Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Téma týdne zobrazit diskusi

POZOR!!!! na sociální pracovnici jménem...

Zdraví zobrazit diskusi

Dobrý den,prosím o přeložení...

Už ani jedno křivé slovo o starých lidech, prosím

Nechtěla jsem zprvu reagovat na výroky některých lidí o starých lidech coby voličích prezidenta Zemana. Tento článek je o tom, jakou cenu starší generace pro nás ve skutečnosti má.
21.02.18
Autorka: Irena Novotná

Máme prezidenta

Skutečně nebylo vůbec snadné ten volební kolotoč ustát jako divák či posluchač. Ale nakonec přišly výsledky, které byly pro někoho radostné a pro někoho zklamáním, protože podporoval jiného kandidáta.
6.02.18
Autorka: Irena Novotná

Ombudsmanka ve 4. čtvrtletí pomohla než 1800 lidem

Za poslední tři měsíce loňského roku ombudsmanka vyřídila 2092 podnětů. Pomohla v nich více než 1200 stěžovatelům. Dalším více než 600 lidem, jejichž problémy nebyly v její působnosti, poskytla alespoň stručnou radu či vysvětlení.
25.01.18
Zdroj: Veřejný ochránce práv

O životě, který není snadný

Každá přítomnost se změnou brzy stává minulostí a budoucnost klepe na dveře. Každé zanedbání v té přítomnosti se na kvalitě budoucnosti záhy projeví. A to je doložitelné. Minulost je nenávratná, král je mrtev, ať žije král!
24.01.18
Autorka: Irena Novotná

Úpadek a marasmus?

Autorka: Irena Novotná Je náš svět v naší přítomnosti marasmem a úpadkem, nebo je to to šťastný svět, řečeno objektivně? Taková úvaha z večera, když je venku neproniknutelná tma.
12.01.18
Autorka: Irena Novotná Je náš svět v naší přítomnosti marasmem a úpadkem, nebo je to to šťastný svět, řečeno objektivně? Taková úvaha z večera, když je venku neproniknutelná tma. Občas se setkáváme s názorem, že v naší společnosti je úpadek a marasmus v souvislosti se vzděláním, chováním a etickým přístupem k životu. Záleží na

Ženy bez partnera jsou šťastnější než single muži

Přes 60 % žen bez partnera je ve svém single životě šťastných, ukázal nejnovější výzkum analytické společnosti Mintel.
4.01.18
Autor článku: Adam Durčák

Vojenští policisté a projekt Ježíškova vnoučata

Příslušníci Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata.
20.12.17
Zdroj: Vojenská policie

Pravidla pro příjemné Vánoce seniorů

Vánoce jsou svátky klidu, míru, a především rodinných setkání. Proto se na ně těšíme. Bohužel toto období doprovází i mnohá úskalí, která vedou ke stresu.
19.12.17
Autor: Jitka Pavlová

Lidé hledají soucit a sounáležitost

V minulém článku jsem psala o etice ve společnosti, státě a u jedinců, Ráda bych u tohoto tématu ještě zůstala. Nyní o mezilidských vztazích a lidském utrpení i hledání soucitu a sounáležitosti.
15.12.17
Autorka: Irena Novotná

Kam se mají ubírat naše úvahy?

Když si projedete Internet, konkrétně Seznam.cz, setkáte se s informacemi, které se odehrály, také věštbami a neštěstími, i protikladnými tvrzeními. Tak ztrácíme přehled, co se vlastně důležitého děje. Vyberte si, jak se naladit.
8.12.17
Autorka: Irena Novotná