Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Pozvánka pro seniory do Lucerny

Publikováno: 1.02.13
Počet zobrazení: 4318
Autor článku: Mgr. Andrej Štůla
KINO LUCERNA, VODIČKOVA 36, PRAHA zve seniory na svá únorová představení.

ANNA KARENINA
Pondělí 8.2. 14:00
r. J. Wright, GB, 2012, 130 min.
Nové a (na dnešní dobu) nezvykle velkolepé zpracování Tolstého klasiky bude zcela jistě v únoru následujícího roku horkým kandidátem na sošky Oscarů, a to určitě v nejedné kategorii. Režisér oceňovaných snímků „Pokání“ a „Pýcha a předsudek“ totiž pojal svůj nejnovější snímek opravdu grandiózně. Všeobecně známý a nadčasový příběh tu představuje především jako historii jedné obrovské lásky, která procházela celým srdcem, jako příběh, který se sice odehrál na pozadí kulis hýřivé a nestřídmé společnosti carského Ruska, ale mohl se klidně odehrát kdekoliv jinde a v jakékoliv době.

BÍDNÍCI
Pátek 8.2. 13:00
r. Tom Hooper, GB, 2012, 160 min.
Filmové verze jednoho z nejlepších a nejoblíbenějších muzikálů vše dob se po dlouhých přípravách ujal držitel Oscara za film „Králova řeč“ Tom Hooper a přinejmenším z prvních ukázek z filmu se dá tušit, že nás čeká výjimečný filmový a hudební zážitek. Jako Jean Valjean se představí Hugh Jackman, Fantine ztvárnila Anne Hathaway, Cosette Amanda Seyfried, Thénardiérovi Helana Bonham Carter a Sacha Baron Cohen a role Valjeanova věčného protivníka Javerta se zhostil Russell Crowe.

HITCHCOCK
Pondělí 11.2. 13:30 & úterý 12.2. 13:30
r. S. Gervasi, USA, 2012, 98 min.
Píše se rok 1960 a Alfred Hitchcock (Anthony Hopkins) právě natáčí svůj nový film. Film, který má rozhodnout o jeho úspěchu nebo zatracení. Film, kterému téměř nikdo nevěří a za který se sám Hitchcock musí filmovému studiu zaručit svým majetkem. Film, který se stane legendou. Co ale zrození fenoménu jménem Psycho předcházelo? Jaký příběh si „mistr napětí“, kterému filmové publikum vděčí za ty nejhrůzostrašnější zážitky v historii filmu, nechal pro sebe? Snímek odhaluje nejen historii natáčení jednoho z nejslavnějších filmů všech dob, ale také podmanivý milostný příběh slavného režiséra a jeho ženy Almy (Helen Mirren).

Dny francouzského filmu – PROTI VĚTRU
Pátek 15.2. 14:00
r. Jalil Lespert, Francie. 2011, 91 min.
Paulův život se převrátí naruby ve chvíli, kdy jeho žena náhle zmizí. Po roce neúspěšného pátrání je Paul zcela zničený, sžírají ho pochyby a výčitky svědomí. Možná, že jeho poslední šance je odstěhovat se s dvěma dětmi zpět do Saint-Malo, kde vyrostl. Nečekaná setkání však dají tomuto novému začátku obrat, který si Paul nepředstavoval.

Dny francouzského filmu – NĚŽNOST
Pondělí 18.2. 14:00
r. S.&D. Foenkinos, Francie, 2011, 108 min.
Nathalie (Audrey Tautou) žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, se jí zhroutí svět. Několik dalších let se soustředí pouze na práci, své emoce nechává stranou. Pak nenadále, aniž by věděla proč, políbí toho nejnepravděpodobnějšího muže – svého kolegu, Markuse. Tento zvláštní pár se pak pouští na vlastní emocionální pouť; cestu, která vyvolává nejrůznější otázky a nepřátelství v práci. Můžeme opravdu ovlivnit způsob, jakým objevíme novou chuť do života? Nathalie a Markus, kteří objevili novou lásku, utíkají, aby dali svému vztahu šanci. Je to příběh o znovuzrození, ale také o jedinečnosti lásky.

NIC NÁS NEROZDĚLÍ
Pátek 22.2. 13:30
r. J. A. Bayona, Španělsko/USA, 2012, 114 min.
Ewan McGregor a Naomi Watts ztvárnili hlavní role v silném příběhu, natočeném podle skutečných událostí, které se odehrály na pozadí jedné z největších přírodních katastrof posledních let, kdy na Vánoce roku 2004 udeřila na thajské pobřeží ničivá vlna tsunami. Manželé Henry a Maria, se svými třemi syny, se rozhodnou strávit poklidné svátky na pláži Indického oceánu a těší se na několik dnů prožitých v tropickém ráji. Rodinná idylka ale náhle a nečekaně skončí dva dny po Štědrém dnu, když po zemětřesení kdesi v oceánu zasáhne jihovýchodní pobřeží Asie obrovská přílivová vlna.

HAŠIŠBÁBA
Pondělí 25.2. 14:00
r. J. Enrico, Francie, 2012, 87 min.
Hvězda francouzského filmu, nositelka Césara za celoživotní dílo Bernadette Lafont a vynikající španělská herečka, téměř maskot filmů Pedra Almodóvara, Carmen Maura ztvárnily hlavní role ve skvělé francouzské komedii Paulette, kterou pro česká kina vybavil distributor roztomilým a všeříkajícím názvem Hašišbába.
Penzistka Paulette žije sama v paneláku na okraji Paříže a stěží stačí vyžít z důchodu. Když se náhodou jednoho večera přichomýtne k podezřelému obchodu, život se jí obrátí naruby. Ono totiž stát se na stará kolena dealerkou není zas tak jednoduché…

Autor: Mgr. Andrej Štůla, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: