Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

SOUTĚŽNarazila jsem na soutěž o SOS...

Zdraví zobrazit diskusi

Dobrý den,prosím o přeložení rengenu,a...

Zdraví zobrazit diskusi

Dobrý den,léta trpím bolestmi...

Objevy v Kumránu

Baví vás archeologie? Tak to jste na správném místě. Zavedu Vás, milé babičky a dědečkové, do judské pouště.
18.11.17
kytkaretro

V 90 začali studovat na Univerzitě. A baví je to

Je to tak.19 odvážných seniorek a seniorů ze SeniorCentra Olomouc (dříve Anavita) se pustilo v tomto týdnu do studia na Univerzitě.
1.11.17
Autor článku: Věra Breiová

O antickém Řecku a filosofech

Nebudu Vás nudit dlouhými traktáty, i když je to svůdné se prohrabovat pískem a kamením a hledat staré útržky svitků, které byly dříve literárními skvosty, než přišla nějaká válka, epidemie, nebo lidé z různých důvodů opouštěli své domovy.
11.10.17
kytkaretro

Doba předbělohoská: Ferdinand I. a Jednota bratrská

Autorka. Irena Novotná V předcházejícímu článku jsem si chtěla ujasnit, proč došlo k popravám mnoha dalších příslušníků šlechty dosud nedotknutelných, mezi nimž byl i Egmont.
25.09.17
Autorka. Irena Novotná V předcházejícímu článku jsem si chtěla ujasnit, proč došlo k popravám mnoha dalších příslušníků šlechty dosud nedotknutelných, mezi nimž byl i Egmont. Dočetla jsem se v nizozemské literatuře, že jeho paní se jmenovala Sabina, a  v Goethově díle Egmont byla nahrazena dívkou Klárou, ale důvod, proč to Goethe udělal, neznáme. První dáma v Bruselu, která porodila Egmontovi jedenáct dětí, [...
bilahora1

Předbělohorská, bělohorská a pobělohorská doba: Hrabě Lamoraal Egmont

Milé babičky a dědečkové, vítám Vás k pokračování našeho seriálu o významné době v českých, moravských a slezských dějinách, který jsme zatím přerušili v roce 2016.
18.09.17
bilahora1

Bezplatné kurzy počítačových dovedností

Svaz tělesně postižených v České republice z. s. vždy několikrát ročně organizuje kurzy práce na počítači zaměřené na ovládání počítače a nejčastěji užívané počítačové programy.
16.09.17
Autor článku: Alena Říhová

Zúčastněte se výzkumu!

Zajímá Vás, jak jste na tom s pamětí a pozorností ve srovnání se svými vrstevníky? Odměna 300,- Kč.
10.06.17
Autor článku: Alžběta Gilíková

Historie: Svatá, nebo nesvatá Fabiola?

Autorka: Irena Novotná Doba a čas. Nacházíme se v rozmezí 4. a 5. století, v době dogmatických sporů. Mezi podivuhodnými osobnostmi té doby – Sv. Jeroným a s jeho jménem se spojuje i záhadná Fabiola, o které máme velmi málo zpráv.
2.05.17
Autorka: Irena Novotná Doba a čas. Nacházíme se v rozmezí 4. a 5. století, v době dogmatických sporů. Mezi podivuhodnými osobnostmi té doby – Sv. Jeroným a s jeho jménem se spojuje i záhadná Fabiola, o které máme velmi málo zpráv. Dalo by se říci, že celá staletí se k ní lhostejně tvářila, až v druhé polovině 19. století se o [...
alsloot7 malžý

(V)očima diváka – Klenot objevený v krabici

Autor: Pavel Vrba Opravdu se někdy stává zázrak, aneb když člověk nalezne po letech skvost. A nemusí to být jen z důvodů objevení dávno zapomenuté věci či knihy. A někdy také musí uzrát čas, aby člověk pochopil všechny ty širší souvislosti.
18.02.17
Autor: Pavel Vrba Opravdu se někdy stává zázrak, aneb když člověk nalezne po letech skvost. A nemusí to být jen z důvodů objevení dávno zapomenuté věci či knihy. A někdy také musí uzrát čas, aby člověk pochopil všechny ty širší souvislosti. Před několika dny jsme v rodině vybalovali knihy, před lety uložené do krabic. Když je [...
Tittulní obrázek

Brněnská Senior akademie je vítězem

Ve dnech 12. – 15. prosince 2016 se v Bratislavě pod záštitou slovenského předsednictví v Radě EU uskutečnilo zasedání Rady Evropské sítě prevence kriminality.
24.01.17
Zdroj: MV ČR