Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Jak fungujete s inkontinencí? Dá se vůbec...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, hledám práci v okrese Příbram,...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Rád bych si dopisoval s někým, kdo by měl...

Antika: O moudrosti věků. Soustředěná četba.

Milé babičky a milí dědečkové. Moudrost patří k lidským zkušenostem a z těch zkušeností lidé vyvozují určité závěry.
11.11.18
kytkaretro (1)

(V)očima diváka – Klenot objevený v krabici

Autor: Pavel Vrba Opravdu se někdy stává zázrak, aneb když člověk nalezne po letech skvost. A nemusí to být jen z důvodů objevení dávno zapomenuté věci či knihy. A někdy také musí uzrát čas, aby člověk pochopil všechny ty širší souvislosti.
18.02.17
Autor: Pavel Vrba Opravdu se někdy stává zázrak, aneb když člověk nalezne po letech skvost. A nemusí to být jen z důvodů objevení dávno zapomenuté věci či knihy. A někdy také musí uzrát čas, aby člověk pochopil všechny ty širší souvislosti. Před několika dny jsme v rodině vybalovali knihy, před lety uložené do krabic. Když je [...
Tittulní obrázek

John Dann McDonald a jeho příběhy

Autor: Dr. Irena Novotná Máte rádi vzrušující příběhy, milé babičky a dědečkové? Zvu vás do světa drsnější americké literatury, na kterou nejsme moc zvyklí.
1.11.16
Autor: Dr. Irena Novotná Máte rádi vzrušující příběhy, milé babičky a dědečkové? Zvu vás do světa drsnější americké literatury, na kterou nejsme moc zvyklí. Spíš známe vzrušující kriminální příběhy z nočního vysílání v televizi, ale po autorech těchto příběhů se nějak nepídíme. Myslím, že je lépe si číst knihy, než přebírat dojmy z filmu, protože kniha je [...
aman1

Krásná kniha: Umberto Eco a Tajemný plamen královny Loany

Ráda bych Vám představila, babičky a dědečkové, autora, který mne zaujal už od své první knížky. Není to nikdo jiný, než Umberto Eco (5. 1. 1932,  Alessandria – 19. 2. 2016 Milán).
24.06.16
autora, který mne zaujal už od své první knížky. Není to nikdo jiný, než Umberto Eco (5. 1. 1932,  Alessandria – 19. 2. 2016 Milán). Italský sémiolog, estetik, filosof a spisovatel a jeden z nejvýznamnějších představitel postmoderny 60. let 20. století. Celý životopis se
aman1

Knihovny a knihovníci

Myslím, že mnozí z nás chodí rádi do knihovny a vůbec rádi sbírají hodnotné, pravdivé, zasvěcené, zajímavé až šokující informace. Ty se mohou nakonec dozvědět i na internetu, ale nejlepší je sbírat je od pramene.
10.01.12
Autorka článku: JUDr. Irena Novotná

Papírové knihy versus e-books

Už jsem se delší dobu odhodlávala k zásadnímu kroku, přeskládat knihy v knihovně a slušným způsobem naložit s těmi, které už nikdo nebude číst. A přitom, když jsem brala jednu knihu po druhé, říkala jsem si: třeba ji budou číst jednou moje vnoučata.
3.01.12
Autorka článku: JUDr. Irena Novotná

Lucie a medvídek ze zdi – díl 3.

Pokračujeme ve vyprávění pro Vaše vnučky a vnuky o malé Lucince, jak poznávala, co jsou to vánoce. První díl si můžete přečíst zde, druhý díl si můžete přečíst zde.
24.12.08

Lucie a medvídek ze zdi – díl 2.

Pokračujeme ve vyprávění pro Vaše vnučky a vnuky o malé Lucince, jak poznávala, co jsou to vánoce. První díl si můžete přečíst zde.
22.12.08

Lucie a medvídek ze zdi – díl 1.

Pro Vaše vnučky a vnuky uveřejňujeme vyprávění o malé Lucince, jak poznávala, co jsou to vánoce.
15.12.08

Literární procházky

Už se brzy stmívá a mnohé lidi nebaví se pořád dívat na televizi.
1.11.08
Autorka článku: JUDr. Irena Novotná