Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Zahrada Hesperidek plná květin – jarní výstava FLORA OLOMOUC

Publikováno: 26.04.11
Počet zobrazení: 2761
florajaro2011uv Výstaviště Flora Olomouc bude od 28. dubna do 1. května 2011 patřit jarní etapě zahradnické výstavy FLORA OLOMOUC tradičně doprovázené zahradnickými trhy a veletrhem drobné zahradní mechanizace Hortifarm.

Pořadatelé slibují, že nabídka největší a nejstarší květinové výstavy v České republice – s tradicí od roku 1958 – bude i letos velmi pestrá.
Největší výstavní pavilon A bude tradičně vyhrazen hlavní expozici výstavy. Její tvůrce, proslulý zahradní architekt Ivar Otruba se tentokrát inspiroval řeckými bájemi a koncipoval ji jako zlatou „ZAHRADU HESPERIDEK“ s tisícovkami kusů okrasných výpěstků domácích i zahraničních pěstitelů. Velkou květinovou expozici Svazu květinářů a floristů ČR doplní rozsáhlá přehlídka pěstitelského umění dlouholetého partnera olomouckých květinových výstav Zahradnictví města Vídně, speciální přehlídka orchidejí Thajského království, tulipánů a hyacintů holandských pěstitelů a polská expozice jarních výpěstků.
Na galerii pavilonu A budou moci návštěvníci obdivovat exponáty floristické soutěže v aranžování květin, letos na muzikálové téma „V hlavní roli:Klobouk“, a také záplavu balkonovek, cibulovin, jarních trvalek, skalniček, či vodních rostlin v expozici Českého zahrádkářského svazu. V té nebude chybět ani vyhledávaná bezplatná zahrádkářská poradna.
Velmi přitažlivý bude pavilon E s „japonskou zahradu“ a unikátními exponáty z proslulého Musea bonsají ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Vzácné bonsaje z Japonska, Koreje i Číny – některé starší 250 let – doplní vystavovatelé zvláštními přírodními kameny „suiseki“, vodními plochami a drobnou zahradní architekturou. V pavilonu bude rovněž „bonsajová“ poradna s ukázkami tvarování bonsají.

florajaro2011

Pavilony G, H a volné plochy budou patřit veletrhu drobné zahradní mechanizace Hortifarm a Jarním zahradnickým trhům s nabídkou květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků, zahradnických, či kutilských pomůcek a potřeb.
Volně přístupné budou návštěvníkům i sbírkové skleníky výstaviště s exotickou květenou, botanická zahrada Univerzity Palackého a botanická zahrada výstaviště v Bezručových sadech se zajímavými rostlinnými exponáty. Těšit se mohou rovněž na zábavný doprovodný program s dobrou muzikou a soutěžemi.

Otevřeno: denně od 9 do 18 hodin
Vstupné: 100 Kč – plnoplátci, 80 Kč – studenti, důchodci, 40 Kč – děti 6 až 15 let a mimořádně i pro školní výpravy (ZŠ a SŠ) vč. ped dozoru, 210 Kč – rodinné vstupné, zdarma – děti do 10 let v doprovodu rodičů, držitelé průkazu ZTP a ZTP-P.
Při hromadné objednávce nad 20 ks vstupenek (do 10. 4.) 20 procent sleva (neplatí na už slevněné vstupné pro školní výpravy!)

Další informace na www.flora-ol.cz.

Zdroj: paní Studená – Flora Olomouc

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: