Dnes je 12.07.2020, Svátek má Bořek, zítra Markéta

Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Seniorské cestování

Publikováno: 5.06.19
Počet zobrazení: 1061
  Zdroj: www.vyletysenioru.cz
Tři tisícovky seniorů díky kraji poznají zajímavá místa Moravskoslezska a Olomoucka.

Výlety seniorů. Tak se jmenuje krajský projekt, díky kterému tři tisíce seniorů pozná zajímavá místa Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Zájemce čekají návštěvy turistických atraktivit, ale taky exkurze či workshopy. Kraj na tento projekt vyčlenil 1,4 milionu korun.
„Tento projekt má posílit cestovní ruch v regionu, ale taky motivovat naše aktivní seniory, aby se vydali poznávat zajímavosti kraje, které jsou pro ně hůře dostupné buď z dopravního, nebo finančního hlediska. Budou si moci vybrat z několika zájezdů, které budou rozdělené nejen tematicky, ale také podle fyzické náročnosti. Zájemci navštíví například Muzeum klobouků v Novém Jičíně, Pustevny, zámek Raduň, Hukvaldy nebo Karlovu Studánku,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro cestovní ruch Jan Krkoška a doplnil, že část zájezdů bude i do Olomouckého kraje. Na základě dohody s Olomouckým krajem, který rovněž organizuje část svých výletů do našeho regionu, se tak senioři budou moci podívat na hrad Bouzov nebo třeba na Dlouhé Stráně.
„Celkem 70 výletů, které jsou určené pro seniory nad 60 let, se uskuteční v letním období, tedy od června do září tohoto roku. Zhruba tři tisícovky výletníků se mohou těšit na příjemný celodenní zájezd, kde jim bude k dispozici školený průvodce i kvalitní kuchyně,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška a dodal, že zájemci se mohou hlásit od 15. 5. 2019 rezervačním systémem přes internet na webových stránkách www.vyletysenioru.cz nebo telefonicky na čísle 774 765 550 u společnosti Educa24, která výlety pro Moravskoslezský kraj organizuje.
Účastníci výletu platí pouze 200 korun, všechny další náklady akce jsou hrazeny dotací Moravskoslezského kraje. Kromě služby průvodce a oběda je v ceně vstupné do navštívených míst, pojištění a doprava. Nástupní místa zájezdů jsou rozmístěna po celém regionu. Výletníci si mohou vybrat, zda vyjedou z Bruntálu, Opavy, Třince, Frýdku-Místku, Karviné nebo například Kopřivnice.

Zdroj: www.vyletysenioru.cz

Vaše komentáře

Celkem 7 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

23.07.2019 21:22  Paverová Květoslava

Dobrý den,ráda bych se zůčastnila některých výletů,ale nevím,kde máte termíny a místa zájezdů. Děkuji Paverová

22.06.2019 20:32  Šéfredaktorka

Kontaktujete, prosím, přímo www.vyletysenioru.cz

22.06.2019 15:53  Alice Hlavsová

Dobrý den.Ráda bych se na nějaký zájezd přihlasila. Děkuji Hlavsová

21.06.2019 09:47  Jarmila Petrovská

Dobrý den, ráda bych se zůčastnila některých výletů.Jen mne překvapuje,že pan Krkoška,který je mimochodem z Krnova na nás "Krnováky" zapomněl. Děkuji za přijetí mé přihlášky. Jarmila Petrovská,Krnov

16.06.2019 10:03  Anna Dalová

Dobrý den, Vaše nabídka mě zaujala, ale nevím kde máte termíny a místa zájezdů. Určitě bych se na některý přihlásila. Děkuji Dalová A.

14.06.2019 15:09  Jaroslav Řezník

Dobrý den. Rádi bychom se s partnerkou zúčastnili jednodenního zájezdu na Dlouhé stráně. Žádný rezervační systém jsem nenašel a ani jsem se nedovolal. Prosím o nabídku termínu v měsíci červenci nebo srpnu. Děkuji. Řezník

12.06.2019 10:17  Ladislav Vlaciha

Rad bych se zucasnil jednodenich zajezdu( Karlova studanka, Pustevny,Hrad Bouzov,Zamek Radun. Dekuji p. Vlaciha

Zanechte komentář: