Dnes je 17.07.2018, Svátek má Martina, zítra Drahomíra

Poslední diskuse


Politika zobrazit diskusi

mám zájem o vámi nabízené předplatné...

Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Muži po šedesátce

Publikováno: 4.08.17
Počet zobrazení: 705
  Autorka článku: Marie Skácelová
Nejhorší je „to pustit“, říkává moje kosmetička a vypráví o klientkách, které chodí na kosmetiku ještě po sedmdesátce.
 

Pravdou je, že ženy, které byly zvyklé se o sebe starat celý život v tom pokračují i ve stáří. Muži svůj vzhled daleko častěji vzdávají. Snaží se donosit staré věci nebo oblečení, které vyřadili synové. Neradi se holí, boty jim nesedí a celkově působí více zanedbaně, než stejně staré ženy. Nejen kosmetička, ale i moje paní zubařka by mohla vyprávět o starých mužích na zubařském křesle.
A věřte, že se do dobře neposlouchá.

Musím přiznat, že si moc nevšímám zevnějšku mladých lidí. Jednak to není žádné umění vypadat dobře ve třiceti, jednak mě jejich vzhled trochu rozčiluje. Samé tetování, peercing, děravé kalhoty, zelené vlasy… To není nic, co by se mi líbilo.

Ráda se ale zadívám na dobře vypadající seniorku a ještě raději na dobře vypadajícího seniora. Těch je totiž pomálu.

Nedávno mě zaujal „dědeček“ s vnukem na kolečkových bruslích. Na kolečkových bruslích byli oba. Vnuk byl sice roztomilý, ale ten „dědeček“! Určitě už oslavil sedmdesáté narozeniny, osud mu dopřál zdraví a bylo vidět, že je mladý duchem. Hladce oholen, čisté bílé triko, bermudy, opálený…

Kontrastoval se seniory – muži, které vídám v tramvaji, neupravenými, nevábně vonícími, umazaném oblečení, celkově nerudnými a naštvanými na celý svět, hlavně na svůj věk.

Takže, pánové, „nebalte to“, život ještě nekončí a a možná vás čeká ještě deset let, které můžete dobře vypadat a užívat radost ze života. A možná i obdivný pohled někoho, kdo si v duchu řekne: „To je teda borec“.

Autor: Marie Skácelová, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: