Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Pozvánka pro seniory do Lucerny

Publikováno: 1.04.17
Počet zobrazení: 1504
  Autor článku: Mgr. Andrej Štůla
Lucerna zve seniory do kina, pro seniory platí sleva 50 %, tak pokud budete mít chuť, vypravte se na nějaké hezké představení.

MASARYK pondělí 3.4. 13:30 r.: J. Ševčík, ČR/SR, 2016, 113 min.

Po exkluzivním uvedení na samém konci loňského roku, kdy sedm projekcí filmu Masaryk u nás v Lucerně vyvolalo u diváků obrovský zájem (všech sedm projekcí se vyprodalo do posledního místa již před Vánocemi), přichází očekávaný snímek do široké distribuce, navíc ozdoben dvanácti cenami Český lev.  Karel Roden exceluje jako Jan Masaryk a Oldřich Kaiser neméně vynikajícím způsobem ztvárnil roli prezidenta Edvarda Beneše.

 

 

V SEDMNÁCTI středa 5.4. 13:30 r.: A. Téchiné, Francie, 2016, 116 min.

V nejsvěžejším snímku své kariéry zachycuje sedmdesátiletý francouzský klasik André Téchiné dvojici sedmnáctiletých kluků z francouzského maloměsta, jejichž turbulentní vztah začíná nenávistnými výpady a školní šikanou, ale postupně se vyvíjí v křehké intimní pouto.

 

 

LION: DLOUHÁ CESTA DOMŮ pátek 7.4. 13:30 r.: G. Davis, Austrálie/USA/GB, 2016, 118 min.

Snímek nominovaný na 6 Oscarů, včetně kategorie Nejlepší film roku s oblíbeným Dev Patelem (Milionář z chatrče, Báječný hotel Marigold) v hlavní roli.

Pětiletý indický chlapec Saroo se ztratí ve vlaku, který ho odveze tisíce kilometrů od jeho domova a rodiny. Ocitne se v ulicích Kalkaty, kde se musí naučit sám a opuštěný přežít.

 

 

BOLŠOJ BALET: HRDINA NAŠÍ DOBY neděle 9.4. 16:45 (sleva 50 Kč)

Celovečerní dramatický balet podle stejnojmenného klasického Lermontova románu o fenoménu tzv. „zbytečného člověka.“ Hudba: Demutsky, choreografie: Posokov.

 

 

ČERVENÁ ŽELVA /Dny evropského filmu/ pondělí 10.4.13:30 r.:M.Dudok de Witt ,Fra/Bel/Jap,2016,80 min.

Příběh trosečníka na tropickém ostrově, obydleném želvami, kraby a ptáky, je zároveň univerzálním příběhem všech zásadních okamžiků v životě člověka. O sebepoznání, lásce, rodičovství i střídání generací vypráví oscarový režisér Michaël Dudok de Wit beze slov, jen s pomocí řemeslně dokonalé animace. Magický snímek, srozumitelný napříč generacemi získal v Cannes Zvláštní cenu.

 

 

 

JEDEN NĚMECKÝ ŽIVOT středa 12.4. 13:30 r.: více tvůrců, Rakousko, 2016, 107 min.

Zpověď osobní sekretářky jednoho z nejhorších zločinců v dějinách – Josepha Goebbelse.

Brunhilde Pomsel sama sebe vždy popisovala jako nezajímavou postavu, která stála celý život mimo hlavní proud dějin. Neměla prý zájem o politiku. „Byla to jen práce, zaměstnání, žádnou vinu necítím“. Nicméně, byla to právě ona, kdo měl za úkol např. falšovat statistiky o padlých vojácích Wehrmachtu směrem dolů a přepisovat a archivovat veškeré Goebbelsovy projevy. Její život odráží celé dějiny dvacátého století.

 

ŠPUNTI NA VODĚ pátek 14.4. 13:30 r.: J. Chlumský, ČR, 2017, 83 min.

Rodinná komedie o tom, co se stane, když tátové chtějí na vodu bez svých drahých poloviček. Tito muži mají skvělý plán, ale jako každý plán má i ten jejich své trhliny. Proto se ocitnou v kánoích sice bez žen, ale zato se svými dětmi. Jiří Langmajer, Hynek Čermák a Pavel Liška.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MALBY MODERNÍCH ZAHRAD neděle 16.4. 16:45 (sleva 50 Kč)

Claude Monet byl zanícený zahradník a pravděpodobně nejdůležitější malíř zahrad v historii umění, ale nebyl jediný. Velcí umělci, jako Van Gogh, Bonnard, Sorolla, Sargent, Pissarro a Matisse, všichni hleděli na zahradu jako na silný subjekt, ovlivňující jejich díla. Tito velcí umělci, spolu s mnoha dalšími slavnými jmény, jsou zahrnuti v inovativní expozici londýnské The Royal Academy of Arts.

 

 

ŠPUNTI NA VODĚ pondělí 17.4. 13:30 r.: J. Ševčík, ČR/SR, 2016, 113 min.

 

 

MÍSTO U MOŘE středa 19.4. 13:30 r.: K. Lonergan, USA, 2016, 137 min.

Casey Affleck sbírá za hlavní roli ve snímku Místo u moře jedno ocenění za druhým, včetně Zlatého Glóbu. Dechberoucím způsobem zde ztvárnil postavu Leea Chandlera, mladíka, který po smrti svého staršího bratra s velkým překvapením zjišťuje, že jím byl  ustanoven jako opatrovník synovce.

 

 

GOYA čtvrtek 20.4. 18:45 (sleva 50 Kč)

Francisco Goya, nejslavnější španělský umělec, je považován za otce moderního umění. Goya je nejen skvělým pozorovatelem každodenního života a problematické španělské historie, ale je především nadaným malířem portrétů a sociálním komentátorem par excellence. Žánr portrétu posouvá Goyova díla novým směrem, jeho genialita je prezentována v rámci výstavy v Národní galerii v Londýně. Film využívá tuto výstavu jako prostředek nahlédnutí do Goyova rušného života.

 

MOONLIGHT pátek 21.4. 13:30 r.: B. Jenkins, USA, 2016, 111 min.

Nadčasový příběh dospívání a hledání sebe sama je zasazený do drsných kulis okrajových čtvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje místo v prostředí, ve kterém často rozhoduje právo silnějšího, zatímco jeho vnitřní svět se plní láskou, bolestí i touhou. Moonlight zachycuje univerzální témata přátelství a sexuální identity ve třech různých životních etapách od dětství až po dospělost.

 

MASARYK pondělí 24.4. 13:30 r.: J. Ševčík, ČR/SR, 2016, 113 min.

 

 

PŘES KOSTI MRTVÝCH středa 26.4. 13:30 r.: A. Holland, Polsko/ČR/SRN, 2017, 127 min.

Hlavní postavou zatím posledního filmu první dámy polského filmu Agnieszky Hollandové (Úplné zatmění, Hořící keř) je Janina, energická, notně excentrická učitelka angličtiny a milovnice zvířat v důchodovém věku. Děj se odehrává v malé osadě na česko-polském pohraničí, kde se v rychlém sledu stane několik záhadných vražd bez jasně vysvětlitelné logiky či motivu.

 

NAPROSTÍ CIZINCI pátek 28.4. 13:30 r.: P. Genovese, Itálie, 2016, 97 min.

Jeden z nejlepších italských filmů poslední doby klade hned na začátku vtíravou otázku – co vše o nás může prozradit náš nepostradatelný společník, mobilní telefon, a jaká tajemství v něm máme každý ukrytá?! Odpověď může přinést toto komediální drama o skupině přátel, kteří se o sobě během jediné večeře dozvědí víc než za celý dosavadní život. Skupina přátel se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických vzpomínek na to, co bylo… kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad: dát mobilní telefony na stůl a sdílet každou SMS i každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…?

 

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: