Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Antika: O moudrosti věků. Soustředěná četba.

Milé babičky a milí dědečkové. Moudrost patří k lidským zkušenostem a z těch zkušeností lidé vyvozují určité závěry.
11.11.18
kytkaretro (1)

(V)očima diváka – Klenot objevený v krabici

Autor: Pavel Vrba Opravdu se někdy stává zázrak, aneb když člověk nalezne po letech skvost. A nemusí to být jen z důvodů objevení dávno zapomenuté věci či knihy. A někdy také musí uzrát čas, aby člověk pochopil všechny ty širší souvislosti.
18.02.17
Autor: Pavel Vrba Opravdu se někdy stává zázrak, aneb když člověk nalezne po letech skvost. A nemusí to být jen z důvodů objevení dávno zapomenuté věci či knihy. A někdy také musí uzrát čas, aby člověk pochopil všechny ty širší souvislosti. Před několika dny jsme v rodině vybalovali knihy, před lety uložené do krabic. Když je [...
Tittulní obrázek

John Dann McDonald a jeho příběhy

Autor: Dr. Irena Novotná Máte rádi vzrušující příběhy, milé babičky a dědečkové? Zvu vás do světa drsnější americké literatury, na kterou nejsme moc zvyklí.
1.11.16
Autor: Dr. Irena Novotná Máte rádi vzrušující příběhy, milé babičky a dědečkové? Zvu vás do světa drsnější americké literatury, na kterou nejsme moc zvyklí. Spíš známe vzrušující kriminální příběhy z nočního vysílání v televizi, ale po autorech těchto příběhů se nějak nepídíme. Myslím, že je lépe si číst knihy, než přebírat dojmy z filmu, protože kniha je [...
aman1

Krásná kniha: Umberto Eco a Tajemný plamen královny Loany

Ráda bych Vám představila, babičky a dědečkové, autora, který mne zaujal už od své první knížky. Není to nikdo jiný, než Umberto Eco (5. 1. 1932,  Alessandria – 19. 2. 2016 Milán).
24.06.16
autora, který mne zaujal už od své první knížky. Není to nikdo jiný, než Umberto Eco (5. 1. 1932,  Alessandria – 19. 2. 2016 Milán). Italský sémiolog, estetik, filosof a spisovatel a jeden z nejvýznamnějších představitel postmoderny 60. let 20. století. Celý životopis se
aman1

Knihovny a knihovníci

Myslím, že mnozí z nás chodí rádi do knihovny a vůbec rádi sbírají hodnotné, pravdivé, zasvěcené, zajímavé až šokující informace. Ty se mohou nakonec dozvědět i na internetu, ale nejlepší je sbírat je od pramene.
10.01.12
Autorka článku: JUDr. Irena Novotná

Papírové knihy versus e-books

Už jsem se delší dobu odhodlávala k zásadnímu kroku, přeskládat knihy v knihovně a slušným způsobem naložit s těmi, které už nikdo nebude číst. A přitom, když jsem brala jednu knihu po druhé, říkala jsem si: třeba ji budou číst jednou moje vnoučata.
3.01.12
Autorka článku: JUDr. Irena Novotná

Lucie a medvídek ze zdi – díl 3.

Pokračujeme ve vyprávění pro Vaše vnučky a vnuky o malé Lucince, jak poznávala, co jsou to vánoce. První díl si můžete přečíst zde, druhý díl si můžete přečíst zde.
24.12.08

Lucie a medvídek ze zdi – díl 2.

Pokračujeme ve vyprávění pro Vaše vnučky a vnuky o malé Lucince, jak poznávala, co jsou to vánoce. První díl si můžete přečíst zde.
22.12.08

Lucie a medvídek ze zdi – díl 1.

Pro Vaše vnučky a vnuky uveřejňujeme vyprávění o malé Lucince, jak poznávala, co jsou to vánoce.
15.12.08

Literární procházky

Už se brzy stmívá a mnohé lidi nebaví se pořád dívat na televizi.
1.11.08
Autorka článku: JUDr. Irena Novotná