Poslední diskuse


Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, jmenuji se Martin Chalupa a...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde...

Téma týdne zobrazit diskusi

Dobrý den, ráda bych vám doporučila...

Opera Aida v kině Lucerna

Publikováno: 28.08.12
Počet zobrazení: 3087
Aida_1 KINO LUCERNA, VODIČKOVA 36, PRAHA 1. 23. září 2012 od 18:30 kinosál Paláce Lucerna uvede další záznam operního představení. Špičkové operní umění v HD kvalitě a prostorovém zvuku si diváci budou moct vychutnat v záznamu opery Aida Metropolitní opery New York.

Kino Lucerna bylo postavené v roce 1909 původně jako divadelní sál, který se však vzápětí stal jedním z nejvýznamnějších kinosálů v celém tehdejším Rakousko-Uhersku a posléze i v samostatném Československu. Po více než 100 letech provozu si kino zachovalo svojí unikátní atmosféru, dotvořenou působivým původním interiérem a právě v tomto tematicky vhodném a krásném prostředí nyní návštěvníci kina budou moct sledovat tragický milostný příběh a zároveň výpravné drama plné velkolepých davových scén a působivých sborových partů – operu Aida. Mezi nejznámější melodie Aidy patří slavný Triumfální pochod.

Skladatel Giuseppe Verdi zasadil příběh opery do starodávného Egypta – v královském paláci v Memfidě sděluje nejvyšší kněz Ramfis bojovníku Radamovi, že se Etiopie opět chystá zaútočit na Egypt. Ramades doufám, že by se mohl stát nejvyšším velitelem egyptských vojsk. Miluje Aidu, etiopskou otrokyni královy dcery, princezny Amneris, a s ní o tom, že by ji po vítězném válečném tažení mohl osvobodit a oženit se s ní. Do Ramada je však zamilovaná Amneris…

Přenosy Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Oko kamery se během přenosu dostane podstatně blíže k dění na jevišti než oko diváka, byť sedícího na těch nejlepších místech přímo v Metropolitní opeře. Diváci přenosů si tak v kinech mohou vychutnávat úžasné detailní záběry, které by v samotné Met nikdy neviděl, a které jim zajištuje více než deset kamer zaznamenávajících představení. Výsledkem kombinace bezchybně zvládnutého filmového řemesla a výsostného interpretačního umění zpěváků, režisérů, dirigentů, hudebníků a dalších umělců Metropolitní opery pak je, jak napsala MF Dnes: „magické a vášnivé drama“.

Giuseppe Verdi: Aida
neděle 23.9. od 18:30 v kinosále Paláce Lucerna
vstupné 299,- (snížené vstupné pro seniory a studenty 249,-)

Více informací najdete na http://www.lucerna.cz a také na http://www.metinhd.cz.

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: