou oficiálními dokumenty rovněž zahrnováni do znevýhodněných skupin a skupin se zvláštními potřebami, zůstávají doposud stranou zájmu (nejen) muzejních institucí. A to i přes to, že univerzity 3. věku nezvládají uspokojit obrovskou poptávku uchazečů o studium.
Abychom to mohli změnit, potřebujeme znát názory vás, kteří již máte více času a máte stále zájem získávat nové vědomosti a dovednosti. Proto Metodické centrum muzejní pedagogiky Moravského zemského muzea připravilo malý dotazník. Prosíme vás o jeho vyplnění! Uvítáme i další nápady a připomínky i k problémům, které se v dotazníku neobjevily, protože nás při jeho tvorbě prostě nenapadly. Ty můžete napsat na naši adresu mcmp@mzm.cz. (Uvítáme i vyjádření těch, kteří do muzeí vůbec nechodí!) Pokusíme se vaše názory zprostředkovat ostatním muzejním pracovníkům, aby se postupně mohla stát muzea zajímavější mi a přístupnější mi i pro starší a pokročilé!
Prosíme Vás, je-li Vám více než 55 let, vyplňte náš dotazník „Návštěvníci muzeí 55+“!
Dotazník naleznete na adrese: http://www.mzm.cz/mzm/oddeleni/centrum_muzejni_pedagogiky.html#dotaznik. (V sekci Charakteristika oddělení: je okénko, ve kterém je potřeba posunout se dolů.)
Děkujeme!
Za Metodické centrum muzejní pedagogiky dr. Eva Jelínková

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: