Dnes je 21.06.2018, Svátek má Alois, zítra Pavla

Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Téma týdne zobrazit diskusi

POZOR!!!! na sociální pracovnici jménem...

Zdraví zobrazit diskusi

Dobrý den,prosím o přeložení...

MPSV pošle krajům peníze na sociální služby

Publikováno: 13.07.17
Počet zobrazení: 542
Zdroj: MPSV
Kvůli dlouhodobě velmi nízkým platům zaměstnanců v sociálních službách schválila vláda na konci května návrh ministryně Michaely Marksové, který přinese výrazné zlepšení jejich situace.

Spolu s tímto opatřením vláda schválila dofinancování sociálních služeb více než miliardou korun.

Zaměstnanci Ministerstva práce a sociálních věcí dokázali v rekordním čase od rozhodnutí vlády vyřídit celý dotační proces. Až na tři kraje, ale nejsou krajští zastupitelé schopni svolat zasedání zastupitelstev, díky tomu se peníze k poskytovatelům nejspíše nedostanou včas.

Ministryně Marksová prosadila na vládě změnu tarifů u zaměstnanců ve veřejných službách a správě, což s platností od prvního července bude znamenat zvýšení platů sociálních pracovníků a pečovatelů o 23 % a ostatních, většinou technických a administrativních, zaměstnanců v sociálních službách o 9,4 %.

„Od nástupu do vlády jsem se zasadila o každoroční růst platů v sociálních službách. Poslední změna tarifů pomůže téměř 165 tisícům zaměstnanců s nejnižšími platy,“ uvedla ministryně Michaela Marksová.

Vláda zároveň schválila částku 1 162 305 856 Kč, ze které se zvýšení zaplatí. Peníze jdou z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí i Ministerstva financí. Kraje budou mít finance k dispozici na svých účtech do 30. června. Dofinancování sociálních služeb zahrnuje, jak výše zmíněné navýšení platů, tak i částku na mzdy, protože podle zákon o sociálních službách nelze poskytovat dotaci pouze veřejnému sektoru, ale všem poskytovatelům sociálních služeb, kteří jsou zařazeni do sítě sociálních služeb a podali žádost o dotaci na rok 2017.

MPSV v posledních třech letech dofinancovalo platy a mzdy na sociální služby několikrát. V říjnu 2014 proběhlo dofinancování ve výši 335 mil. Kč, v červenci 2015 v celkové výši 720 mil. Kč a v červenci 2016 putovalo na dofinancování platů v sociálních službách 270 mil. Kč.

Zdroj: MPSV

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: