Poslední diskuse


Co se kde děje zobrazit diskusi

Dobrý den. Ráda bych Vás poprosila o...

Téma týdne zobrazit diskusi

důchody by měly narůstat ne procenty, ale...

Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Jak žít co nejdéle ve své domácnosti?

Diakonie ČCE vydala novou příručku s názvem „Jsem tady ještě doma?“, která obsahuje praktické a srozumitelné informace o tom, jak přizpůsobit domácnost, v níž žije senior.
9.10.15
Autor článku: Tereza Provazníková

Agentura Pečujeme o druhé: Postaráme se o vaše nejdražší

Jana je průměrně vytížená česká padesátnice. Snaží se svůj čas spravedlivě dělit mezi manžela, dvě dospívající děti, zaměstnání a svou maminku bezmála osmdesátiletou maminku, která bydlí na druhém konci města.
23.01.14
Pečujeme o druhé

III. ročník konference SENIOR LIVING

Pořadatelé III. ročníku konference SENIOR LIVING, která se věnuje problematice bydlení seniorů a kvalitě života ve stáří, se rozhodli program konference obohatit o několik novinek.
25.08.08
Autor článku: Maura, 2008

Služby v chráněném bydlení

Motto: Čím více věnujeme svůj život ostatním, tím je hodnotnější. Organizaci tvoří Centrum denních služeb, Chráněné bydlení, Pečovatelská služba. Organizace je členem Asociace poskytovatelů sociální péče ČR a členem České asociace pečovatelské služby.
31.07.08

Pátrání po projektu Senior v tísni

Problém pečovatelských služeb a jejich nabídky...
25.01.08
Autor článku: Petr Kurka

Domov důchodců, nebo rodina?

Když je někomu dvacet let, nepřemýšlí nad tím, kde bude BYDLET VE STÁŘÍ. Když to pak přijde, má tři možnosti: zvládnout to ve svém bytě, jít do domova důchodců nebo k rodině.
4.12.07

Byt nesmí být nepřítel

Do domova důchodců chce jít jen málokdo. Bydlení pro seniora je velká změna a vyžaduje spoustu opatření, která mohou soužití ulehčit. Nesmí být překážkovou dráhou, již byste museli denně zdolávat.
22.11.07

Ústavy v novém?

Třebaže se už sedm let píše třetí tisíciletí, obyvatelé některých ústavů sociální péče v kraji dodnes žijí ve starobylých zámcích či zastaralých budovách. Na opravy jsou třeba desítky milionů korun.
27.09.07

Pečovatelská služba pro důchodce: co od ní čekat?

Přísloví praví, že jedna matka dokáže uživit deset dětí, ale deset dětí se nepostará o jednu matku... Naštěstí jde jen o přísloví. Ale může se stát, že osobní péče o nemohoucí rodiče není možná a domov důchodců nepřipadá v úvahu.
25.01.07