Dnes je 09.12.2019, Svátek má Vratislav, zítra Julie

Poslední diskuse


Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, jmenuji se Martin Chalupa a...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde...

Skončila třetí vlna kontrol zaměřená na hazard, alkohol a děti.

Publikováno: 30.11.19
Počet zobrazení: 124
Zdroj: Hasičský záchranný sbor
Třetí a závěrečná vlna celorepublikové akce s názvem HAD 2019 proběhla ve dnech 4. – 10. listopadu 2019. Kontroly byly zaměřeny na restaurační zařízení, herny, diskotéky, gastroprovozy a supermarkety, kde se prodává alkohol.

Na kontrolách pořádaných Policií České republiky se kromě policie podíleli také Hasičský záchranný sbor ČR společně s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, celníky a dalšími subjekty.

Předcházející dvě kontrolní vlny proběhly v červnu (24. – 30. 6. 2019) a v srpnu (26. 8. – 1. 9. 2019). Celkově se HZS krajů podíleli na provedení 531 kontrol, při nichž bylo zjištěno 1020 nedostatků, tedy průměrně 1,9 nedostatku na jednu kontrolu. 159 kontrol proběhlo v červnu, 206 v srpnu a 166 kontrol proběhlo v listopadu. Z celkového počtu 531 kontrol bylo přibližně dvě třetiny s nedostatky (68 %) a jedna třetina (32 %) bez nedostatků. Mezi nejčastější nedostatky patří neoznačení nebo nepřístupnost rozvodných zařízení elektrického proudu, uzávěrů vody a plynu (28 %), dále neoznačení čísly tísňového volání (20 %), chybné umístění nebo nepřístupnost přenosných hasicích přístrojů (18 %), neoznačení únikových východů, evakuačních východů a směrů úniku (14 %), a neprůchodnost únikových cest (4 %).

V letošním roce probíhá již pátá série těchto společných kontrol, které jsou zaměřeny zejména na prodej alkoholu dětem a hraní hazardních her. Současně však monitorují stav dodržování povinností stanovených předpisy o požární ochraně. V letošním roce bylo rozhodnuto oblast kontroly navíc rozšířit o subjekty provozující hazardní hry a prodej alkoholu v gastro provozech, supermarketech nebo večerkách.

Zdroj: Hasičský záchranný sbor

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: