Dnes je 03.10.2022, Svátek má Bohumil, zítra František

Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Jak fungujete s inkontinencí? Dá se vůbec...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, hledám práci v okrese Příbram,...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Rád bych si dopisoval s někým, kdo by měl...

Na velikonoce se asi zase neuvidíme

Publikováno: 1.04.21
Počet zobrazení: 764
Autorka článku: Irena Novotná
Internet si dnes čte každý, kdo má počítač a snaží se získat zprávy o tom, co je a co bude. Asi se nic nezmění.

Neustálé prodlužování nouzového stavu míří i pomalu k velikonočním svátku. Dnes se dočtete, že úmrtnost n na COVID -19 náhle zázračně klesá a obavy z budoucnosti v lidech stoupají,. až na hranice jejich trpělivosti. Rozkolísané zprávy jsou nevěrohodné, když jednou informují tak a podruhé zase jinak. I v této době lidé řeší závažné problémy ve vztazích v rodinách (dlouho jsme se neviděli), nemáme už společné zájmy, asi letos nezasejeme, neměli bychom to pole prodat? Tolik škod ve společnosti a jednotlivcům způsobily neustálé protahování nouzového stavu, v němž lidé nespatřují žádný prospěšný smysl pro sebe a ptají se – komu to slouží? Rozhodně ne starým a vážně nemocným lidem, kteří se potřebují dostat k lékaři, ale není nikoho, kdo by je tam odvezl, nemohou si dovolit drahý odvoz taxislužbou tam a zpět.

Je potřeba vyčistit studny a rybníky, je třeba zasít pole a nasázet brambory, zkontrolovat ovocné sady a okapy na domech, vyčistit krby. Také městské byty jde nutno vyčistit a připravit na letní měsíce, A to je velká částka pro starší rodiny, žijící ve městě.

Teams přednášky nejsou žádná slast ani pro vyučující, ani pro studenty, už vůbec ne pro děti. Mnoho rodin museli zakoupit domácí počítače a ještě učebnice pro děti 1-3. třída. Možná, že se zapomnělo na to, že mnozí lidé s počítačem nikdy nepracovali a nemají zkušenosti, které se ně nakládají. Proč paní Schillerová mluví o důchodech tak nebo jinak? Důchody nejsou milost státu, ale lidé celé roky na ně skládali pojistné. S čím tedy mají počítat?

Tato doba vyvalila do společnosti závist, zlobu, nejistotu a strach. Nikdo si nemůže myslet, že to jen tak v této populaci pomine. Jeden hledí na druhého, jestli nemá něco navíc a není to ani o etice, ani o charakteru lidí, ale je to o tom, že jejich běžný život, který si sami uspořádali byl rozmetán a nebude t snadné se vrátit k rodinným stolům, zachovat si pevnou mysl a domluvit se o tom restartu. Lidské city nejsou snadno získatelné. Co s tím uděláte? Zase další nouzový stav, aby se lidé dali dohromady a zkusili to znovu od nuly?

Autor: Irena Novotná, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: