Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Pozvánka pro seniory do Lucerny

Publikováno: 3.02.18
Počet zobrazení: 1354
  Autor článku: Mgr. Andrej Štůla
Lucerna zve seniory do kina, pro seniory platí sleva 50 %, tak pokud budete mít chuť, vypravte se na nějaké hezké představení.

pá 2.2. 13:30 Nejtemnější hodina r.: J. Wright, GB, 2017, 125 min.
Zlatým Glóbem čerstvě oceněný Gary Oldman ztvárňuje v tomto snímku jedinečným způsobem jednu z největších osobností 20. století. Příběh začíná v době, kdy na počátku 2. světové války musí Churchill učinit zásadní rozhodnutí kariéry a vlastně i celého svého života.

ne 4.2. 15:45 Bolšoj balet: Dáma s kaméliemi
S pomocí Chopinovy romantické klavírní partitury a srdceryvné choreografii Johna Neumeiera vynáší Světlana Zacharova tuto vášnivou tragedii na zcela novou úroveň. Nechte se strhnout tragickým dramatem lásky pařížské kurtizány a muže z vyšší společnosti. Balet na motivy románu Alexandra Dumase mladšího, který dal vzniknout i slavné opeře La traviata!

po 5.2. 13:30 Čertoviny r.: Z. Troška, ČR, 2018, 101 min.
Hlavními hrdiny nové pohádkové komedie režiséra Zdeňka Trošky jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však od počátku nedaří.

st 7.2. 13:30 Rodin r.: J. Doillon, Fra/Bel, 2017, 119 min.
V roce 1880 získává sochař Auguste Rodin svou první státní zakázku s názvem Brána pekel. Žije s Rose, ale poznává mladou Camille Claudel, která je jeho nejnadanější žačkou. Camille se stává nejprve jeho asistentkou a později i milenkou. Po jejich rozchodu pokračuje umělec zaujatě v práci na svém díle, jehož smyslnost vyvolává zamítavé reakce i nadšení.

pá 9.2. 13:30 Kyselé Vánoce r.: H. Bergstrom, Švédsko 2015, 109 min.
Přehlídka skandinávských filmů Severská filmová zima pravidelně myslí ve svém programu t aké na seniory a pro speciální seniorskou projekci se snaží vybrat vždy to nejlepší ze svého programu. Tentokrát padla volba na skvělou švédskou komedii Kyselé Vánoce.

po 12.2. 13:30 Tři billboardy kousek za Ebbingem r.: M. McDonagh, USA, 2017, 115 min. Mildred Haynesové zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona.

st 14.2. 13:30 Cukrář r.: O. R. Graizer, Izrael/SRN, 2017, 104 min.
Zřejmě nejdelší standing ovation letošního karlovarského festivalu si po zdejší projekci vysloužil právě snímek Cukrář. Služební cesty mohou přinést mnohá překvapení a není výjimkou, pokud mezi ně patří setkání, jež přeroste v milenecký vztah. Poměr Thomase, cukráře žijícího v Berlíně, a Orana, ženatého muže původem z Izraele, však po několika měsících utne tragická událost. Oran umírá při dopravní nehodě a Thomas nevidí jiné východisko, než vyhledat vdovu, jež teď sama vychovává Oranova syna.

pá 16.2. 13:30 Prezident Blaník r.: M. Najbrt, ČR, 2018, 90 min.
Hlavní hrdina filmu Tonda Blaník (Marek Daniel) ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný satirický seriál Kancelář Blaník, který baví diváky na internetu od roku 2014.

po 19.2. 13:30 Prezident Blaník

st 21.2. 13:30 Happy End r.: M. Haneke, Fra/SRN/Rak, 2017, 107 min.
Proslulý tvůrce Michael Haneke (Pianistka, Láska) se vrací se sondou do života jedné „lepší“ evropské rodiny, kterou pozoruje se svébytným a velmi trpkým smyslem pro humor. Poté, co maminka malé Eve záhadně onemocní, stěhuje se dívka za otcem do rozlehlého rodinného sídla v Calais. Jeho neurotičtí a sebestřední obyvatelé jsou zahleděni do nevěr, komplotů a iluzí o vlastní výjimečnosti. Snadno tak přehlédnou, že nový přírůstek v jejich domácnosti také skrývá jedno temné tajemství.

pá 23.2. 13:30 The Florida Project r.: S. Baker, USA, 2017, 111 min.
Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee a její přátelé, kteří si naplno užívají léta, bydlí v jednom z nich. Radost ze svobody, z potulování a z neodolatelných kopečků zmrzliny nemá nudný a složitý svět dospělých šanci ohrozit. Co na tom, že její dvaadvacetiletá máma každý týden divoce shání peníze na činži a pozdními platbami dráždí správce Bobbyho (Willem Dafoe).

st 26.2. 13:30 Nit z přízraků r.: P. T. Anderson, USA, 2017, 130 min.
Nový film režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Až na krev) nás zavede do Londýna padesátých let min. stol. a odvypráví nám příběh proslulého krejčího Reynoldse Woodcocka, který spolu se svou sestrou určoval v té době styl britské módy. Tímto snímkem se s hereckou kariérou loučí držitel tří Oscarů za hlavní role Daniel Day-Lewis (Moje levá noha, Až na krev).

pá 28.2. 13:30 Hmyz r.: J. Švankmajer, ČR/SR, 2018, 98 min.
Hospoda na malém městě. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná a černé lesklé krovky brouků. U stolu v koutě místnosti sedí šest místních ochotníků: režisér, Růžena, pan Václav, pan Borovička, Ajznboňák Kopřiva a slečna Jitka. Během zkoušky se rodí i umírá, čas nehraje roli. A to vše se odehrává na pozadí Čapkovy hry, kde se hmyz chová jako lidi a lidé jako hmyz.

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: