Poslední diskuse


Politika zobrazit diskusi

mám zájem o vámi nabízené předplatné...

Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Fuchsoviny II.

Publikováno: 9.07.18
Počet zobrazení: 430
  Autor článku: Irena Fuchsová
Proměna.
 

V srpnu 2008, den před odjezdem z lázní, jsem si odpoledne všechno sbalila a pak jsem se šla podívat na minigolf, kde mezi sebou soutěžilo pět hráčů. Moje dcera Rita, která pro mě přijela, ségra Jolana, se kterou jsme byly v lázních ve stejném termínu, švagr Milan, který za ségrou přijel a Lada s Janou, které s námi seděly v jídelně u stolu.
Vzala jsem poprvé v životě do ruky golfovou hůl, rozpřáhla se a trefila jsem se tam, kam jsem se měla trefit, aniž bych věděla, kam to je. Totéž se opakovalo ještě několikrát. Nevím, jak se mi to podařilo, protože jsem fakt nevěděla, kam se mám strefit, ale podařilo se mi to. Možná i proto mi zhrzení spoluhráči začali říkat, že vypadám strašně a že bych měla něco udělat s vlasy.
„Fouká vítr,“ bránila jsem se, nicméně jsem jim v duchu dávala za pravdu.
Druhý den, ve středu, jsme jely s Ritou domů, seděly jsme ve třetím vagónu od lokomotivy, kam jsme měly místenky a bezpečně jsme projely pod mostem ve Studénce, který za dva dny, na stejný vlak, spadl…
Ve čtvrtek jsem šla na internet, a sotva jsem ho otevřela, vykulila se na mě z nějakých webových stránek starší žena na dvou fotografiích. Před Proměnou a po Proměně. Její Proměna byla úžasná!

V domnění, že se jedná o klasický časopis ŽENA, jsem napsala na email, který k přihlášení do Proměny vyzýval. Napsala jsem, že jsem právě přijela z lázní, vypadám příšerně, a že bych do Proměny šla, ať mi napíší, kolik to stojí.
Odpověděli mi, ať pošlu fotku a míry, že mě zařadí do výběru, že ženy do Proměny vybírají čtenáři a že Proměna je zadarmo. Poslala jsem jim tedy fotku i míry a pak jsem na celou Proměnu zapomněla.
Prvního září mi od rána chodily emaily od kamarádů, a ve všech bylo to samé.
„Jsi v zářijové Proměně a už teď máš 50%!“
A tak jsem zjistila, že nebudu v časopise ŽENA, ale že jsem byla společně se čtyřmi ženami vybraná do Proměny na internetovém portálu www.zena.cz. Nevím proč, ale čtenáři posílali nejvíc hlasy mně.
Pan Fuchs mi řekl, posílají ti hlasy, protože tě litují, jak vypadáš. Řekla jsem to v Činoherním klubu a Marek Taclík zavtipkoval.
„Nene, Irenko! Posílají ti hlasy, protože litují pana Fuchse!“ TSU.
Moje Proměna se uskutečnila 22. září 2008. Rita jela do Prahy se mnou a pečlivě sledovala, co se mnou tým Proměny dělá.

Nejdřív jsme byli v kadeřnickém salonu, kde pan fotograf Jan Vágner pečlivě fotil moji vlasovou Proměnu, pak nás odvezli taxíkem do ateliéru, kde mě nalíčili, stejný pan fotograf opět všechno zdokumentoval, a pak mě dámy z QUELLE oblékaly do modelů z katalogu a to tak, že jsem na sobě musela mít všechno přesně tak, jako to má modelka v katalogu. Zajímavé bylo, že to byly věci, které bych si nikdy nekoupila, a přitom mi všechny modely slušely!
„Vy máte naše míry, vy jste jako modelka,“ rozplývaly se dámy a pan Vágner fotil a fotil…

Den to byl namáhavý, a když jsme jely s Ritou do Kolína, oddychla jsem si, že je to za mnou. Ale radovala jsem se předčasně!
„Koupím ti šminky, a budeš se každý den líčit! Budeš si dělat makeup, naučím tě to! A potřebuješ nové brýle, ty ti dám k Ježíšku. A chodíš příšerně oblékaná, s tím musíme také něco udělat…“

Kdo asi myslíte, že mi takhle celou cestu vyhrožoval? A protože svoji dceru znám, věděla jsem, že to myslí vážně. Ach jo.

Autorka: Irena Fuchsová

Třicátá kniha Ireny Fuchsové (www.kdyz.cz), KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ, vyšla v červenci 2013. Je to román o dívce, která v osmnácti letech, v roce 1968, začala pracovat v kolínském divadle. Autorka stěžejní část románu, týkající se let 1968 až 1992, napsala podle svého deníku a text doprovodila fotografiemi ze svého života. Knihy Ireny Fuchsové si můžete za výhodnou cenu objednat na webu nakladatelství http://www.beskydyknihy.cz/ nebo přímo na tel.736 608 678.

http://fuchsova.blog.idnes.cz/

https://www.facebook.com/irena.fuchsova

http://www.palmknihy.cz/catalogsearch/result/?q=Irena+Fuchsov%C3%A1

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: