Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

V letních šatech vás čeká rozmarné léto

Publikováno: 13.06.07
Počet zobrazení: 8473


      Šaty jsou pohodlnější a ženštější než kombinace topu se sukní, takže pokud ještě nemáte ten pravý model, nechte se ovlivnit naší nabídkou: kostkované, květované, lesklé, s geometrickými vzory, s puntíky, výrazně barevné a safari. To by bylo, abyste si nevybrala letní šaty podle své chuti.

Návrháři letos vyhlásili šaty za trend sezony. Proč asi? Vědí totiž, že tento ryze ženský kousek oblečení dodá něžnému pohlaví kouzlo, šarm a éteričnost. Dokáží dělat divy se siluetou a také, že v současné uspěchané době je rychlejší vklouznout do šatů než vymýšlet různé jiné kombinace.

Menu podle střihu
Co se týče střihů, vybírat můžete ze široké škály nabídky podle toho, které budou nejvíce lichotit postavě.
- Ženy „slovanského“ typu s užším pasem by měly hledat siluetu X, jinými slovy střihy přepásané páskem ve stylu 50. let.
- Postavám s bříškem sluší empírové siluety nebo šaty, jejichž náprsenka je žabičkovaná, tak, jak se to nosilo v 80.letech.
- Vám, které znáte problém s větším objemem boků prospěje silueta A. Pod tím si představte úzký živůtek s rozvolněnou sukní s volány nebo kolovou sukní, pod kterou se boky schovají.
- Pokud jste sportovní typ se širšími rameny volte šaty košilového střihu v safari stylu.
- Dámy, které mají problémové partie na pažích, využijí volných rukávů zakončených do gumičky, neboť v létě se nebudou nosit jen šaty na ramínka!
- A pro ty z vás, které dáváte přednost něčemu odvážnějšímu, doporučujeme třeba asymetrické střihy nebo kimonové šaty jakoby z asijského kontinentu.

Vzory podle chuti
Nedá se jednoznačně říct, jestli je na šatech důležitější střih nebo desén. Na prvním místě však musí šaty dokonale sedět, až potom můžete řešit, zdali vám dělá dobře i jejich barevné provedení.
Nabídka vzorů je pestrá. Jste-li romanticky založená, neváhejte sáhnou po květinách nebo puntících. Optimistkám nezkazí náladu zářivé barvy jako z plakátů. Máte-li dobrodružnou povahu, nechte se zlákat exotickými motivy džungle a naopak vy, které mate rády vše pěkně nalajnované, se nechte oslovit geometrickými potisky nebo kostkami a káry.

S leskem
Chcete se blýsknout i za bílého dne? V šatech z lesklých materiálů máte zajištěnou pozornost. Metalické barvy se nosí už druhou sezonu. Šaty s leskem jsou slavnostní i použitelné na denní nošení. Vyzkoušejte stříbrnou, zlatou a bronzovou.

Kárované
Vzor, který lichotí postavě, je navíc letos i v trendu. Vyberte si kárované šaty v barvách a střihu, které vám sluší.

Květinové
Letošní léto přináší vzor velkých květů. Vyražte do světa v sedmikráskách nebo slunečnicích a budete romantická i stylová.

Safari
Do tohoto stylu spadá vše, co připomíná život v džungli a na safari: vzory zvířecí srsti, přírodní kůže, dřeva a barvy písku, kůry stromů a suché trávy.

Puntíkaté
Obchody jsou puntíků plné – najdete je na šatech, botách, kabelkách. Můžete být puntíkatá celá nebo si vybrat jeden módní kousek.

Geometrické
Dáte přednost jednoduché geometrii, nebo smícháte divokou kombinaci vzorů? Fantazii se meze nekladou.

Barvy, barvy a zase barvy
Bláznivé odstíny růžové, žluté, oranžové a nepřehlédnutelné tóny modré a zelené slavily svou velkou éru v sedmdesátých letech v dobách diskoték a v mocných a přepychem přetékajících osmdesátých letech. Letos je křiklavá paleta zpět.
Mezi béžovými, bílými a černými modely září neónové barvy jako hvězdy, které modelky a s nimi celá přehlídková mola přímo rozzářily. Návrháři představili na jaro a léto celé kreace nebo jen lákavé doplňky v křiklavých odstínech. Troufnete si?

S hřejivým počasím prostoupeným slunečními paprsky se definitivně ke slovu hlásí lehké materiály, které bezstarostně vlají kolem těla a umocňují odlehčenou atmosféru dne.

Tmavé oblečení ustupuje do pozadí a my instinktivně saháme po romantických barvách. Přestože mezi hlavní barvy letošní jarní sezóny patří béžová a černá, nechybí ani optimistické odstíny. Návrháři ve svých kolekcí představili celou škálu šatů a kostýmků, ve kterých se nechali inspirovat barvou letní oblohy. Mezi kreacemi tak nechybí blankytná, šedomodrá, zářivá nebeská a mnoho dalších odstínů.

Zdroj: iDNES.cz, MF DNES – autorky: Klára Klempířová, Lenka Poláčková, Foto: autor: Steilmann

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: