Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Poradna lékaře vám nefunguje?A...

Zdraví zobrazit diskusi

dobrý večer,je mi 61 let,jsem po operaci...

Zdraví zobrazit diskusi

Dobrý den je mi 49 let,ocni lékař mi...

(V)očima diváka – Klenot objevený v krabici

Autor: Pavel Vrba Opravdu se někdy stává zázrak, aneb když člověk nalezne po letech skvost. A nemusí to být jen z důvodů objevení dávno zapomenuté věci či knihy. A někdy také musí uzrát čas, aby člověk pochopil všechny ty širší souvislosti.
18.02.17
Autor: Pavel Vrba Opravdu se někdy stává zázrak, aneb když člověk nalezne po letech skvost. A nemusí to být jen z důvodů objevení dávno zapomenuté věci či knihy. A někdy také musí uzrát čas, aby člověk pochopil všechny ty širší souvislosti. Před několika dny jsme v rodině vybalovali knihy, před lety uložené do krabic. Když je [...
Tittulní obrázek

Brněnská Senior akademie je vítězem

Ve dnech 12. – 15. prosince 2016 se v Bratislavě pod záštitou slovenského předsednictví v Radě EU uskutečnilo zasedání Rady Evropské sítě prevence kriminality.
24.01.17
Zdroj: MV ČR

Vánoce 2016: Dárek pro milovníky krásných tónů a přání

Autorka: Dr. Irena Novotná Jistě mi dáte za pravdu, milé babičky a dědečkové, že česká klasická hudba je krásná a nejvýše milá k poslouchání v době vánočních svátků.
23.12.16
alsloot7-malžý1

Právní okénko pro důchodce: Novela zákona o hmotné nouzi

Autor: Dr. Irena Novotná Zákon č. 111/2006 Sb. Zákon o pomoci v hmotné nouzi je novelizován zákonem č. 188/2016 Sb. a bude účinný od 1. 1. 2017 –  až do 31.1. 2017. Od 1. 2. 2017 vstoupí v účinnost zákon č. 367/2016 Sb., který novelizuje zákon č. 111/2006 Sb.
29.11.16
Autor: Dr. Irena Novotná Zákon č. 111/2006 Sb. Zákon o pomoci v hmotné nouzi je novelizován zákonem č. 188/2016 Sb. a bude účinný od 1. 1. 2017 –  až do 31.1. 2017. Od 1. 2. 2017 vstoupí v účinnost zákon č. 367/2016 Sb., který novelizuje zákon č. 111/2006 Sb. Osoby v hmotné nouzi a systém pomoci v hmotné nouzi Osoba, nacházející [...
smlouva obrázek k právnímu okénku

Filosofie: O blaženosti a přiměřenosti

Autorka: Dr. Irena Novotná V naší západní kultuře jsou hluboké kořeny v úsilí harmonie života. Dva velcí myslitelé, Platón a Aristoteles a po nich i křesťanští filosofové a myslitelé hledají tajemství a podstatu harmonie.
15.11.16
Autorka: Dr. Irena Novotná V naší západní kultuře jsou hluboké kořeny v úsilí harmonie života. Dva velcí myslitelé, Platón a Aristoteles a po nich i křesťanští filosofové a myslitelé hledají tajemství a podstatu harmonie. Nastartovali tak do budoucna, každý ovšem jinak, možnosti výběru způsobu života, aby lidé došli ke konečnému cíli, totiž  -  blaženosti. Hledání blaženosti Řečtí klasičtí filosofové [...
filosofie

Předbělohorská, bělohorská a pobělohorská doba: Kdo byl Karel ze Žerotína

Autor: Dr. Irena Novotná Dne 9. 5. 2016 jsme posledním článkem ukončili jistou fázi doby předbělohorské s tím, že v našem vyprávění budeme pokračovat. A to i díky zájmu, které v čtenářích zvolené téma vzbudilo.
7.11.16
Autor: Dr. Irena Novotná Dne 9. 5. 2016 jsme posledním článkem ukončili jistou fázi doby předbělohorské s tím, že v našem vyprávění budeme pokračovat. A to i díky zájmu, které v čtenářích zvolené téma vzbudilo. Nyní se obrátíme na Moravu a budeme sledovat historické i lidské osudy té doby. V sérii článků se budeme seznamovat blíže s historickými protagonisty [...
bilahora

John Dann McDonald a jeho příběhy

Autor: Dr. Irena Novotná Máte rádi vzrušující příběhy, milé babičky a dědečkové? Zvu vás do světa drsnější americké literatury, na kterou nejsme moc zvyklí.
1.11.16
Autor: Dr. Irena Novotná Máte rádi vzrušující příběhy, milé babičky a dědečkové? Zvu vás do světa drsnější americké literatury, na kterou nejsme moc zvyklí. Spíš známe vzrušující kriminální příběhy z nočního vysílání v televizi, ale po autorech těchto příběhů se nějak nepídíme. Myslím, že je lépe si číst knihy, než přebírat dojmy z filmu, protože kniha je [...
aman1

Právní okénko pro důchodce: Občan, úřady a správní řád

Autorka článku: JUDr. Irena Novotná V rubrice „Právní okénko“ se dozvíte o veřejné správě a státní správě jiné zajímavosti. Často se stává, že občané potřebují řešit své záležitosti s orgány státní správy.
25.10.16

Francouzské baroko – François Couperin

Autorka článku: Irena Novotná Dovolte mi, milé babičky a milí dědečkové, abych Vás pozvala na zajímavý koncert jednoho významného francouzského skladatele Couperina, současníka německého skladatele Johana Sebastina Bacha.
18.10.16
Autorka článku: Irena Novotná Dovolte mi, milé babičky a milí dědečkové, abych Vás pozvala na zajímavý koncert jednoho významného francouzského skladatele Couperina, současníka německého skladatele Johana Sebastina Bacha. Abychom se časově zorientovali, jsme nyní v barokní době. Francouzské baroko je v dějinách hudby reprezentováno mnohými slavnými skladateli, o nich si budeme postupně povídat a obdivovat jejich [.
alsloot7-malžý1

Univerzita třetího věku v Brně

Nová pobočka i nové kurzy čekají na posluchače Univerzity třetího věku Mendelovy univerzity v Brně v novém akademickém roce.
7.09.16
Autor článku: Denisa Ranochová