Poslední diskuse


Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, jmenuji se Martin Chalupa a...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde...

Babička peče pro rodinu

Publikováno: 14.06.19
Počet zobrazení: 422

kytkaretroMilé babičky a milí dědečkové. Léto je v rozletu a rodiny se scházejí k příjemnému posezení. Co jim nabídnout? Vlastní výrobek anebo něco koupit v cukrárně? Zkusme něco, co v cukrárně nemají a na čem si pochutnají i vnoučátka, a nejen oni.

Sloní slzy.

Indegrience:

6 vajec, 6 lžic moučkového cukru, 40 g kakaa 2 – 3 lžíce hrubé mouky, trochu prášku do pečiva, 2 – 3 banány.

Náplň:

150 g mletých ořechů, 5 lžic mléka, 250 g másla, 2 balíčky vanilkového cukru, 4 lžíce moučkového cukru.

Poleva: 100 g čokolády, 100 g másla.

Postup:

Žloutky umícháme s cukrem do pěny, přidáme kakao, mouku s práškem do pečiva a zlehka vmícháme tuhý sníh.

Těsto vylijeme na vymaštěný a hrubou moukou vysypaný plech a upečeme. Upečený plát vyklopíme na desku, na střed ještě teplého plátu u uložíme po délce váleček, před který přeložíme pravou polovinu plátu směrem k levé polovině, konce mírně přitlačíme a necháme téměř vychladnout. Potom plát rozevřeme, váleček vytáhneme a na plát vyformovaný do tvaru slzy navrstvíme část náplně, na ni uložíme vedle sebe oloupané banány, z kterých odkrojíme konce a plát znovu vytvarujeme do požadované podoby. Povrch moučníku potřeme zbytkem náplně nebo polijeme čokoládovou polevou, necháme ztuhnout a pokrájíme na řezy.

Příprava náplně: Mleté ořechy spaříme horkým mlékem a mícháme, dokud ořechy úplně nezbělají. Máslo umícháme s moučkovým a vanilkovým cukrem, pomalu přidáme již vychladlou ořechovou hmotu a dobře promícháme.

Příprava polevy:

Máslo rozpustíme. Přidáme nalámanou čokoládu a umícháme do hladka.

Kakaové zákusky s broskvemi.

Indegrience:

4 vejce, 4 lžíce horké vody, 150 g moučkové cukru, 2 lžíce kakaa, 100 g polohrubé mouky, 80 g solamylu. 1 lžíce prášku do pečiva, 1 sklenice kompotovaných broskví, O, 25 l litru šlehačky. 1 lžíce moučkového cukru.

Žloutky utřeme s horkou vodou, postupně přidáváme část cukru, kakaa a ušleháme do pěny. Přimícháme mouku se solamylem a s práškem do pečiva. Nakonec zlehka vmícháme tuhý sníh, který jsme ušlehali z bílků a z druhé části cukru. Těsto rozetřeme do vymazané a hrubou moukou vysypané chlebíčkové formy a v předehřáté troubě upečeme. Upečený moučník vyklopíme a necháme vychladnout. Rozkrájíme na řezy, které před podáváním rozložíme na mísu. Každý kousek ozdobíme ušlehanou šlehačkou a broskvemi.

Piškotové kostky.

Indegrience:

6 vajec, 6 lžic moučkového cukru, 6 lžic polohrubé mouky, tuk na vymaštění a hrubá mouka na vysypání plechu, trochu moučkového cukru.

Náplň:

Pikantní marmeláda.

Z bílků ušleháme tuhý sníh, do kterého přidáme moučkový cukr a došleháme do tuha. Potom zlehka  zašleháme žloutky s prosátou mouku. Těsto rozetřeme na vymaštěný a hrubou moukou  vysypaný plech a zvolna upečeme ve středně  vyhřáté troubě. Necháme dobře vychladnout. Potom plát překrojíme po šířce  napolovic, potřeme marmeládou a spojíme. Posypeme moučkovým cukrem a nakrájíme úhledné kostky.

Mandlové oplatky.

4 bílky, 140 g moučkového cukru, 140 g hladké mouky, 100 g mandlí.

Z bílků ušleháme tuhý sníh, do kterého zašleháme moučkový cukr, zlehka přimícháme hladkou mouku a celé neloupané mandle, které jen trochu promneme v ubrousku. Těstem naplníme vymazanou a moukou vysypanou formu srnčího hřbetu a upečeme. Po upečení moučník vyklopíme, zabalíme do igelitu a necháme 2 – 3 hodiny vychladnout. Pak moučník nakrájíme na tenké látky, naskládáme na plech a pomalu v troubě sušíme.

Palačinky s jahodami.

Indegrience:

1 vejce, 2 dl mléka, sůl, 100 g polohrubé mouky, tuk, 250 g jahod, 5 cl ovocného likéru. Šlehačka, čokoláda.

Vejce, mléko a sůl rozšleháme a postupně přidáme mouku. Z připraveného těsta upečeme na vymaštěné pánvi tenké palačinky, které neplníme očištěnými a pokrájenými jahodami. Pokapeme likérem. Přehneme a ozdobíme šlehačkou a nastrouhanou čokoládou.

Měkký medovník.

Indegrience:

300 g cukru, 3 dl silné černé kávy, 5 žloutků, 300 g moučkového cukru, 50 g másla, 3 lžíce medu, mletá skořice. Roztlučené hřebíčky, anýz. 500 g polohrubé mouky, 1 balíček prášku do pečiva, 100 g nasekaných mandlí, 4 bílky.

Cukr za stálého míchání zkaramelizujeme, zalijeme silnou černou kávou a rozvaříme. Žloutky vymícháme s cukrem a máslem, přidáme teplý med. Mletou skořici, roztlučené hřebíčky, anýz a promícháme. Potom postupně přidáme mouku, rozvařený karamel, práše do pečiva a nasekané mandle. Nakonec zlehka přimícháme tuhý sníh, který jsme ušlehali z bílků. Těsto rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech a upečeme v mírně vyhřáté troubě.

Autorka: Irena Novotná

Zdroj: Velká kniha moučníků. ISBN 80-861132-99-1.

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: