Dnes je 19.04.2018, Svátek má Rostislav, zítra Marcela

Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Téma týdne zobrazit diskusi

POZOR!!!! na sociální pracovnici jménem...

Zdraví zobrazit diskusi

Dobrý den,prosím o přeložení...

Podmínky nároku na důchod z ČR a z Rakouska

Publikováno: 13.05.17
Počet zobrazení: 699
Jaké jsou podmínky nároku na důchodové dávky z České republiky a z Rakouska?
Odborníci poradí ve středu 31. května, tentokrát v Jindřichově Hradci.

Nejen tzv. pendlerům je určen další, v pořadí již 8. česko-rakouský poradenský den k důchodům. Využít ho mohou všichni, kteří pracovali nebo pracují v Česku a v Rakousku a chtějí vědět např. to, jak se jim budou započítávat odpracované roky do důchodu. Letošní mezinárodní poradenský den se uskuteční ve středu 31. května 2017 v Jindřichově Hradci. Konzultace připravila a odborně zajistila Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) ve spolupráci s rakouským nositelem důchodového pojištění Pensionsversicherungsanstalt (PVA).

Zájemci tak mají jedinečnou možnost obrátit se na odborníky obou zemí s dotazy, které se týkají jejich důchodového pojištění. Cílem tohoto mezinárodního důchodového poradenství je především informovat občany, kteří získali doby pojištění na území České republiky a Rakouska, o tom, jaké jsou v souladu s platnými nařízeními Evropské unie podmínky nároku na důchod v obou státech. Experti z obou institucí důchodového pojištění účastníkům také poradí, jak postupovat při vyřizování žádosti o důchod, jaké doklady jsou k žádosti potřeba, a podají jim další užitečné informace, které vyplynou z konkrétních dotazů. Tlumočení je v případě potřeby zajištěno. Konzultace jsou poskytovány bezplatně.

Poradenský den proběhne ve středu 31. 5. 2017 v budově Okresní správy sociálního zabezpečení Jindřichův Hradec, na adrese Sládkova 332, a to v době od 9.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin.

Je vhodné se objednat
O konzultace je tradičně velký zájem, je proto vhodné se předem objednat. Čas konzultace si lze domluvit na těchto telefonních číslech: + 420 384 359 306 a 05 03 03-32 604. Využít je možné i fax: 05 03 03-32 690. Tým konzultantů budou tvořit vždy český a rakouský odborník, jednotlivé konzultace jsou plánovány ve dvacetiminutových intervalech. Objednaní klienti budou mít při konzultacích přednost.

Co si vzít na konzultaci s sebou
Všichni, kteří se rozhodnou využít možnosti konzultace, by s sebou měli mít průkaz totožnosti, doklady o pojištění (především ty, na kterých je uvedeno rodné číslo a rakouské číslo pojištění), případně také korespondenci s institucemi důchodového pojištění apod.

O konání akce informují dvojjazyčné plakáty, které jsou vyvěšeny mimo jiné na pracovištích okresních správ sociálního zabezpečení a pobočkách rakouského nositele pojištění.

Zdroj: ČSSZ

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: