Dnes je 18.06.2018, Svátek má Milan, zítra Leoš

Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Téma týdne zobrazit diskusi

POZOR!!!! na sociální pracovnici jménem...

Zdraví zobrazit diskusi

Dobrý den,prosím o přeložení...

Nesesmilníš

Publikováno: 7.09.17
Počet zobrazení: 689
Autorka článku: Anna Kousalíková
Také máte občas pocit, že s tímto božím přikázáním je to v současné době nějaké podivné?

Moc lidí ho v úvahu nebere. Stačí si přečíst na internetu diskuse co je a co není nevěra. Údajně jsou nevěrnější muži více než ženy, ale to zase nesouhlasí počty, s kým by tu nevěru páchali. Vypadá to teda, že ženy ji více tají, možná jsou i rafinovanější. Když člověk slyší, že nevěru odhalila SMS v mobilu nebo zapomenutý mail, je zřejmé, že nevěrníci to mají těžší než dříve. Pokud se ovšem nejedná mnohdy o záměr, aby už měl dotyčný důvod celou situaci řešit.

Pravda je, že lidský život se prodlužuje, znám spoustu seniorů, kteří se po odchodu dětí z domova zamýšlejí nad tím, zda má význam setrvávat v nefunkčním vztahu. Mnozí v něm setrvávají z majetkových důvodů nebo kvůli vnoučatům. I v této oblasti se život mění. Vztahy jsou volnější, partneři mnohdy žijí spíš vedle sebe než spolu, cítí, že jim „ujíždí vlak“ a chtějí si ještě něco užít.

Možná mám jednostranné informace, ale v devadesáti procentech případů vidím, že druhý vztah obvykle dopadne stejně, jako ten první. Jediným rozdílem je, že mnohem dříve.

Člověk ani nemusí pátrat po svých známých, stačí se rozhlédnout po naší politické scéně, jak to s nevěrníky dopadlo. V dnešní době mnozí považují za obdivuhodného muže nebo ženu, který partnery střídá, muži obvykle za stále mladší a mladší partnerky. Ty ale těžko pochopí loupání v kříži, zdravotní problémy všeho druhu, ubývání sil a citové strasti přicházejícího stáří.

Važme si tedy svého partnera, se kterým jsme strávili celý život, stárněme vedle něj a s ním a „nedrážděme chřestýše bosou nohou“. S úctou a uznáním se podívejme na babičku a dědečka na přechodu, kteří se drží za ruce. Moc jich kolem sebe nevidíme. Hledejme dobrodružství raději ve společných prožitcích než v nevěře. A držme palce mladé generaci, aby našla kouzlo věrnosti.

Autor: Anna Kousalíková, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: