Dnes je 06.08.2020, Svátek má Oldřiška, zítra Lada

Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Významná konference.

Publikováno: 31.10.19
Počet zobrazení: 335

kytkaretroMilé babičky a milí dědečkové, málokdy na naši stránkách Třetího věku sledujeme politické události, takže přišel čas, abychom sledovali takové, které se přímo týkají každého z nás. Jistě máte v paměti, jak byli starší lidé ovlivňováni různými obchodníky, aby si kupovali prý výhodně zboží a byli zváni na výlety, kde bylo zboží prodáváno. Z těchto akcí pak vyplývalo mnoho mrzutostí a pro některé lidi i zoufalé situace. Konečně se někdo chopil věci a začal nad tím přemýšlet.

Dnes právě probíhá konference „Šmejdi a jejich byznys“, na níž se účastní i členové vlády pod vedením iniciátora akce, poslance PČR Patrika  Nachera  (hnutí ANO) Pan poslanec  Nacher projevil radost, že mnoho lidí si už uvědomuje , že problém jsou nejenom ti „klasičtí šmejdi“ z předváděcích akcí, ale nově i ti se sofistikovanějšími metodami. Prohlašuje zcela právem, že se jim musíme bránit.

Názory pana poslance na tuto problematiku můžete sledovat na Facebooku, ale jistě se objeví zpráva v médiích, jak dnešní konference probíhala a jaké z této debaty vyplývají návrhy a závěry pro veřejnost, která je těmito činnostmi dotčena. Nejenom starší lidé, ale i lidé mladších věkových skupin. Mně je nejvíce líto případů, když starší rodiče chtějí z lásky ke svým dětem něco pořídit a pak na to těžce doplácí.  To je vůbec ten nejhorší případ, kdy je zneužit láskyplný cit, nebo slib, že ten který prostředek zbaví někoho bolestí kolen či kloubních problémů a ono to tak není. Jde o peníze a o získání citlivých osobních údajů. Také jsem málem naletěla, ale zbrzdila mne ta iniciativa, o které píši a dávám si pozor!  První pohnutka byla – láska k mému vnukovi a touha ho obdarovat. To známe všichni, že?

Myslím, že tato konference je pro nás pro všechny důležitá a proto budeme sledovat její výsledky. Tyto svody na nás útočí ze všech stran. A nejen z různých vábných nabídek, ale z druhé strany i z té touhy udělat radost svým nejbližším, hlavně před vánočními svátky.

Mějte se dobře a doufám, že ta konference padne na úrodnou půdu.

Autorka: Irena Novotná.

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: