Dnes je 26.05.2020, Svátek má Filip, zítra Valdemar

Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Fresh senior fest 2019

Publikováno: 1.05.19
Počet zobrazení: 426
Zdroj: Fresh senior klub
Sedmý ročník Fresh senior festivalu se uskuteční letos již po tradičně v prostředí galerie Villa Pellé a na rozlehlé zahradě, která objekt vilu obklopuje.

V úterý 28. května se návštěvníci mohou těšit na swingovou kapelu Shadde Yadda, nestárnoucí Petru Černockou a kapelu Hamleti s frontmanem Alešem Hámou. Festival nechce být, jak by se mohlo z názvu zdát, jen pro seniory. Cílem organizátorů je vytvořit prostředí vhodné pro propojení generací prostřednictvím společných zájmů, prožitků a kulturních aktivit. Každý si zde může najít to co ho baví a zajímá. Vždyť přeci člověk, v jakémkoliv věku, může inspirovat své nejbližší okolí a být přínosem v mezigeneračním dialogu.

Velký prostor bude dán i samotným činorodým seniorům. Po celou dobu festivalu bude, nejen pro věkově starší, na návštěvníky čekat celé spektrum odborníků, připravené poradit. Mágové z Moudré sovičky pomohou s počítači, záchranáři z Life rescue Praha poradí s první pomocí a Senioři píší Wikipedii pomohou rozkrýt taje této platformy. Dále na návštěvníky čeká program u stánků Fakulty tělesné výchovy a sportu UK, Městské policie, Dobrovolných hasičů z Lysolají či Armády ČR. Kromě výše zmíněných aktivit stojí za zmínku také dva unikátní programy, které má festival čest hostit, tím prvním je Hestie, která propojuje lidi, kterým chybí prarodiče či vnouče. Druhým je projekt Pečujeme s radostí, který je určen těm, kteří dlouhodobě o někoho pečují a potřebují se poradit, nebo si vyměnit zkušenosti. Tento projekt vznikl v Nadačním fondu Lepší senior, který se zaměřuje na aktivity pro seniory. V neposlední řadě bychom rádi zmínili, že jsme nezapomněli ani na děti. Ty si přijdou na své v dílničce Villy Pellé Ateliér Fresh Senior-Fresh Junior

Chybět nebude ani festivalová soutěž o zajímavé ceny.
Vstup na celý program je ZDARMA. Více informací najdete na www.freshseniorfestival.cz. nebo www.freshsenior.cz

Fresh senior festival pořádá spolek Porte tradičně ve spolupráci s Hlavním městem Prahou, MČ Praha 6, produkční společností Taktum a Villou Pellé, pod záštitou starosty MČ Praha 6 Ondřeje Koláře. Projekt Fresh senior také spolupracuje s dalšími organizacemi, které se specializují na občany Hl. m. Prahy v seniorském věku jako je například SenSen, Remedium,
DDM stanice techniků, Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a dalšími. Významným partnerem projektu je také Městská část Praha 3.
V Praze 6 probíhají aktivity projektu Fresh senior již devátým rokem a v Praze 3 působí od konce roku 2015.

Zdroj: Fresh senior fest

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: