Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Pozvánka pro seniory do Lucerny

Publikováno: 30.07.16
Počet zobrazení: 1705
  Autor článku: Mgr. Andrej Štůla
Lucerna zve seniory do kina, pro seniory platí sleva 50 %, tak pokud budete mít chuť, vypravte se na nějaké hezké představení.

UČITELKA pondělí 1.8. 13:30 r.: J. Hřebejk, SR/ČR, 2016, 102 min.

Hlavní hrdinkou nového snímku tvůrčího dua Hřebejk – Jarchovský je laskavě vyhlížející učitelka, která však za účelem osobního obohacení manipuluje prostřednictvím svých žáků jejich rodiči.

 

ZA LÁSKOU VZHŮRU  pátek 5.8. 13:30 r.: L. Tirard, Francie, 2016, 98 min.

Hlavní hrdinkou příjemné romantické komedie je Diane, krásná žena s vysokým pracovním postavením. Jednoho večera Diane zazvoní telefon a přijme hovor od Alexandra, je zdvořilý, šarmantní i bohatý. Diane podlehla kouzlu hlasu a sní o tom, jak asi vypadá ve skutečnosti. Jak už to ale bývá, představy jsou někdy lepší než skutečnost a jejich setkání nedopadne podle očekávání…

 

HEIDI, DĚVČÁTKO Z HOR pondělí 8.8. 13:30 r.: A. Gsponer, SRN/Švýc., 2015, 105 min.

Již více než 130 let si knihy o děvčátku Heidi švýcarské autorky Johanny Spyri nacházejí stále nové a nové nadšené čtenáře. V novém velkolepém filmovém zpracování potkáváme Heidi jako osiřelé děvčátko, které tráví nejšťastnější dny dětství společně s kamarádem Peterem při hlídání stáda koz, radostného hraní a užívání si svobody švýcarských Alp, kde bydlí v prostém srubu u svého dědečka.

 

JULIETA  pátek 12.8. 13:30 r.: P. Almodóvar, Španělsko, 2016, 99 min.

Každý nový snímek držitele dvou Oscarů za filmy Vše o mé matce a Mluv s ní, španělské režisérské ikony Pedro Almodóvara, je očekáván jako obrovská událost. Letos v létě nás potěší svou novinkou, ve které poutavě rozehrává dramatické osudy dvou žen, matky a dcery.

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ DEN pondělí 15.8. 13:30 r.: R. Margon, Francie, 2016, 90 min.

Jean-Paul Belmondo se v doprovodu svého syna Paula vrací na zásadní místa své filmové kariéry… V jedinečném celovečerním portrétu se legendární Bebel vrací na místa, kde vznikaly jeho filmy.

 

KOMORNÁ pátek 19.8. 13:00 r.: Chan-wook Park, J. Korea, 2016, 145 min.

Šlechtična Hideko žije v ústraní na venkovském panství se svým strýcem a poručníkem. Chlípný strýc vychovává Hideko přísnou rukou a čeká, až dospěje, aby si ji mohl vzít a zmocnit se jejího bohatství. V domě se však objevuje podvodník, který zosnuje příchod mladé komorné Sukhui ve skutečnosti chudé kapsářky, která mu má pomoci nebohou Hideko svést.

 

TEORIE TYGRA pondělí 22.8. 13:30 r.: R. Bajgar, ČR, 2015, 101 min.

Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Tatiana Vilhelmová a Iva Janžurová v nové české komedii o jedné velké vzpouře. Je to vlastně tak trochu road movie o muži, který si v šedesáti vzpomene, že míval sny i vlastní vůli a že chce zpátky vládu nad svým životem.

 

BOŽSKÁ FLORENCE  pátek 26.8. 13:30 & 29.8. 13:30 r.: S. Frears, GB, 2016, 110 min.

Meryl Streep jako Florence Foster Jenkins, dáma, která se v roce 1944 sluní na vrcholu newyorské společnosti. Se svým manželem a manažerem v jedné osobě, St. Clair Bayfieldem (Hugh Grant), oblažují městskou smetánku výběrem slavných operních árií v podání samotné božské Florence.

Jediným problémem jejích vystoupení je skutečnost, že Florence nejenže nedokáže udržet při zpěvu melodii, ale její hudební nadání a hlas mají, jemně řečeno, své nedostatky.

 

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: