Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Dobrý den, mám zájem o studium U3V...

Politika zobrazit diskusi

mám zájem o vámi nabízené předplatné...

Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Fuchsoviny II.

Publikováno: 12.03.18
Počet zobrazení: 547
Autor článku: Irena Fuchsová
Taky hubnete?

Řeknu vám, loňské Vánoce mi daly! Zasklený balkon, to je pohroma! Lednička je proti němu trezor!
Dortíčky – mini laskonky, mini trubičky, mini bábovičky a ještě asi deset druhů mini z cukrárny v Kouřimské ulici, chlebíčky – šunkové, s vajíčkem, krabí, s uherákem a senegalské z Mléčného baru, salátek a řízečky ode mě, cukroví od kouzelnice, paní Hančilové, protože já péct neumím a proto mě to nebaví, to si radši napíšu povídku, fejeton nebo blog na iDNES.cz, – to všechno bylo pěkně vyrovnané na našem zaskleném balkoně!
Vzali jsme si talířky, šli si tam vybrat, co jsme chtěli a pak jsme se svalili u televize! To byl vánoční ráj! Výčitky jsem neměla, říkala jsem si, hned po svátcích jedeme do maďarských termálních lázní v Zalakaros, tam budeme mít ráno snídani a pak šmytec! Budu se celé dny vyvalovat v termálních bazénech a hubnout!
Zlatý voči! Paní průvodkyně nám hned první den doporučila restauraci U Zlatého jelena, šli jsme tam jednou a pak jsme tam chodili každý večer. Výborně tam vařili a hlavně měli jídelní lístek v maďarštině, v němčině a v češtině. A nejenom to. Když jsem si objednala minerálku, číšník chvíli přemýšlel a pak se široce usmál.
„Bu – blin – ky?“
Vyzkoušeli jsme jelena, bažanta, kachnu, husí játra, perkelt, a když jsme si poslední den řekli, že si dáme něco malého, přinesli nám toho tolik, že jsme to nedojedli…
Po návratu se stala naše digitální váha mým největším nepřítelem. Byla trapná! Ráno i večer. Byla trapná celý den!
Osmého ledna jsem objevila v MF DNES článek o HUBNUTÍ. Začetla jsem se do něj a přišel mi rozumný. Bylo tam všechno. Chyby v jídle. Jak pomoci psychice, která někdy hubnutí brání. Co nahradit na talíři a čím. Energetická hodnota jídla. Nadchla jsem se a rozhodla jsem se k radikálnímu řešení!
Druhý den jsem šla do své pracovny v Kouřimské ulici a s sebou jsem si z domova nesla těstovinový salát s krabími tyčinkami, čtyři malá rajčata, housku s kuřecí šunkou a dvě mandarinky. Byla jsem rozhodnutá, že se tím nenadlábnu najednou, jak mám ve zvyku, ale budu to jíst na etapy, přesně podle rad!
Jenomže…
Stavila jsem se v obchodě s pracovními oděvy se svými dvěma knihami, které jsem slíbila půjčit paní prodavačce. A ta dobrá duše mi dala zabijačku! Dvě jelítka a dvě jitrnice. I chleba k tomu přidala!
„Já hubnu,“ zaúpěla jsem zděšeně, ale ona mávla rukou.
„Nechte hubnutí na zítra. Jen si dejte jitrničky, ty dělal můj muž! Jsou výborné!“
V pracovně jsem všechno schovala do ledničky a… hádejte, jestli jsem večer něco z toho nesla domů!
Nicméně jsem se k hubnutí v MF DNES vrátila. A vítězně! Už mám zase svých necelých šedesát šest a to ještě není konečná váha! A víte, proč vítězím?
Byla u mě na návštěvě kamarádka, která se po letech rozešla s přítelem. Měla to udělat už dávno, protože tím rozchodem jí narostla křídla!
Má plno plánů, je nádherně štíhlá, celá září a její vlasy jsou jako z reklamy! I když je skoro o dvacet let mladší, řekla jsem si, že chci vypadat taky tak krásně! Bude mi to sice trvat trochu déle a bude to těžší, protože se s panem Fuchsem na stará bolavá kolena rozcházet nebudu, ale první výsledky se už ukazují!
Začínají mi vyrůstat malilinkatá křidélka!

Autorka: Irena Fuchsová

Třicátá kniha Ireny Fuchsové (www.kdyz.cz), KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ, vyšla v červenci 2013. Je to román o dívce, která v osmnácti letech, v roce 1968, začala pracovat v kolínském divadle. Autorka stěžejní část románu, týkající se let 1968 až 1992, napsala podle svého deníku a text doprovodila fotografiemi ze svého života. Knihy Ireny Fuchsové si můžete za výhodnou cenu objednat na webu nakladatelství http://www.beskydyknihy.cz/ nebo přímo na tel.736 608 678.

http://fuchsova.blog.idnes.cz/

https://www.facebook.com/irena.fuchsova

http://www.palmknihy.cz/catalogsearch/result/?q=Irena+Fuchsov%C3%A1

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: