Poslední diskuse


Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, jmenuji se Martin Chalupa a...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde...

Téma týdne zobrazit diskusi

Dobrý den, ráda bych vám doporučila...

Sbalte si kompas i baterku a zažijte dobrodružné putování

Publikováno: 18.02.17
Počet zobrazení: 1024
  Autor článku: Lucie Herberová
Přenést se o 300 let zpět a potkat mnicha, šlechtice nebo kupce můžete na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Při dobrodružném putování se bude používat baterka, kompas i mapa.

Večerní zážitkové prohlídky aneb Cesta za světlem seznámí celou rodinu formou hry s historií zámku, který býval klášterem, a to v pátek 24. a sobotu 25. února (16 – 21 h).

„Návštěvníci podle zadaných indicií procházejí areálem bývalého kláštera, současného zámku a také Muzeem nové generace. Na určitých místech se odehrávají živé obrazy ze zdejšího života v minulosti, děti i dospělí potkávají historické postavy a plní zadané úkoly. Pokud děti obstojí ve všech zkouškách, stanou se držitelem „Řádu žďárské hvězdy“, který je bude opravňovat k různým zámeckým „vymoženostem“. Cesty po areálu budou vyznačeny loučemi i svíčkami, zkrátka nezapomenutelná a magická atmosféra se vším všudy,“ popisuje Lucie Herberová, marketingová ředitelka Zámku Žďár nad Sázavou.

Na všechny čeká velké dobrodružství, ve kterém se objeví historické postavy – například architekt J. B. Santini nebo opat Václav Vejmluva. Návštěvníci se tak stanou součástí prastarého příběhu. „Zámecká zážitková hra patří hlavní dětem. Rodičům, babičkám a dědečkům je po oba večery určena role sice vedlejší, ale neméně významná. Stanou se důležitým doprovodem a pozor – nezapomeňte dětem do batůžků přibalit baterku a pořádný kus dobrodružné nálady,“ říká Herberová.

Autor: Lucie Herberová, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: