Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Fuchsoviny II.

Publikováno: 28.10.19
Počet zobrazení: 351
  Autor článku: Irena Fuchsová
Negativní Běla.
 

Na svých webových stránkách mám víc jak deset rubrik a mezi nimi i rubriku, KDYŽ SE ŘEKNE, CO JE NOVÉHO. Tady si mohu texty upravovat a aktualizovat sama a nemusím otravovat Tomáše Adámka, mého geniálního webového Boha.
Koncem září 2006 se mnou vyšel rozhovor v AHA a já to ve „své“ rubrice náležitě inzerovala stylem, Budu v AHA! V AHA!? Ty budeš v AHA!? AHA!

A šupky hupky, přišel mi email od jisté Běly.
„Vážená, nejásejte tolik! Jste dost stará na to, abyste i vy pamatovala na nápisy AHA! na každé vesnické hospodské latríně. Jdu na AHA! se běžně říkalo tak, jako se dnes chodí na WC.“

Vycítila jsem, že milá Běla mě moc ráda nemá, ale odpověděla jsem jí, protože odpovídám každému.
„Bělo, vy mě zahanbujete! Fakt se to říkalo? To slyším poprvé! No, nakonec všechno je někdy poprvé, že? Ale vážně, nikdy v životě jsem neslyšela, že by někdo řekl, že jde na AHA a myslel tím záchod. Možná to bylo tím, že jsem do hospody chodila většinou s bohémy – to nemyslím ironicky, pouze to konstatuju – a nedovedu si dost dobře představit, že by vlasatci v džínách říkali, že jdou na AHA. Ale díky za upozornění! Mějte se hezky.“
Milá Běla nelenila a obratem mi odpověděla. Když jsem uviděla její email, řekla jsem si, tak copak jsi mi to, holka, zase napsala a byla jsem připravená na něco hodně nepříjemného. A nezklamala mě, moje milá Běla!

Ulevila si, holka zlatá, jako by byla na AHA!
„Všechno nemá člověk z vlastní zkušenosti, spousta věcí patří ke všeobecnému vzdělání. Jen jsem chtěla naznačit, že ten bulvární plátek má velmi příhodný název. Bylo mi vás líto. Tolik se snažíte být spisovatelkou. Měřítkem by měla být kvalita, ne kvantita, ale v tom vám ani AHA! nepomůže!“
A tak jsem jí odepsala, že nemůžu za to, že mě nemá ráda, že to je její problém, a že její emaily, budou – li ještě nějaké, budu bez přečtení mazat.

Ale protože mě svým AHA! přece jenom nahlodala, začala jsem se ptát známých, jestli někde někdy slyšeli, že by se záchodu říkalo AHA, a zjistila jsem, že to neslyšel nikdo nikde a nikdy.

A tak jsem se rozhodla, jestli mi Běla ještě někdy napíše, že si to přece jenom přečtu. Co kdyby mi zase napsala o něčem, co nikdo nezná?
P. S.
Pardon, musím jít na AHA!

Autorka: Irena Fuchsová

Třicátá kniha Ireny Fuchsové (www.kdyz.cz), KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ, vyšla v červenci 2013. Je to román o dívce, která v osmnácti letech, v roce 1968, začala pracovat v kolínském divadle. Autorka stěžejní část románu, týkající se let 1968 až 1992, napsala podle svého deníku a text doprovodila fotografiemi ze svého života. Knihy Ireny Fuchsové si můžete za výhodnou cenu objednat na webu nakladatelství http://www.beskydyknihy.cz/ nebo přímo na tel.736 608 678.

http://fuchsova.blog.idnes.cz/

https://www.facebook.com/irena.fuchsova

http://www.palmknihy.cz/catalogsearch/result/?q=Irena+Fuchsov%C3%A1

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: