Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Dobrý den, mám zájem o studium U3V...

Politika zobrazit diskusi

Dobrý den.chtěli bychom se s manželem...

Politika zobrazit diskusi

mám zájem o vámi nabízené předplatné...

Fuchsoviny II.

Publikováno: 8.04.19
Počet zobrazení: 302
  Autor článku: Irena Fuchsová
Desátá.
 

Nápovědy většinou sedávají v portálech, po straně jeviště. Jeviště Činoherního klubu je ale malé, nevešla bych se tam, a tak při zkouškách napovídám z první řady a při představeních nejsem vůbec.
Nedávno k mé první řadě přikráčel po jevišti Standa Zindulka.
„Já vím, že bych to asi měl vědět, kůzle z Kolína. Ale kolik jsi už vlastně vydala knih?“
„Teď mi vyjde desátá! O kolínském divadle!“
Chvíli jsme se o téhle knize bavili a mě napadlo, že bych vám o ní mohla také něco říct. Jsem kolíňačka, kniha je o kolínském divadle, proč bych o ní tedy nenapsala
V kolínském divadle jsem pracovala dvacet pět let, až do zrušení uměleckého souboru k 1. 1. 1993. V Činoherním klubu jsem jedenáctý rok. Divadelních zkušeností mám tedy dost.
Moje desátá kniha „Když mě divadlo svléklo do naha“ je o mladé ženě, která nastoupí v kolínském divadle jako garderobiérka. Při psaní této knihy jsem si prošla účinnou terapií nejenom ze ztráty zaměstnání, ale i ze ztráty kolegů, se kterými jsem pětadvacet let pracovala. Měly by tam být fotografie z divadla, řekla jsem si a poprosila jsem redaktora Kolínského deníku, Zdeňka Hejduka o ilustrace, a Luboš Růžička, ředitel divadla, nám kolínské divadlo v dubnu 2003 na jeden den půjčil.
Sešlo se tam asi dvacet kolíňáků, kteří si postavy z této knihy v různých situacích zahráli. Například hlavní hrdinku, Simonu, si zahrála Alice Kubíčková, ředitelka psího útulku a šéfa techniky, Luboše, si zahrál Zdeněk Topinka, majitel zálabské firmy TOPAS.
Já si zase zahrála nápovědu Irenu, a moje bývalá kolegyně z kolínského divadla, inspicientka Eva Audolenská, si zahrála inspicientku Evu Dolenskou. Bylo to milé, i když nostalgické

Autorka: Irena Fuchsová

Třicátá kniha Ireny Fuchsové (www.kdyz.cz), KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ, vyšla v červenci 2013. Je to román o dívce, která v osmnácti letech, v roce 1968, začala pracovat v kolínském divadle. Autorka stěžejní část románu, týkající se let 1968 až 1992, napsala podle svého deníku a text doprovodila fotografiemi ze svého života. Knihy Ireny Fuchsové si můžete za výhodnou cenu objednat na webu nakladatelství http://www.beskydyknihy.cz/ nebo přímo na tel.736 608 678.

http://fuchsova.blog.idnes.cz/

https://www.facebook.com/irena.fuchsova

http://www.palmknihy.cz/catalogsearch/result/?q=Irena+Fuchsov%C3%A1

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: