Dnes je 03.06.2020, Svátek má Tamara, zítra Dalibor

Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Jak vnímají lidé kolem nás Listopad 89?

Publikováno: 27.09.19
Počet zobrazení: 366
Zdroj: Karlova univerzita
Unikátní fotosoutěž pro veřejnost.

Univerzita Karlova připravila u příležitosti 30. výročí událostí 17. listopadu 1989 mj. také ojedinělou fotografickou soutěž „Náš Listopad 89“. Každý se do ní může zapojit prostým zasláním fotografie, která pro něj z dnešního pohledu nejlépe vystihuje a symbolizuje události před třiceti lety, tedy Sametovou revoluci.

Výběr třiceti nejlepších fotografií bude vystaven letos v listopadu v pražském Karolinu. Soutěž startuje dnes, fotografie je možné zasílat na e-mail: vystava@svobodnylistopad.cz do 2. října 2019. Hlavními partnery soutěže jsou Deník a obecně prospěšná společnost Post Bellum. Projekt je součástí akcí a aktivit „Svobodný listopad“, které Univerzita Karlova připravuje k letošnímu výročí 17. listopadu 1989.

„Univerzita připravila soutěž, která poskytuje široké veřejnosti možnost vyjádřit svůj názor a pohled na události 17. listopadu 1989, a to formou fotografie. Vítězné fotografie poté vystavíme v Karolinu. Jsem přesvědčený, že výročí třiceti let od Sametové revoluce je vhodnou příležitostí k tomu, abychom se společně ohlédli a uplynulé tři desetiletí zhodnotili. Každou možnost pro podobnou reflexi událostí od občanů napříč naší zemí považuji za důležitou,“ uvedl rektor Univerzity Karlovy prof. Tomáš Zima.

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ „NÁŠ LISTOPAD 89“

Listopad 1989 je už třicet let symbolem svobody, demokracie a sametu. Jak ho ale vnímáte Vy? S čím ho máte spojený? Co pro Vás po 30 letech znamená? Řekněte nám to fotkou!

Reklama

1. Pošlete nám fotografii, která vyjadřuje, co pro Vás po třiceti letech symbolizuje Listopad 89.
2. Nápadům se meze nekladou. Můžete pořídit novou fotku nebo poslat scan některé fotky, kterou jste udělali v minulosti.
3. Připište k fotce její příběh – maximálně však 4 věty a přidejte jednoduché prohlášení, že jste autorem fotografie.
4. Své fotky pošlete na e-mail: vystava@svobodnylistopad.cz (nejpozději do 2. října 2019).
5. Třicet nejzajímavějších fotek vystavíme v listopadu v Karolinu a jejich autory odměníme.

Nezapomeňte uvést spojení na sebe, abychom vás mohli kontaktovat v případě, že Vaše fotka bude vybrána.

Odměna pro nejlepší: Vybrané fotky budou umístěny na výstavě v srdci Univerzity Karlovy v pražském Karolinu. Autory fotek pozveme na slavnostní vernisáž výstavy. Jako odměnu získají navíc exkluzivní prohlídku Karolina a historických prostor Univerzity Karlovy.

Zdroj: Karlova univerzita

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: