Poslední diskuse


Politika zobrazit diskusi

mám zájem o vámi nabízené předplatné...

Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Když světlo projde špínou, zůstane čisté

Publikováno: 4.12.17
Počet zobrazení: 734
  Autor článku: Irena Fuchsová
2009.
 

V roce 2009 jsem se rozhodla najít Marka, syna mého bratra Káji. Napsala jsem na Obecní úřad do Svojšic, a poprosila jsem, jestli by nemohli můj mail Markovi předat.
Za dva dny, 17. 6. 2009, mi přišla odpověď od jeho manželky, Lucie Čejkové.

Vážená paní Ireno,
paní Iveta Forštová nám předala váš dopis, v němž hledáte mého manžela Marka, a protože Marek není na internetu zrovna přeborník na psaní, zůstalo na mně, abych vám odepsala jeho jménem.
Měli jsme obrovskou radost z vašeho zájmu a hned jsme vyhledali vaše webové stránky, takže o vás už informace máme, tak teď jsme na řadě my, abychom vám něco o naší rodině napsali.

Marek bydlí stále ve Svojšicích, pracuje jako svářeč v bývalé Frigeře, nyní Thermo-Kingu, kde se vyučil. Máme spolu dvě děti – Marcelu, té bude v srpnu 11 let a Marka, tomu je sedm. Já jsem si do manželství přivedla ještě syna Michala, který se teď jmenuje stejně jako my, a Markovi říká, tati.

Žijeme už několik let úplně normální pohodový život. Nevím, co přesně by vás z Markova života zajímalo. Možná bude nejlepší, když se mě přímo zeptáte a úplně krásné by bylo, kdybyste se na Marka přijela podívat u příležitosti jeho čtyřicátých narozenin, které bude slavit v srpnu.
Posílám vám pár fotek Marka a dětí, doufám, že vás to potěší a najdete nějakou podobu s vaším bratrem Karlem, o kterém se tak hezky zmiňujete na vašich stránkách. Budeme čekat na vaší odpověď. Lucie Čejková.
A tak jsem odepsala.

Milá Lucinko, nevím, kde začít. Když mi dopoledne přišla zpráva na mobil, že jste mi poslala mail, byla jsem v Činoherním klubu, máme generálky, ale o pauze jsem se šla podívat na internet a to jsem neměla dělat!
Víte, Lucinko, vůbec bych se nezlobila a chápala bych, kdyby se mi Marek neozval. Možná jsem s tím i trochu počítala – radši. Ale on mi od vás přišel dopis a byl tak krásný, že i teď, když píšu, nevidím na klávesnici…
Děkuju za fotografie. Marek je celý můj bratr František. Jako by mu z oka vypadl. Posílala jsem fotografie mé dceři Ritě a ta mi okamžitě volala: Mami, to je celej Fanda…
Poslala jsem fotky i Erikovi, jeho synovi, aby je tátovi ukázal.
L
ucinko, dneska psát víc nebudu. Váš dopis, fotografie Marka a dětí, to všechno mě rozhodilo víc, než jsem čekala. Je to zázrak, že je na druhé straně někdo, kdo napíše takový dopis, jaký jste napsala. My dvě si budeme rozumět! A jestliže si vás Marek vybral, budu si rozumět i s ním!

Samozřejmě, že v srpnu přijedu. Budu do 6. srpna v lázních a pak mám ještě celý srpen dovolenou, ale jestli už víte, kdy bude Mareček slavit, budu ráda, když mi napíšete termín.

Děkuju, Lucinko, že jste mi napsala. Příště mi ale, moc vás prosím, nepište „vážená paní Ireno“, ano? Jsem Markova teta, i když se Marek jmenuje Čejka. Vaše děti jsou mí synovci a neteř. Když mi budete říkat Ireno, budu moc ráda… Irena
A bylo to.

Autorka: Irena Fuchsová

Třicátá kniha Ireny Fuchsové (www.kdyz.cz), KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ, vyšla v červenci 2013. Je to román o dívce, která v osmnácti letech, v roce 1968, začala pracovat v kolínském divadle. Autorka stěžejní část románu, týkající se let 1968 až 1992, napsala podle svého deníku a text doprovodila fotografiemi ze svého života. Knihy Ireny Fuchsové si můžete za výhodnou cenu objednat na webu nakladatelství http://www.beskydyknihy.cz/ nebo přímo na tel.736 608 678.

http://fuchsova.blog.idnes.cz/

https://www.facebook.com/irena.fuchsova

http://www.palmknihy.cz/catalogsearch/result/?q=Irena+Fuchsov%C3%A1

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: