Dnes je 17.10.2019, Svátek má Hedvika, zítra Lukáš

Poslední diskuse


Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, jmenuji se Martin Chalupa a...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde...

Ocenění obce přátelské rodině

Publikováno: 11.07.19
Počet zobrazení: 206
  Zdroj: MPSV
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo vítěze soutěže „Obec přátelská rodině a seniorům 2019“. V rámci této soutěže byly v pěti kategoriích oceněny obce, které přišly s výjimečnými projekty v oblasti proseniorské a prorodinné politiky.

V letošním druhém ročníku soutěže bylo mezi vítěze rozděleno více než 18 milionů korun na podporu těchto projektů. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) předala oceněným diplomy a symbolické šeky na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo v pražském Hrzánském paláci v úterý 25. června 2019.

 

Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 37 obcí v 5 kategoriích, rozdělených podle počtu obyvatel. Soutěže se mohou účastnit všechny obce, města, statutární města a městské části z celé České republiky.

 

„Podpora rodin a seniorů patří jednoznačně mezi mé hlavní priority. Tato soutěž je jednou z možností, jak můžeme podpořit snahu obcí o vytváření prostředí přátelského rodině a seniorům. A práce obcí je zcela klíčová – jsou totiž lidem nejblíž. Znají jejich každodenní potřeby i problémy. Na lokální úrovni vznikají bezprostřední nápady, které se často ukáží jako skvělá řešení i na celonárodní úrovni. Bez obcí bychom netušili, co v praxi skutečně funguje a co ne.“ říká ministryně Jana Maláčová.

 

Ocenění formou dotace je udíleno na základě žádosti o podporu aktivit, rozvíjejících aktivní rodinný a seniorský život. Finanční prostředky jsou využívány například
k pořádání různých kulturních akcí, které jsou možností pro setkávání a aktivní komunitní život. Obce využívají tyto prostředky také za účelem vzdělávání veřejnosti, poskytování různých typů poradenství, organizaci seminářů, ale i zřizování family a senior pointů.

 

Mezi 12 obcí bude rozděleno 8 740 750 Kč z I. dotační oblasti Obec přátelská rodině. Ta je vyhlašována již jedenáctým rokem Ministerstvem práce
a sociálních věcí a Stálou komisí pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve spolupráci s Rodinným svazem ČR, Sítí pro rodinu, Svazem měst a obcí ČR a Sdružením místních samospráv.

 

Celkem 9 461 871 Kč bude dále podpořeno 15 obcí z II. dotační oblasti Obec přátelská seniorům. Ta byla letos MPSV ve spolupráci s Radou vlády pro stárnutí populace a Sdružením místních samospráv vyhlášena potřetí.

 

Přehled oceněných obcí naleznete v tabulkách níže.

 

I. Dotační oblast – Obec přátelská rodině – oceněné obce:

I. kategorie

Místo

Obec

Kraj

Dotace v Kč pro vítěze

1.

Police

Zlínský

500.000

2.

Josefov

Karlovarský

250.000

3.

Vrábče

Jihočeský

150.000

 

II. kategorie

Místo

Obec

Kraj

Dotace v Kč pro vítěze

1.

Městys Kremže

Jihočeský

842.000

2.

Lysice

Jihomoravský

700.000

3.

Halenkov

Zlínský

250.000

3.

Lípa

Vysočina

250.000

 

III. kategorie

Místo

Obec

Kraj

Dotace v Kč pro vítěze

1.

Dobříš

Středočeský

898.750

 

IV. kategorie

Místo

Obec

Kraj

Dotace v Kč pro vítěze

1.

Praha 22

Praha

1.500.000

2.

Praha 7

Praha

600.000

 

V. kategorie

Místo

Obec

Kraj

Dotace v Kč pro vítěze

1.

Olomouc

Olomoucký

2.000.000

2.

Hradec Králové

Královehradecký

800.000

 

Zdroj: MPSV

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: