Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Pozvánka pro seniory do Lucerny

Publikováno: 27.11.12
Počet zobrazení: 3641
Autor článku: Mgr. Andrej Štůla
KINO LUCERNA, VODIČKOVA 36, PRAHA zve seniory na svá prosincová představení.

ATLAS MRAKŮ
Pondělí 3.12. 13:30
r. T.Tykwer, USA, 2012, 164 min.
Epicky rozsáhlá filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalyptickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek. V hlavních rolích Tom Hanks, Hugh Grant, Halle Berry, Susan Sarandon a mnozí další.

CO KDYBYCHOM ŽILI SPOLEČNĚ?
Pátek 7.12. 14:00
r. S.Robelin, FRA/SRN, 2011, 96 min.
Daniel Brühl, kterého si celá Evropa zamilovala ve filmu „Goodbye, Lenin“ a herecké legendy Geraldine Chaplin, Pierre Richard nebo Jane Fonda, ti všichni září ve francouzské komedii o partě nerozlučných kamarádů, kteří své přátelství hýčkají již více než čtyřicet let. Když jim paměť i zdraví začínají pomalu vypovídat službu a na obzoru je přízrak domova důchodců, vzepřou se a rozhodnou se žít společně.

ANNA KARENINA
Pondělí 10.12. 13:30 a úterý 11.12. 13:30
r. J. Wright, GB, 2012, 130 min.
Nové a (na dnešní dobu) nezvykle velkolepé zpracování Tolstého klasiky bude zcela jistě v únoru následujícího roku horkým kandidátem na sošky Oscarů, a to určitě v nejedné kategorii. Režisér oceňovaných snímků „Pokání“ a „Pýcha a předsudek“ totiž pojal svůj nejnovější snímek opravdu grandiózně. Všeobecně známý a nadčasový příběh tu představuje především jako historii jedné obrovské lásky, která procházela celým srdcem, jako příběh, který se sice odehrál na pozadí kulis hýřivé a nestřídmé společnosti carského Ruska, ale mohl se klidně odehrát kdekoliv jinde a v jakékoliv době.

SKYFALL
Středa 12.12. 13:00
r. Sam Mendes, GB/USA, 2012, 145 min.
Dvacáté třetí pokračování příběhů agenta Jamese Bonda. V roli agenta 007 opět Daniel Craig, jako jeho protivník tentokrát září Javier Bardem a režie se ujal Sam Mendes, tvůrce Americké krásy a dalších jedinečných snímků, jako je Nouzový východ nebo Road to Perdition.

VRÁSKY Z LÁSKY
Pátek 14.12. 14:00
r. Jiří Strach, ČR, 2012, 101 min.
Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý – kdysi herecká (a v soukromí též partnerská) dvojice, která zaručeně plnila sály kin. Ota (R. Brzobohatý) je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s Janou (J. Bohdalová) je ale poněkud jiné, než si představoval.

BÁJEČNÝ HOTEL MARIGOLD
Pondělí 17.12. 14:00
r. John Madden, GB, 2011, 124 min.
Nejlepší komedie se točí v Anglii a nejlepším místem odpočinku „na stará kolena“ je Florida. To první platí bez výhrady, to druhé také, ale jen do chvíle, než se se skupinkou britských seniorů vypravíme do báječného hotelu Marigold, kdesi v sluncem prozářené Indii.
Snímek má hvězdné obsazení: Judi Dench, Bill Nighy, Maggie Smith a v roli mladého majitele hotelu hvězda filmu Milionář z chatrče Dev Patel.

ANNA KARENINA
Pondělí 21.12. 13:00
r. J. Wright, GB, 2012, 130 min.

PÍ A JEHO ŽIVOT 3D
Středa 26.12. 14:30
r. Ang Lee, USA, 2012, 127 min.
Chlapec, tygr a moře. To jsou hlavní hrdinové neuvěřitelného příběhu, který nejprve dobyl svět na stránkách knihy a teď se to chystá zopakovat s filmovou verzí na plátnech kin. Režie se ujal oscarový Ang Lee (Zkrocená hora, Tygr a drak), který s pomocí předlohy Yanna Martela a technologie 3D vyčaroval snové dobrodružství, kterému nelze odolat.

HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA 3D
Pátek 28.12. 14:00
r. P.Jackson, USA, 2012, 164 min.
Staří dobří známí z trilogie „Pán prstenů“ se vracejí. Zpět jsou i jejich slavní představitelé: Elijah Wood, Orlando Bloom, nebo třeba Andy Serkis a jeho nezapomenutelný Glum. Příběh nás zavede na cestu ústřední postavy Bilbo Pytlíka, který se ocitne na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu Šedému se Bilbo ocitne ve společnosti třinácti trpaslíků v čele s bojovníkem Thorinem. Jejich cesta je zavede do divočiny, přes tajemné země, kde se to hemží zlobry a skřety, smrtelnými obřími pavouky a kouzelníky.

Autor: Mgr. Andrej Štůla, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: