Dnes je 13.08.2022, Svátek má Alena, zítra Alan

Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Jak fungujete s inkontinencí? Dá se vůbec...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, hledám práci v okrese Příbram,...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Rád bych si dopisoval s někým, kdo by měl...

Trápí vás unavené nebo podrážděné oči?

Publikováno: 3.03.22
Počet zobrazení: 492
Autor: Ondřej Hink
Pomohou bylinky a prevence.

Unavené a podrážděné oči jsou u některých z nás téměř každodenním problémem. Jak se začervenání zbavit?Co by mohlo fungovat i ve vašem případě? Poradíme vám, jak zatočit s únavou očí jednou provždy – pomohou vám některé bylinky, ale i prevence.

Alergie, zírání do monitoru počítače, prach, klimatizace a některá onemocnění. Je tolik aspektů, které mají vliv na stav vašeho zraku. Jestliže pracujete u obrazovek celý den, pak se únavě a začervenání vyhnete jen těžko. Naštěstí známe pár bylinkových pomocníků, kteří poslouží jako prevence i záchrana. Které to jsou?

TIP: Ještě než vyzkoušíte bylinné obklady, vždy nechte oči odpočinout a vylučte příznaky očních onemocnění. Pokud se vám konkrétní nezdají, vyhledejte vždy očního lékaře.

Bylinky ve formě obkladů

Bylinky, ze kterých si připravíte odvar, poslouží zejména ve formě obkladů – nikdy je tedy neaplikujte přímo do očí. Které rostlinky zvolit pro zdravé oči? S únavou a dokonce i zánětem spojivek dokáže zatočit heřmánek. Po dni stráveném u počítače nebo v prostředí s ostrým světlem a klimatizací unavené oči vzpruží obklad z matchi či zeleného čaje. Podrážděné oči zklidní světlík lékařský nebo měsíčkový obklad.

A jak takové obklady připravit? Vždy bylinky povařte, po 15 minutách je důkladně sceďte. Čistý šátek, gázu nebo bavlněné tampony namočte ve vychladlém odvaru a aplikujte na zavřené oči. Chvíli si poležte, pusťte si třeba oblíbenou hudbu či audioknihu a neodpočinou si jen oči, ale i vy. To stojí za to, že?

Máte podezření na alergii?

K podrážděným očím se až podezřele často přidává kýchání a rýma? Pravděpodobně vás trápí alergie. I tady můžete sáhnout po bylinkách – pomáhá echinacea a lichořeřišnice. Oči pravidelně vyplachujte čistou vodou, nesahejte si do nich a navštivte lékaře, který vám pomůže nastavit vhodnou léčbu. Dostupné jsou i kapky proti alergiím do očí, které seženete v lékárně.

Sbohem, unavené oči!

A jak nad únavou očí vyhrát věčný souboj? Snadno – s našimi preventivními opatřeními. Kromě pravidelného odpočinku (ano, opravdu stačí jen na chvíli zavřít oči) si sem tam dopřejte chladivé obklady. Zatočí totiž nejen s únavou, ale i otoky. Mějte při ruce vždy správné oční kapky nebo umělé slzy, abyste vysušenou oční sliznici osvěžili a zklidnili. Hodit se mohou i moderní brýle, které blokují škodlivé modré světlo. A co si pro zdravé oči dávkovat vnitřně? Udělejte si čaj ze světlíku – pro zdravé a jasné oči každý den.

TIP: Některým z nás dělá problém udržet se v klidu a se zavřenýma očima. Pořiďte si obyčejnou spací masku, bude to mnohem snazší.

Autor: Ondřej Hink Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: