Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Fuchsoviny II.

Publikováno: 19.08.19
Počet zobrazení: 325
Autor článku: Irena Fuchsová
8. březen a 25. listopad.

Občas se vedou debaty o tom, jestli se má 8. březen znovu slavit jako MDŽ nebo ne. Osobně bych byla pro. Myslím, že před sametovým listopadem v roce 1989 to byl ve fabrikách a v podnicích jediný den, kdy měly ženy pocit, že je někdo bere na vědomí a určitě by je tato malá oslava jejich ženství potěšila i dneska.
Když jistá sázková kancelář posílá svým zákazníkům blahopřání k narozeninám, proč by nemohli páni ředitelé a páni šéfové dát 8. března malý dárek svým zaměstnankyním?

O 8. březnu se pravděpodobně povedou diskuze do té doby, dokud budou žít pamětnice podnikových oslav MDŽ, kdy náměstkové nosili ke stolům uklízečkám kávu a pak je vytáčeli na parketu, ale řekněte mi, proč se skoro vůbec nemluví o 25. listopadu?
Víte, co je to za den? Když se řekne 8. březen, tak z těch starších to víme všichni. MDŽ. Mezinárodní den žen. Ale když se řekne 25. listopad? Vsadila bych se, že to ví málokdo, a já se nedivím, protože i já na tenhle den někdy zapomenu.

Je to Mezinárodní den proti násilí na ženách.
S domácím násilím má zkušenost až 30 % žen! A nedochází k němu jen v nižších společenských vrstvách či v rodinách, kde partneři mají základní vzdělání. Dochází k němu všude, bez ohledu na finanční situaci a vzdělání, a je jedno, jestli žena žije na vesnici nebo ve velkoměstě.
Pachateli násilí na ženách jsou i vysokoškolsky vzdělaní muži a věřte mi, že jsou to většinou muži velmi sympatičtí, do kterých byste to v životě neřekli! A domácí násilí není problém jenom Česka! Například ve Velké Británii tvoří domácí násilí více než čtvrtinu všech ohlášených trestných činů!

Milé ženy, pokud máte doma násilnického partnera, utečte od něho, dokud jste ještě vy a vaše děti živé! Nevěřte tomu, že se ten váš násilnický hajzl změní! Pamatujte si, že násilí, které se nezastaví v samotném zárodku, se bude stupňovat! A vy jste ho nedokázaly zastavit a váš partner to moc dobře ví! Násilnické typy mužů si totiž svoji partnerku vybírají opatrně, zkouší, co si můžou dovolit, a když zjistí, že mají zelenou, rozhodnou se pro vztah na život a na smrt. Ano, i na smrt.
Víte, že skoro 50 % zavražděných žen je zabito vlastním partnerem či manželem?

Chcete vědět, kde vám pomůžou?
ROSA – Informační a poradenské centrum pro ženy- oběti domácího násilí
Podolská 25, 147 00 Praha 4 – je třeba se tam objednat. Jsou tam pro vás v pondělí od 15 do 18 hodin a v úterý od 15 do 18 hodin.
Tel. /fax 241 432 466
e-mail: rosa@telecom.cz
www.rosa-os.cz
www.stopnasili.cz
SOS linka 602 246 102.
Stejnou pomoc, jakou potřebují ženy, potřebují i někteří muži. Z celkového počtu případů domácího násilí, tvoří násilí na mužích asi 3 %.
Pánové, nenechte se týrat! Nestyďte se a obraťte se na odborníky! Jděte na policii! Věřte mi, že vám od té vaší čarodějnice pomůžou!

Autorka: Irena Fuchsová

Třicátá kniha Ireny Fuchsové (www.kdyz.cz), KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ, vyšla v červenci 2013. Je to román o dívce, která v osmnácti letech, v roce 1968, začala pracovat v kolínském divadle. Autorka stěžejní část románu, týkající se let 1968 až 1992, napsala podle svého deníku a text doprovodila fotografiemi ze svého života. Knihy Ireny Fuchsové si můžete za výhodnou cenu objednat na webu nakladatelství http://www.beskydyknihy.cz/ nebo přímo na tel.736 608 678.

http://fuchsova.blog.idnes.cz/

https://www.facebook.com/irena.fuchsova

http://www.palmknihy.cz/catalogsearch/result/?q=Irena+Fuchsov%C3%A1

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: