Dnes je 16.07.2024, Svátek má Luboš, zítra Martina

Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

Digitální zálesáctví

Publikováno: 15.08.19
Počet zobrazení: 1739
  Autor: Anna Fajkusová
Technologií se nemusíte vzdávat ani pod stanem.

Ne každý je od narození dobrodruh, pro kterého je představa ideální dovolené v přírodě co nejdál od civilizace. Pokud ale v létě podlehnete nátlaku partnera či zbytku rodiny, můžete i pod širákem najít dost prostoru pro pohodlí a moderní technologie, na které jsme zvyklí z domova. Pobyt „na divoko“ mohou zpříjemnit následující tipy.

Mobilní kinematograf
Díky mobilním zařízením není problém sledovat filmy i seriály pod stanem nebo u vody. Přitom není nutné luštit výrazy filmových hrdinů z malých displejů. Domácí kino si totiž snadno vykouzlíte i v přírodě, pokud použijete přenosný projektor. Zařízení, jež je často velké jako mobilní telefon, dokáže promítnout obraz na stan, pověšené prostěradlo, či stěnu budovy. Pak si stačí film jednoduše pustit z mobilního zařízení, to propojit s mini promítačkou pomocí kabelu, Bluetooth, či WiFi. Po promítání ho nezapomeňte opět nabít přes USB.

Zůstat v obraze
Do notebooku samozřejmě není problém nahrát na cesty několik filmů nebo celou seriálovou řadu. Menší mobilní zařízení ale tolik vnitřní paměti nenabízí. V takovém případě přichází ke slovu internetová televize. „Přes účet se k vysílání může divák připojit přes jakékoli zařízení. Vstříc jim vychází také mobilní operátoři se speciálními balíčky s neomezeným přístupem ke streamovacím aplikacím, které neubírají předplacená data. Někteří operátoři dokonce letos v létě nabízí možnost zcela neomezeného surfování, a tedy i možnost využít sledování filmů a seriálů na cestách na 100 %,“ říká vedoucí prodeje internetové televize Kuki Vladimír Tovarňák.

Ani chataři a chalupáři si podle něj nemusí vybírat z pár základních televizních programů, jak je často zvykem. „Stačí s sebou přibalit set-top box s TV Kuki a výběr se z klasického běžného televizního vysílání rozšíří na celkem 33 tisíc titulů nejrůznějších žánrů, tedy až 25 tisíc hodin filmů, seriálů i dalších pořadů,“ dodává Tovarňák.

Hudbu, prosím
Dobrý film si vyžaduje také dobré ozvučení. Reproduktory z telefonu nebo z tabletu atmosféru jako v kině pravděpodobně nevykouzlí. Pokud tedy v cestovní tašce zbývá místo, vyplatí se přibalit si na cesty bezdrátové reproduktory. Ty můžou koneckonců také pozvednout zábavu při grilovačce s přáteli nebo vykouzlit romantickou atmosféru při večerním pikniku v parku. Reproduktory se s chytrým telefonem dokáží propojit pomocí Bluetooth a není proto potřeba zdržovat se zamotanými kabely nebo řešit jejich nedostatečný dosah. Na jedno nabití vydrží hrát klidně osm hodin.

Vítr do kapsy
Vyjeli jste do přírody za vidinou ochlazení, ale vítr se ani nehne? Nebo v dálkovém autobuse nefunguje klimatizace? Řešením může být přenosný větráček na USB. Sehnat se dá v mnoha velikostech a provedeních. Od nejmenších, které v podstatě tvoří jen ohebný drát s vrtulkou na konci, až po dokonale tiché větráky s ochranným rámem a nastavitelnou rychlostí otáčení lopatek a směrem foukání. Větráčky se vyrábí s různými variantami uchycení – zvolit jde klasický stojánek, trojnožku nebo například praktický klips. S jeho pomocí je možné větráček připnout například uvnitř stanu nebo na okenní závěs v autobuse. Díky obecně nízké spotřebě nemají větráčky velké nároky na energii.

Alternativou k větrákům, například na chatu, či do karavanu, můžou být ochlazovače vzduchu, které snižují teploty v prostoru nejčastěji pomocí vody. Na rozdíl od klimatizace sice nedokáží ochladit celou místnost, na druhou stranu se nejlevnější kousky dají pořídit už za několik stovek. Navíc nepůsobí průvan a zvlhčují vzduch. Napájet jdou jak z elektrické sítě, tak z USB zdroje.

Jak to všechno nabít?
Přestože elektronické zařízení čím dál častěji disponují baterií s velkou výdrží, externí nabíjecí zdroj je pro cestovatele i dovolenkáře, kteří si potrpí na pohodlí, v podstatě nutnost. Tady přichází na řadu externí zdroje pro nabíjení. Takzvané powerbanky se vyvíjí podobně jako mobilní telefony. Zatímco starší modely zvládaly sotva jedno nabití mobilního telefonu a celý proces trval i několik hodin, moderní modely mohou dobíjet i několik zařízení současně, zvládají rychlonabíjení a troufnou si například i na notebook.
Sehnat se dají i zajímavé designové kousky – záložní zdroj může například ukrývat dámské kosmetické kapesní zrcátko. Další možností jsou přenosné nabíjecí solární panely, které jdou jednoduše složit do kompaktní velikosti. Pověsit se dají například na stan nebo zadní stranu batohu. Nabíjení není příliš rychlé, ale mimo civilizaci je k nezaplacení.

Autor: Anna Fajkusová

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: