Poslední diskuse


Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, jmenuji se Martin Chalupa a...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde...

Zahrady na zámku ve Žďáru nad Sázavou

Publikováno: 7.04.17
Počet zobrazení: 1135
  Autorka článku: Lucie Herberová
Gruzínská princezna z rodu Kinských otevře své soukromé zahrady na zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Šermíři, tanečníci, malíři… Na zámku ve Žďáru nad Sázavou se vrátíte na dva květnové dny do barokní doby. Gruzínská princezna, hraběnka Thamar Kinsky, otevře již tradičně své soukromé zahrady. Akce Dny otevřených zahrad, která se bude konat o víkendu 27. -28. května od 10 do 18 hodin, má podtitul Baroko žije v nás. Rok 2017 je vyhlášen rokem českého baroka, a proto se zahradami bude prolínat barokní hudba, tanec i architektura.

„Snažili jsme se vymyslet opravdu různorodý program. Například jsme oslovili odborníka, který u nás povede přednášku s názvem Sex a baroko. Lidé se tak mohou těšit nejen na pestrobarevné květy, stín stromů či jarmark. Ale i na baroko ve všech oblastech lidského života,“ říká Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

Ochutnávka květin, koncerty i relax s výhledem na památku UNESCO
Na zámku se spojí zábava, krásné prostředí a barokní historie. „Lidé se budou moci projet na loďce po rybníku pod Zelenou horou, procházet se zahradou s botanikem, ochutnávat různá jídla z květů a rostlin, naučit se květiny vázat, vyslechnout si povídání o historii zámku od průvodců v barokních kostýmech, užít si hudbu a tanec pod širým nebem nebo jen tak relaxovat u rybníka s výhledem na památku UNESCO – Zelenou horu. A všechno nejen v krásných zahradách paní Kinsky, ale i v interiérech zámku,“ vyjmenovává jen zlomek dvoudenního programu Herberová.

Hraběnka Kinsky už zahradničí, chce mít zahradu co nejhezčí
Zahrady jsou však rozsáhlé, proto se o ně nemůže Thamar Kinsky starat sama. „Byly časy, kdy jsem strávila na zahradě každý den 3 až 5 hodin. Otrhávala jsem odkvetlé květy, okopávala, zalévala. Teď to dělám také, ale v podstatně menší míře. Nejsem nejmladší. Proto spolupracuji se zahradníky, společně vybíráme nové druhy rostlin, které vyhovují klimatu Vysočiny. Problém je, že odborníkům ne vždy rozumím, moje čeština není tak dobrá,“ směje se Thamar Kinsky, gruzínská princezna, která se do rodu Kinských přivdala.

DNY OTEVŘENÝCH ZAHRAD ANEB BAROKO ŽIJE V NÁS
KDE?

Zámek Žďár nad Sázavou
KDY?
27. – 28. 5., 10 – 18 h
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ
www.zamekzdar.cz

Autor: Lucie Herberová, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: