Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Téma týdne zobrazit diskusi

POZOR!!!! na sociální pracovnici jménem...

Zdraví zobrazit diskusi

Dobrý den,prosím o přeložení...

Mladistvé účesy pro ženy ve zralém věku

Publikováno: 21.10.10
Počet zobrazení: 23190
  Autor článku: Anežka Pokorová
Ženy ve středním věku mají pocit, že by měly začít vypadat konzervativněji co se jejich vzhledu, a to co se týká kromě oblečení a obuvi i účesu.

Ale na druhou stranu stále více žen, a to i daleko po padesátce vypadá až i o deset let mladší, protože své stárnutí nepovažují za katastrofu, ale přijímají jej s nadhledem a stále o svůj vzhled dbají, a tak se cítí lépe psychicky, tím sebevědoměji – radostněji. Hodně se na našem dobrém pocitu podílí dobrý účes, se kterým jsme spokojeny a cítíme se v něm přirozeně a hezky.

Účes je korunou krásy ženy, je první, který nás už zdálky zaujme a který ve většině případů jako první vnímáme a zhodnotíme. Měl by působit přirozeně, důležitá je i snadnost jeho úpravy, dnešní ženy už nechtějí trávit hodiny před zrcadlem. Měl by být moderní i elegantní i ležérní – zkrátka vyvážený.

Střih – v současné době jsou moderní účesy vzdušné, nadýchané nebo mírně zvlněné. Zralým ženám sluší i vlasy sestříhané, které zjemní konturu tváře a působí mladistvěji a svěžeji. Rozhodně se vyhněte dlouhým, rovným vlasům stejné délky, výrazným ozdobám ve vlasech a ostrým ofinám, jsou staromódní. Co se délky týče, tak pro ženy ve zralém věku jsou ideální kratší až polodlouhé střihy, nejdelší asi deset cm.

Barva – k omlazení obličeje a dynamiky vzhledu jsou vhodné hlavně světlejší odstíny a jemný melír. Velmi tmavé barvy mohou působit příliš kontrastně k pleti.

K péči o vlasy – jednoduchá bylinková péče: např.: bazalka, která podporuje růst vlasů a usnadňuje jejich rozčesávání, bříza – je využívána k výrobě březové vody, která omezuje tvorbu lupu a mastnoty a brání vypadávání vlasů, heřmánek – zklidňuje pokožku a zvyšuje lesk vlasů.

Velmi důležitý je výběr dobré kadeřnice (nechte si doporučit, pokud nemáte svou oblíbenou). Dobrá kadeřnice by měla poradit a účesem vyzdvihnout Vaši přirozenost a dodat „švih“.

Nechejte se inspirovat nádhernými barvami a pořiďte si k novému svetříku zářivou barvu vlasů a osobitý účes, který Vás omladí a dodá mnohem lepší radostnější pocit.

Autor: Anežka Pokorová, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 1 komentář (0 komentářů čeká na schválení)

04.03.2011 13:44  dáša

Pár pěkných účesů vhodných pro 50+ je ve fotogalerii. Dáša

Zanechte komentář: