Dnes je 19.02.2020, Svátek má Patrik, zítra Oldřich

Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Liberec má nový domov pro seniory

Publikováno: 26.01.19
Počet zobrazení: 438
  Autorka článku: Barbora Šmýrová
Nejnovější SeniorCentrum sítě domovů SeneCura dokončilo poslední stavební úpravy a 9. ledna otevřelo své dveře prvním klientům.
 

Zařízení nabízí obyvatelům Liberce a širokého okolí nepřetržitou péči v režimu 24/7/365 ve službách Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem pro osoby s Alzheimerovou chorobou nebo jiným typem demence. Služby jsou určeny osobám nad 55 let. Celková kapacita SeniorCentra je 148 lůžek. Postupně najde v novém domově práci více než 90 zaměstnanců.

„Jsme rádi, že můžeme naše služby nabídnout i klientům z Liberce a okolí. Moderní pětipodlažní dům, který poskytuje sociální a zdravotní péči nonstop, vyrostl na předměstí Liberce ve Vratislavicích nad Nisou. Domov je dobře dostupný, z Jablonce je možné sem dojet tramvají na zastávku přímo u domova. SeniorCentrum je zároveň poblíž sjezdu z dálnice na Prahu nebo Mladou Boleslav,“ říká regionální ředitel SeneCura Ivan Černovský. „Klienti budou navíc v malebném prostředí blízko přírodě, na zahradu s terasou domova přímo navazuje Vratislavický park. V letních měsících je zde otevřen kiosek s nápoji a občerstvením, klienti se mohou volně procházet a vzájemně se potkávat, a to třeba i s dětmi z přilehlého dětského hřiště. Z pokojů je krásný výhled na Jizerské hory a za pěkného počasí dokonce i na Ještěd,“ dodává Černovský.

Kromě estetické funkce však domov plní i tu praktickou, samozřejmostí je zde bezbariérový přístup a prvky usnadňující orientaci, i dostatek přirozeného světla díky francouzským oknům ve všech pokojích. Ta zároveň umožňují výhled ven i klientům upoutaným na kolečkové křeslo nebo lůžko. Prostředí celého domova je pak přizpůsobeno tak, aby klientům připomínal známá prostředí. „Ve společné jídelně je například celoplošná fototapeta Šaldova divadla v Liberci, chodby pak zdobí přírodní motivy z okolí Liberce,“ vysvětluje Ivan Černovský. Klienti mohou trávit čas také na venkovní terase, na niž vede přímý vstup z jídelny, nebo mohou relaxovat ve SPA místnosti se Snoezelen.

Domov disponuje jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením a TV. Všechny jsou vybaveny kvalitními polohovatelnými lůžky se speciálními matracemi, které kromě komfortu nabízí i účinnou prevenci komplikací způsobených dlouhodobým pobytem na lůžku. Součástí vybavení je drobný nábytek i závěs mezi lůžky pro větší soukromí. Konečná podoba pokoje vždy závisí na konkrétním přání klienta. V libereckém SeniorCentru se nachází také paliativní pokoj pro důstojné strávení posledních chvil života v rodinném kruhu.
Ke vzájemnému setkávání klientů jsou k dispozici společenské místnosti na každém patře nebo kuchyně pro společné vaření. Kromě toho SeniorCentrum nabízí bohatý výběr volnočasových aktivit, například rukodělné činnosti, kulturní a společenské akce, fitness či fyzioterapii. Zprostředkovává i běžné služby, jako jsou kadeřník, pedikúra, dovoz osobních nákupů či masáže.

Častým problémem zařízení poskytujících péči o seniory i samotných seniorů je sociální izolace. Filozofie SeniorCenter je patrná už z jejich názvu – domovy SeneCura mají fungovat jako kulturní
a společenské centrum města a podporovat mezigenerační soužití. To symbolizují i tři propojené kruhy v logu společnosti. V rámci této filozofie plánuje SeneCura propojení programu klientů s programy dětí ze školek a s dalšími institucemi z blízkého okolí.

SeneCura je přední poskytovatel a lídr v inovacích v soukromém sektoru péče v Rakousku. Je největším soukromým provozovatelem pobytových sociálních služeb v ČR. SeneCura přináší unikátní a inovativní koncept péče, převzatý od mateřské společnosti v Rakousku, vyvíjený více než 20 let. Ošetřovatelský koncept SeneCura znamená komplexní péči se zapojením životního příběhu, individuálních potřeb, přání a zvyklostí klienta. Vedle technického know-how charakterizují SeneCuru i její hodnoty: lidskost, úcta a respekt. Všechny domovy skupiny SeneCura se řídí heslem: Život pokračuje s námi. Klient se svými potřebami stojí ve středu zájmu všech zaměstnanců. Důraz se klade zejména na individuální přístup a vnímání potřeb každého klienta zvlášť.
Více informací o domově a o přihláškách naleznete na stránkách www.liberec.senecura.cz.

Autor: Barbora Šmýrová; Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: