Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Na co se zaměřit při výběru notebooku pro seniora?

Celosvětová pandemie koronaviru přinesla obrovský posun vy využívání výpočetní techniky, od používání klasického emailu až po videokonference.
10.09.20
Autor článku: Michal Husák
Na co se zaměřit při výběru notebooku pro seniora?

O životě a smrti Fókióna, athénského politika a vlastence.

Milé babičky a milí dědečkové, možná, že vás bude zajímat příběh z antického Řecka, o hrdinovi Fókionovi., ke kterému se lidé zachovali s nevděkem.
25.08.20
kytkaretro

Mariánský sloup a jiné sakrální stavby

Mariánský sloup nebyl postaven jen pro český národ, ale pro všechny lidi, bez ohledu na národnost, kteří v Praze pobývali a možná na něm také pracovali. Je jednou z nejkrásnějších staveb a ta si prožila i pohnutou historii.
19.06.20
Autorka článku: Irena Novotná

Seneca filosofuje o hněvu.

Samozřejmě, že žijeme přítomností, ale zapomínáme v některých chvílích si uvědomit, že dávné antické civilizace, také žily svůj reálný život a na rozdíl od nás o něm hluboce přemýšlely.
22.03.20

Právní vědomí, nebo bezvědomí?

Může být celospolečenské, skupinové i individuální. Vždy jde o vědomí toho, že ve společnosti existuje a funguje nějaké právo, které je určitým způsobem hodnoceno nebo jde o představy o tom, jaké by mělo být.
9.01.20
Autorka článku: Irena Novotná

Co nás čeká na obloze roku 2020?

Mezi nejzajímavější úkazy nadcházejícího roku patří lednové zatmění Měsíce, mimořádná viditelnost planety Venuše, opětovné přiblížení Marsu a nakonec úkaz století – těsné přiblížení Jupiteru a Saturnu.
1.01.20
Zdroj: Akademie věd

Studenti učí seniory

Odstartovaly kurzy, v nichž studenti SŠ učí seniory zacházet s chytrými telefony. Poběží každý měsíc.
2.11.19
Autor článku: Marta Vokurková

Bezplatné dopravní besedy se seniory

Bezplatné dopravní besedy nabízí řidičům a řidičkám ve věku 65 a více let mostecký autodrom. Zájemců se v učebně administrativní budovy polygonu ujme zkušený instruktor kurzů bezpečné jízdy.
17.09.19

Učte se cizí jazyky u televize

Každodenní dávka oblíbeného seriálu nebo víkendový relax u filmových novinek nemusí být ztráta času. Televizní či počítačová obrazovka může posloužit stejně dobře jako jazyková učebnice. Důležité je vybrat správnou jazykovou úroveň snímku a obsah na míru.
21.08.19
Autor: Anna Fajkusová

Seniorů s chytrým mobilem bude přibývat

Mobilní telefon používá v Česku devět z deseti starobních důchodců. Nejčastěji se jedná o tlačítkový přístroj bez operačního systému za pár stokorun.
5.01.19
Autor článku: Roman Müller