Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Jak fungujete s inkontinencí? Dá se vůbec...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, hledám práci v okrese Příbram,...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Rád bych si dopisoval s někým, kdo by měl...

Recepty nejen pro babičky

Publikováno: 26.11.15
Počet zobrazení: 2232
Autor: Irena Novotná
Milé babičky, určitě už máte po létě stráveném na zahrádce a v přírodě více času na vaření a pečení, zkuste se tedy inspirovat našimi recepty.

Pokrmy z masa

Kuřecí haché
Haché mají rádi děti. Alespoň ty mé, již lehce šedivějící, nejí těžká a kořeněná jídla a spíš se přiklání k lehčím jídlům z ryb a drůbeže, se zeleninou anebo v kombinaci s ovocem (například kuře na ananasu nebo vepřové kotlety s jablky). Haché dělám tak, že vezmu kuře, mírně ho osolím, dusím na másle nejprve ve vlastnmí šťávě. pak ho malinko podliji a nechám kuře dusit do měkka. Pak si připravím zásmažku a zaliji ji polévkou. Až je maso měkké, oberu ho, posekám ho na jemné kousky, dám do zásmažky spolu se šťávou z kuřete, pak zamíchám do haché 1 vejce a podávám z chlebem nebo s rýží, jak je komu libo. Takto vypadá haché velmi dietně, ale je možné si trochu zafantazírovat s kořením. Nevhodnější je, podle mého názoru, muškátový květ a černý pepř.

Kuře s ovocem
To mám ráda já a také si ho dělám ve sváteční dni pro sebe. Muži mají raději trochu ostřejší jídla s výraznější chutí. Ale kuře s ovocem je výborné i v době, kdy se pokoušíme držet naše chutě na uzdě, protože přítomnost ovoce jídlo chuťově obohatí a také uspokojí. Tak, vykostím si kuře, maso dobře umyji, nakrájím na kostky, které posolím, obalím v hladké mouce a opeču na oleji. Poté ho podliji vodou a dusím po pokličkou 40 – 50 minut.

Ovocná součást pokrmu
Připravím si dvě hrušky, dvě jablka, oloupu, zbavím jádřinců a nakrájím na kostičky, hrst sušených švestek bez pecek. Pokud mám, přidám višně a angrešt, což mohu buď čerstvé nebo zavařené v kompotu. Všechno ovoce podusím a pak přidám ke kuřeti a dusím kuře s ovocem tak dlouho, dokud nepustí šťávu. Nakonec dochutím jídlo pepřem, tymiánem, přidám šípkovou marmeládu a nechám pod pokličkou rozležet. Pokrm je vynikající s rýží.

Autor: Irena Novotná, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: