Dnes je 21.01.2021, Svátek má Běla, zítra Slavomír

Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Vakcína pro chřipkovou sezónu

Publikováno: 24.09.20
Počet zobrazení: 550
Zdroj: www.ockovaniprotichripce.cz
Stejně jako každý rok, společnost Mylan v rámci ochrany pacientů proti sezónní chřipce dodá i letos kvadrivalentní vakcínu Influvac® Tetra, a to právě v době, kdy bude poptávka po očkování proti chřipce postupně narůstat .

Prvních 120 tisíc dávek již bylo na český trh dodáno a dalších 230 tisíc bude k dispozici ke konci září. Oproti loňskému roku bude dodáno o 40 tisíc vakcín více.

Sezónní chřipka dlouhodobě představuje hrozbu pro veřejné zdraví i zdraví jednotlivce a může zapříčinit vážné zdravotní problémy, u rizikových pacientů dokonce i smrt.1 Nejúčinnějším způsobem, jak před chřipkou chránit sebe i své blízké, je očkování.2

„I když mají pacienti k dispozici bezpečné a účinné vakcíny proti chřipce, proočkovanost v mnoha zemích zůstává nízká, a sezónní chřipka je tak jedním z hlavních důvodů hospitalizací v zimním období. Společnost Mylan i nadále plní svůj závazek, kterým je snaha o zvýšení proočkovanosti proti chřipce a činí tak v rámci blízké spolupráce s institucemi, které zajišťují distribuci a vlastní podání vakcín proti chřipce,“ říká Milan Černek, Country Manager české pobočky Mylan.
V aktuálním dokumentu „Doporučení pro běžná očkování během pandemie COVID-19 v rámci Evropy“3 upozorňuje Světová zdravotnická organizace, že očkování proti chřipce je hlavním způsobem minimalizace rizika onemocnění a úmrtí na choroby, jimž se dá očkováním předcházet.

Možnost navýšit výrobní kapacitu je velmi omezená
Složení virových vakcín vychází z každoročního doporučení WHO a kvůli neustálým antigenním změnám chřipkového viru WHO aktualizuje doporučení týkající se složení vakcíny dvakrát ročně, jednou pro severní polokouli a jednou pro jižní polokouli, za účelem cílení na viry, u nichž se očekává, že budou v oběhu nejčastěji. Samotný proces výroby vakcíny proti chřipce je relativně pomalý a obtížný. Při výrobě vakcín proti chřipce se nejběžněji používá výrobní proces na bázi vaječných kultur. Při zpracování nové vakcíny začíná výroba pomnožením viru ve vejcích. Virus je poté usmrcen (inaktivován), následuje štěpení (disociace) virových částic a „rozpuštění reprezentativních částí viru“ (solubilizace antigenů). Po očištění a sterilní filtraci se tyto antigeny individuálních kmenů smíchají s cílem dosáhnout požadovaného množství kmenu ve vakcíně. Poté je každá dávka balena jako jednorázová stříkačka.
Nízká míra proočkovanosti seniorů v ČR
V letech 2016 – 2017 činila průměrná míra proočkovanosti starších lidí proti chřipce v evropských zemích 47 %. Žádná ze zemí nesplnila cílené pokrytí 75 %. Nejvyšší míry proočkovanosti dosáhlo Spojené království – Severní Irsko (74,4 %), Nizozemsko (66,5 %) a Portugalsko (60 %). V ČR dosahuje míra proočkovanosti v nejohroženější skupině, tedy mezi seniory, pouhých 20 %6.

Informace pro editory

O vakcíně Influvac® Tetra
Vakcína Influvac® Tetra je určena k prevenci chřipky zejména u osob, které mají zvýšené riziko přidružených komplikací. Vakcína Influvac® Tetra je určena pro dospělé a děti starší 3 let.4 Kvadrivalentní chřipkové vakcíny mohou poskytovat dodatečnou ochranu v případech, kdy cirkulující linie B neodpovídá kmenu B v trivalentních vakcínách nebo když obě linie cirkulují společně.5

V České republice je očkování vakcínou Influvac® Tetra schváleno Ministerstvem Zdravotnictví v rámci každoroční vakcinační akce. Vakcína Influvac® Tetra je registrovaný lék určený k podání pod kůži nebo do svalu. Obsahuje povrchové antigeny viru chřipky (hemaglutinin a neuraminidázu). Výdej vakcíny je pouze na lékařský předpis a před jejím použitím je vždy nutné pečlivě prostudovat příbalovou informaci.

O společnosti Mylan
Mylan je globální farmaceutickou společností, jejímž cílem je vytvářet nové standardy ve zdravotní péči. Po celém světě poskytuje přístup k vysoce kvalitním lékům 7 miliardám lidí a tyto přípravky inovuje, aby pružně reagovala na nové potřeby. Spolehlivost a služby jsou pro ni zásadní. Dělá to, co je správné a ne to, co je jednoduché. Je předním celosvětovým výrobcem aktivních farmaceutických složek. Z pozice globálního lídra ovlivňuje budoucnost ve zdravotnické oblasti. Nabízí rostoucí portfolio více než 7 500 produktů na trhu po celém světě, včetně antiretrovirových terapií, které jsou životně důležité pro více než 40 % lidí trpících HIV/AIDS po celém světě. Své produkty prodává ve více než 165 zemích. Každý 35 tisíc zaměstnanců společnosti Mylan se podílí na zkvalitnění života nemocných z celého světa. Další informace naleznete na stránkách Mylan.com a Mylan.cz. Na stránkách investor.mylan.com pravidelně uveřejňujeme informace, které mohou být důležité pro investory.

Zdroj: www.ockovaniprotichripce.cz; Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: