Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Dobrý den, mám zájem o studium U3V...

Politika zobrazit diskusi

Dobrý den.chtěli bychom se s manželem...

Politika zobrazit diskusi

mám zájem o vámi nabízené předplatné...

Pozvánka na operu Tosca do kina Lucerna

Publikováno: 8.10.12
Počet zobrazení: 2141
Tosca_300x300 Autor článku: Mgr. Andrej Štůla
KINO LUCERNA, VODIČKOVA 36, PRAHA 1. 14. října 2012 od 18:30 kinosál Paláce Lucerna uvede další záznam operního představení. Špičkové operní umění v HD kvalitě a prostorovém zvuku si diváci budou moct vychutnat v záznamu opery Tosca Metropolitní opery New York. Kino Lucerna bylo postavené v roce 1909 původně jako divadelní sál, který se však vzápětí stal jedním z nejvýznamnějších kinosálů v celém tehdejším Rakousko-Uhersku a posléze i v samostatném Československu. Po více než 100 letech provozu si kino zachovalo svojí unikátní atmosféru, dotvořenou působivým původním interiérem a právě v tomto tematicky vhodném a krásném prostředí nyní návštěvníci kina budou moct sledovat jednu z nejoblíbenějších a nejhranějších oper světa, nejslavnější operu proslulého italského skladatele Giacoma Pucciniho – operu Tosca…

„V Tosce se snoubí Pucciniho jedinečná hudební inspirace s melodramatičností skvělých Hitchcockových hororů,“ říká šéfdirigent Metropolitní opery James Levine. Tosca je příběhem tří lidí – slavné operní pěvkyně, volnomyšlenkářského malíře a sadistického policejního ředitele, kteří jsou lapeni v osidlech milostné touhy a politických intrik. Sopranistka Karita Mattila, se za hranicemi svého rodného Finska v titulní roli představí vůbec poprvé. Nového nastudování Toscy se chopil uznávaný divadelní a operní režisér Luc Bondy. V roli Caravadossiho se představí Marcelo Álvarez, v roli Scarpii George Gagnidze.

Přenosy Metropolitan Opera: Live in HD kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. HD (High Definition) je akronym pro vysoké obrazové rozlišení, které svou kvalitou daleko převyšuje kvalitu formátu DVD. Zvuk je přenášen v prostorovém šestikanále 5.1. Oko kamery se během přenosu dostane podstatně blíže k dění na jevišti než oko diváka, byť sedícího na těch nejlepších místech přímo v Metropolitní opeře. Diváci přenosů si tak v kinech mohou vychutnávat úžasné detailní záběry, které by v samotné Met nikdy neviděl, a které jim zajištuje více než deset kamer zaznamenávajících představení. Výsledkem kombinace bezchybně zvládnutého filmového řemesla a výsostného interpretačního umění zpěváků, režisérů, dirigentů, hudebníků a dalších umělců Metropolitní opery pak je, jak napsala MF Dnes: „magické a vášnivé drama“.

Giacomo Puccini: Tosca
diriguje: Joseph Colaneri
účinkují: Karita Mattila (Tosca) Marcelo Álvarez (Caravadossi) George Gagnidze (Scarpia) Paul Plishka (Kostelník)
Neděle 14.10. od 18:30 v kinosále Paláce Lucerna.
Vstupné 299,- (snížené vstupné pro seniory a studenty 249,-).

Více informací se dozvíte na http://www.facebook.com/kinolucerna/app_208195102528120.

Autor: Mgr. Andrej Štůla

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: