Poslední diskuse


Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, jmenuji se Martin Chalupa a...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde...

Fuchsoviny II.

Publikováno: 8.04.19
Počet zobrazení: 369
  Autor článku: Irena Fuchsová
Desátá.
 

Nápovědy většinou sedávají v portálech, po straně jeviště. Jeviště Činoherního klubu je ale malé, nevešla bych se tam, a tak při zkouškách napovídám z první řady a při představeních nejsem vůbec.
Nedávno k mé první řadě přikráčel po jevišti Standa Zindulka.
„Já vím, že bych to asi měl vědět, kůzle z Kolína. Ale kolik jsi už vlastně vydala knih?“
„Teď mi vyjde desátá! O kolínském divadle!“
Chvíli jsme se o téhle knize bavili a mě napadlo, že bych vám o ní mohla také něco říct. Jsem kolíňačka, kniha je o kolínském divadle, proč bych o ní tedy nenapsala
V kolínském divadle jsem pracovala dvacet pět let, až do zrušení uměleckého souboru k 1. 1. 1993. V Činoherním klubu jsem jedenáctý rok. Divadelních zkušeností mám tedy dost.
Moje desátá kniha „Když mě divadlo svléklo do naha“ je o mladé ženě, která nastoupí v kolínském divadle jako garderobiérka. Při psaní této knihy jsem si prošla účinnou terapií nejenom ze ztráty zaměstnání, ale i ze ztráty kolegů, se kterými jsem pětadvacet let pracovala. Měly by tam být fotografie z divadla, řekla jsem si a poprosila jsem redaktora Kolínského deníku, Zdeňka Hejduka o ilustrace, a Luboš Růžička, ředitel divadla, nám kolínské divadlo v dubnu 2003 na jeden den půjčil.
Sešlo se tam asi dvacet kolíňáků, kteří si postavy z této knihy v různých situacích zahráli. Například hlavní hrdinku, Simonu, si zahrála Alice Kubíčková, ředitelka psího útulku a šéfa techniky, Luboše, si zahrál Zdeněk Topinka, majitel zálabské firmy TOPAS.
Já si zase zahrála nápovědu Irenu, a moje bývalá kolegyně z kolínského divadla, inspicientka Eva Audolenská, si zahrála inspicientku Evu Dolenskou. Bylo to milé, i když nostalgické

Autorka: Irena Fuchsová

Třicátá kniha Ireny Fuchsové (www.kdyz.cz), KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ, vyšla v červenci 2013. Je to román o dívce, která v osmnácti letech, v roce 1968, začala pracovat v kolínském divadle. Autorka stěžejní část románu, týkající se let 1968 až 1992, napsala podle svého deníku a text doprovodila fotografiemi ze svého života. Knihy Ireny Fuchsové si můžete za výhodnou cenu objednat na webu nakladatelství http://www.beskydyknihy.cz/ nebo přímo na tel.736 608 678.

http://fuchsova.blog.idnes.cz/

https://www.facebook.com/irena.fuchsova

http://www.palmknihy.cz/catalogsearch/result/?q=Irena+Fuchsov%C3%A1

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: