Dnes je 23.05.2019, Svátek má Vladimír, zítra Jana

Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Dobrý den, mám zájem o studium U3V...

Politika zobrazit diskusi

Dobrý den.chtěli bychom se s manželem...

Politika zobrazit diskusi

mám zájem o vámi nabízené předplatné...

Ježci mají svá zimoviště, s péčí pomohou i senioři

Publikováno: 1.12.18
Počet zobrazení: 424
  Zdroj: Senecura
Kdo nám to tu funí? Kdo vyházel seno z bedničky? Komu nejvíc chutnají červíci? Na všechny tyto otázky vám teď s radostí odpoví bezmála 470 žáků devíti pražských mateřských a základních škol a také 30 klientů Domova pro seniory SeneCura.
 

Pracovníci naší Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy během listopadu rozvezou celkem 10 malých ježků do jejich náhradních domovů. Ve společnosti dětí a seniorů ježci přečkají mrazivé zimní měsíce, a až jaro zaklepe na dveře, společně ježky vypustíme do volné přírody. Čtvrtý ročník našeho projektu Kamarád ježek tak budeme mít úspěšně zahájen.

Ne každý ježek v naší přírodě má to štěstí, že do podzimu zvládne nabrat dostatečnou hmotnost k tomu, aby bezpečně v úkrytu přečkal zimní období. Pozdní ježčí mláďata zpravidla velikostí ani váhou nedosahují hranice přežití a před zimou tak končí v naší záchranné stanici. Náš projekt Kamarád ježek zapojuje do péče o malé bodlináče pražské mateřské a základní školy a nově také seniory. Z účastníků projektu se na pár měsíců stanou ježčí ošetřovatelé a sami se starají, aby ježkům nechyběla potrava, měli čistou podestýlku a domeček, kam se můžou uchýlit ke spánku. Součástí ježčí péče je i pravidelné vážení a vedení deníku, který mapuje ježkův zdravotní stav a zároveň obsahuje zajímavosti ze světa těchto drobných hmyzožravců.

Zdroj: SeneCura

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: