Dnes je 17.07.2019, Svátek má Martina, zítra Drahomíra

Poslední diskuse


Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, jmenuji se Martin Chalupa a...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde...

Téma týdne zobrazit diskusi

Dobrý den, ráda bych vám doporučila...

V Brně vzniknou další prostory pro sociální bydlení.

Publikováno: 7.02.19
Počet zobrazení: 386
  Zdroj: Magistrát města Brna
Radní města na svém jednání 30. ledna 2019 doporučili zastupitelstvu města schválit projekt Rekonstrukce 30 bytů pro sociální bydlení.

Jeho prostřednictvím se budou na různých lokalitách v městské části Brno-střed realizovat opravy vybraných bytů ve špatném technickém stavu, které budou následně začleněny do sociálního bytového fondu města. Díky programu vzniknou byty pro sociálně slabé, kteří navíc dostanou další podporu prostřednictvím sociálních služeb.

Byty byly poskytnuty městskou částí Brno-střed a nacházejí se na ulicích Bratislavská, Cejl, Koliště, Křídlovická, Plynárenská, Příční, Přízova, Rumiště, Stará, Špitálka a Václavská. Díky struktuře projektu tak nevznikne nevhodná koncentrace sociálních bytů v několika málo bytových domech. Projekt řeší bytové jednotky, které jsou v současné době neobsazené, ale zatím jsou ve špatném technickém stavu.

Sociální bydlení počítá v projektu také s doprovodnou sociální službou, která nájemníkům zlepší život i v dalších oblastech. „Jsem ráda, že radní města Brna doporučili zastupitelům, aby se tomuto projektu nadále věnovali a umožnili jeho spuštění. Věřím, že bude úspěšný a klientům pomůže lépe se zapojit do života,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Díky pravidelné péči sociálního pracovníka se sníží sociální vyloučení klientů projektu. Stabilizuje se jejich finanční situace, zlepší vzdělávání dětí, zaměstnanost i přístup ke zdravotní péči. Spektrum osob, kterým bude možné sociální bydlení nabídnout, je navíc velmi široké. Nebude se jednat pouze o lidi bez domova, ale také o osoby v seniorském věku, mladé lidi opouštějící dětské domovy nebo domy na půli cesty, zdravotně postižené osoby v azylových domech a další.

„Chceme i nadále rozšiřovat spektrum těch, kteří na bydlení s podobnými službami dosáhnou. Pomoci chceme jak lidem, kteří musejí spát na ulici, tak i seniorům, matkám či otcům s dětmi nebo třeba lidem, kteří opustí zdravotnické zařízení. Díky tomu zasáhneme větší cílovou skupinu, snažíme se o nabízení sociálních služeb co největšímu počtu lidí,“ vysvětlil náměstek primátorky pro oblast investic, dopravy, implementace evropských fondů a sociálních služeb Robert Kerndl.

Celkové náklady na realizaci projektu činí 29 mil. Kč, z čehož dotace z Integrovaného regionálního operačního programu by měla pokrýt 26 mil. Kč. Sociální bydlení v takto upravených bytech bude poskytováno formou pronájmu po dobu následujících 20 let.

Zdroj: Magistrát města Brna

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: