Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Jak se stáří někdy tváří

Publikováno: 8.01.21
Počet zobrazení: 267
Autor článku: Hana Šimková
Hurá, už je to tady, zvýší nám důchody!

Moje kamarádka, která má podstatně větší důchod než já, protože přesluhovala tolik let, že si to zaslouží, dostala obsílku předvánoční, že jí stát přidává k důchodu 45 korun.

Já, jelikož mám důchod podstatně nižší, protože učitelky mateřských škol měly tehdy platy malé a z toho vypočítáno vyšel i malý důchod, možná dostanu přidáno 15 korun. Ještě mi to nepřišlo a možná to nestojí ani za to poštovné, a tedy neoznámí mi to vůbec. Ale já se opravdu těším, jak se rozšoupnu!
Můžu si za měsíc přilepšit o pět rohlíků, nebo tři rohlíky a několik proslavených kuřecích kůží, do kterých si rohlíky zabalím. Když ty kůže předtím ještě povařím, budu mít ještě polévku a kousek možná zbyde i pro mého malého pejska.

Copak si asi nadělila k Ježíšku naše vláda? Vánoce se na nich zase podepíší několika kily a oni se na nás budou usmívat z obrazovky jako měsíčkové. Jsem sice stará, ale mozek mi ještě funguje docela dobře. Jenom se bojím, že z toho všeho, co se v tomto státě děje, mi rozum už zůstane stát. Možná, že to ale bude pro mne dobře!

Autor: Hana Šimková

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: