Dnes je 03.10.2022, Svátek má Bohumil, zítra František

Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Jak fungujete s inkontinencí? Dá se vůbec...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, hledám práci v okrese Příbram,...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Rád bych si dopisoval s někým, kdo by měl...

V regionech pokračuje postupná obnova vlakové dopravy

Publikováno: 5.06.20
Počet zobrazení: 1363
Zdroj: České dráhy
Krajské samosprávy postupně uvolňují omezení přijatá proti šíření epidemie COVID-19 a znovu navyšují rozsah regionálního provozu zajišťovaného Českými drahami.

Ve většině regionů byl obnoven plný nebo téměř plný rozsah dopravy postupně v průběhu května, od 29. května se vrací do provozu omezené spoje v Kraji Vysočina a od 1. června bude obnovena podstatná část omezených linek v Jihomoravském kraji. Změny vycházejí z požadavků jednotlivých objednatelů. Cestujícím doporučujeme, aby průběžně sledovali na webu informace o omezeních dopravy (ZDE) a své spojení si ověřili v elektronických vyhledávačích (ZDE), které jsou průběžně aktualizovány. Za komplikace spojené s omezením provozu se cestujícím omlouváme.

Pardubický kraj – od 1. května 2020 obnovení plného provozu na většině tratí
Na základě rozhodnutí Rady Pardubického kraje je od 1. května 2020 na většině tratí v regionu obnovena doprava v původním rozsahu. Od 22. května je v souvislosti se změnami v sousedním Královéhradeckém kraji obnoven provoz vlaků v mezikrajských úsecích (s výjimkou několika spěšných vlaků mezi Pardubicemi a Hradcem Králové). Od pondělí 25. května je obnovena naprostá většina omezených vlaků na trati 260 v úseku Česká Třebová – Březová nad Svitavou – Letovice a od pátku 29. května pak jedou i všechny dosud zrušené vlaky mezi Hlinskem v Čechách a Havlíčkovým Brodem. Tyto změny souvisejí s úpravou požadavků Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.
Přehled omezených vlaků v Pardubickém kraji (od 22. 5. 2020) ZDE
Královéhradecký kraj – od 22. května 2020 obnovení téměř plného provozu
Na základě požadavku Královéhradeckého kraje je od pátku 22. května 2020 obnoven provoz vlaků v regionu v téměř plném rozsahu. Většina nových posilových vlaků v turistické oblasti Adršpachu je po vynuceném odkladu v provozu od pondělí 25. května. Do konce června ještě nepojede několik spěšných vlaků v úseku mezi Hradcem Králové a Pardubicemi (posilové vlaky jezdící jen v pátek a neděli) a jeden pár vlaků nepojede do konce srpna na trati 041 mezi Jičínem a Turnovem a také na trati 046 mezi Starou Pakou a Lomnicí nad Popelkou. Ostatní vlaky Českých drah již pojedou bez omezení. Již v předchozích týdnech byly postupně posilovány kapacity souprav osobních a spěšných vlaků objednávaných Královéhradeckým krajem, ale také rychlíkové spoje linek R10 a R14 mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem, resp. Pardubicemi, Hradcem Králové a Libercem.
Přehled omezených vlaků v Královéhradeckém kraji (od 22.05.2020) ZDE
Liberecký kraj – omezení vlaků ČD do odvolání, obnovení provozu většiny vlaků do Harrachova (od 16. května) a dalších spojů na krajských hranicích (od 22. května 2020)
Od 21. března 2020 do odvolání je omezen rozsah dopravy na vybraných linkách v Libereckém kraji. Jsou zrušeny noční vlaky s odjezdem z Liberce kolem 0:35 hod. Dále je zrušením vybraných vlaků prodloužen taktový interval na tratích 034 Smržovka – Josefův Důl a 036 Liberec – Tanvald z původního půlhodinového na hodinový. Od 16. května je obnoven provoz většiny vlaků na trati 036 v úseku Desná-Riedlova vila – Harrachov. Od 22. května je obnoven provoz dříve omezených vlaků Českých drah v úseku Stará Paka – Jaroměř, Stará Paka – Lomnice nad Popelkou a některých vlaků mezi Jičínem, Rovenskem pod Troskami a Turnovem. Některá omezení budou platit až do konce letních prázdnin a budou zavedena do plánované změny jízdního řádu ke 14. červnu.
Přehled omezených vlaků v Libereckém kraji (od 22. 5. 2020) ZDE
Jízdní řád pro trať 034 Smržovka – Josefův Důl: od 21. 3. 2020 ZDE
Jízdní řád pro trať 036 Liberec – Tanvald – Harrachov: od 16. 5. 2020 ZDE
Ústecký kraj – od 25. května 2020 obnovení naprosté většiny spojů, vlaky linky U28 jedou i nadále jen ve vnitrostátních úsecích
Od pondělí 25. května je obnovena naprostá většina spojů Českých drah v regionu. V souvislosti s omezením přeshraniční dopravy i nadále platí výlukové jízdní řády na lince U28 v úsecích Děčín – Dolní Žleb a Dolní Poustevna – Rumburk (v úseku Dolní Žleb – Dolní Poustevna vlaky zatím nejedou). Drobná omezení jsou ještě u několika vlaků na trati Děčín – Benešov nad Ploučnicí – Česká Lípa – Liberec: Vlak Os 6620 nepojede až do 12. června, od plánované změny jízdního řádu ke 14. červnu bude zrušen. Spoje Os 6628 a 6621 Děčín – Česká Lípa a zpět nepojedou do 14. června a po dohodě s Ústeckým krajem budou obnoveny od noci 19./20. června 2020.
Přehled omezených vlaků v Ústeckém kraji (do 24. 5. 2020) ZDE
Plzeňský kraj – od 25. května 2020 obnovení velké části omezených spojů včetně většiny spojů „Plzeňské linky“
Podle požadavku Plzeňského kraje je od 25. května obnovena velká část dosud odřeknutých spojů. Na některých tratích i po tomto datu platí menší omezení. Některá z nich zůstanou v platnosti i po 14. červnu, od kdy bude platit plánovaná změna jízdního řádu. Hlavní změnou od 25. května bude obnovení provozu většiny spojů tzv. „Plzeňské linky“ na trase (Pňovany –) Kozolupy – Blovice a zpět.
Detailní přehled omezených vlaků v Plzeňském kraji (od 25. 5.2020) ZDE
Karlovarský kraj – od 15. května 2020 obnovení vnitrostátní regionální dopravy v plném rozsahu
Od pátku 15. května 2020 od 00:00 hod. je na základě objednávky Karlovarského kraje obnoven provoz vlaků v regionu v původním rozsahu, do odvolání nejedou pouze přeshraniční spoje na tratích 142 v úseku Potůčky – Johanngeorgenstadt, 147 v úseku Plesná – Zwickau, 148 v úseku Aš – Hof a 179 v úseku Cheb – Marktredwitz.
Jihočeský kraj – omezení vlaků ČD do odvolání, od 25. května je obnoven původní rozsah dopravy na trati 192 Nepomuk – Blatná a znovu jezdí vybrané školní spoje
Od 30. března 2020 do odvolání je v Jihočeském kraji omezena regionální železniční doprava ČD v rozsahu cca 21 % spojů. Víkendového provozu se změny téměř netýkají. V pracovní dny jsou omezeny zejména vlaky v sedlových časech, tedy v době mimo návozy do a ze zaměstnání. Zcela zrušeny jsou spěšné vlaky Tábor – Strakonice a většina osobních vlaků Tábor – Písek. Nahrazují je ale původně víkendové zastávkové osobní vlaky Tábor – Ražice, které jezdí denně. Dále jsou omezeny některé přímé vlaky České Budějovice – Písek, stejně jako část zastávkových vlaků na trati České Budějovice – Horní Dvořiště. Ty však nahrazují nové osobní vlaky, které jedou v trasách expresních spojů, takže je zachován základní dvouhodinový interval na trati. Na trati Tábor – Bechyně je mimo ranní období nabídka redukována na dvouhodinový takt. Některé spěšné vlaky České Budějovice – Jindřichův Hradec jedou pouze v úseku Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec a zpět. Na lince České Budějovice – Strakonice jsou zrušeny některé doplňkové úsekové vlaky, které nejezdí v celé trati, např. v úseku České Budějovice – Dívčice. Ostatních tratí se redukce dotýká jen v menší míře.
Od 25. května došlo v regionu k částečnému obnovení dopravy. Na trati 192 Nepomuk – Blatná je obnoven původní rozsah dopravy. Dále jsou ve dnech školního vyučování obnovené vlaky Os 17903 (Strakonice 6:54 – Blatná 7:35) a Os 8731 (Třeboň 6:40 – České Velenice 7:23) a v pracovní dny opět jede vlak Os 8423 (Písek 5:56 – Tábor 7:22).
Přehled omezených vlaků v Jihočeském kraji (aktualizace k 25.05.2020) ZDE
Jihomoravský kraj – od 1. června 2020 obnovení provozu na linkách S2, S3, S6 a S8, zbytek omezení platí do odvolání
Od 1. června 2020 bude na základě požadavku Jihomoravského kraje obnoven provoz podstatné části dříve omezených spojů v regionu. Hlavní změnou bude obnovení posilových vlaků na páteřních linkách S2 v úseku Brno – Rájec-Jestřebí a S3 v úseku Brno – Tišnov. V těchto úsecích pojedou vlaky ve špičce pracovních dnů v původním 15minutovém taktu. Do provozu se vrátí také několik spojů na linkách S6 v úseku Brno – Nemotice a S8 v úseku Břeclav – Mikulov na Moravě. Již v předchozích týdnech byl obnoven provoz spojů na několika mimobrněnských linkách a také rekreačních vlaků. Po 1. červnu tak bude pokračovat jen malá část omezení, a to u víkendových večerních spojů a dále na linkách S21 mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi a S91 mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí. Nepojedou zatím ani spěšné vlaky Sp 1769 / 1776 „Javořina“ z Brna přes Kyjov, Veselí nad Moravou a Uherský Brod do Vlárského průsmyku a zpět a nostalgické vlaky Českých drah mezi Břeclaví a Lednicí. Přehled omezení dopravy v Jihomoravském kraji (aktualizace k 01.06.2020) ZDE
Kraj Vysočina – od 29. května 2020 obnovení plného provozu
V koordinaci s krajským úřadem je na Vysočině od 29. května 2020 obnovena regionální doprava v původním rozsahu, a to s jedinou drobnou výjimkou: Jeden pár školních spojů mezi Pelhřimovem a Táborem (Os 18407 / 18412) na žádost Jihočeského kraje nepojede až do konce června (podle běžného jízdního řádu pak tyto spoje nejedou během letních prázdnin).
Detailní přehled omezených vlaků v Kraji Vysočina ZDE
Moravskoslezský kraj – od 4. května 2020 navýšení rozsahu dopravy, návrat k prázdninovým jízdním řádům
Na základě požadavku Moravskoslezského kraje se regionální doprava od 4. května 2020 vrátila k letním prázdninovým jízdním řádům (tj. je zajištěna v rozsahu z první vlny omezení od 19. do 25. března 2020). Od 4. května je rozsah provozu navýšen a oproti běžnému jízdnímu řádu pro rok 2020 nejedou jen vybrané spoje na linkách S1 v úseku Ostrava-Svinov – Havířov, S2 v úseku Bohumín – Návsí, S5 Frýdlant n. O. – Ostravice, S6 Ostrava – Frýdlant n. O. – Valašské Meziříčí, S10 v úseku Opava východ – Krnov, S11 v úseku Dolní Benešov – Opava východ, S15 Krnov – Jindřichov ve Slezsku, S16 Třemešná ve Slezsku – Osoblaha a S21 Dětmarovice – Petrovice u Karviné. V sobotu a neděli se také po celý den ruší provoz linky R61 v úseku Ostrava-Kunčice – Ostrava hl.n.
Přehled omezení dopravy v Moravskoslezském kraji (od 25. 5. 2020) ZDE
Olomoucký kraj – od 1. května 2020 obnovení plného provozu v úsecích Zábřeh na Moravě – Šumperk – Velké Losiny / Sobotín a Dzbel – Moravská Třebová
Na základě požadavku Olomouckého kraje je od pondělí 30. března do odvolání omezen provoz regionálních vlaků na Olomoucku. Nejedou zejména tzv. školní vlaky (ranní a odpolední spoje v pracovní dny), zachovány naopak jsou spoje, které slouží k zajištění přepravy do a ze zaměstnání. Osobní vlaky Jeseník – Mikulovice – Zlaté Hory jsou nahrazené autobusovými spoji v odlišných časech. Náhradní doprava tu je denně zajištěna zastavováním autobusů, které jezdí místo spěšných vlaků Sp 1440 – 1447. Od 1. května je obnoven plný provoz vlaků v úsecích Zábřeh na Moravě – Šumperk – Velké Losiny / Sobotín a vlaky znovu jedou také v úseku Dzbel – Chornice – Moravská Třebová.
Detailní přehled omezených vlaků v Olomouckém kraji (aktualizace k 1. 6 .2020) ZDE
Zlínský kraj – od 25. května 2020 obnovení plného provozu Od 25. května je obnoven provoz regionálních vlaků ČD ve Zlínském kraji v plném rozsahu. V provozu zatím nejsou spěšné vlaky Sp 1769 / 1776 „Javořina“ z Brna přes Kyjov, Veselí nad Moravou a Uherský Brod do Vlárského průsmyku a zpět.
Mezistátní regionální doprava
Vzhledem k omezení dopravy přes hranice České republiky je od půlnoci 13. / 14. března zastavena mezistátní dálková i regionální doprava (s výjimkou vlaků EC v úseku Děčín – Bad Schandau od 25. května) a v přeshraničních úsecích není až do odvolání zajištěna žádná náhradní doprava. V regionální dopravě se to týká následujících úseků:
Regionální spoje do Německa:
Regionální vlaky linky U28 Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Rumburk jedou pouze v úsecích Děčín hl.n. – Dolní Žleb a Dolní Poustevna – Rumburk. Odjezdy ve směru Dolní Poustevna – Rumburk jsou u 7 spojů zhruba o 25 minut později. Cestující ze Šluknovského výběžku mohou pro cesty do vnitrozemí využívat nadále linku U8 přes Českou Kamenici.
Provoz regionálních osobních vlaků v Karlovarském kraji je zajištěn do pohraničních stanic. Vlaky tak jezdí v úsecích Karlovy Vary – Potůčky a Cheb – Aš. Na trati z Chebu do Plesné je místo vlaků zajištěna náhradní autobusová doprava. Spěšné vlaky (v Německu RE) Norimberk – Cheb jsou ukončeny na území Německa a dále do Chebu nejedou.
V Plzeňském kraji je zajištěn provoz regionálních vlaků do pohraniční stanice Železná Ruda-Alžbětín (trať 183 Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín). Na trati 180 Německo – Domažlice – Plzeň jsou osobní vlaky z Německa ukončeny ve stanici Furth im Wald. V úseku Furth im Wald – Česká Kubice – Domažlice jsou mezinárodní osobní spoje odřeknuty bez náhrady.
Regionální spoje do Rakouska:
Regionální osobní vlaky v Jihočeském kraji jedou nejdále pouze do pohraničních přechodových stanic. V úseku České Budějovice – Summerau jsou mezinárodní osobní spoje ukončeny ve stanici Horní Dvořiště, vlaky ve směru České Budějovice / Veselí nad Lužnicí – České Velenice jedou do pohraniční stanice České Velenice. Vlaky ÖBB v Rakousku končí jízdu v pohraničních stanicích Summerau a Gmünd (NÖ) a dále do ČR nepokračují.
Regionální vlaky mezi Jihomoravským krajem a Rakouskem zajišťují svými náležitostmi ÖBB a jsou ukončeny ve stanicích na rakouském území. Žádné vlaky nejezdí ani mezi Znojmem a Šatovem (přechod Znojmo – Retz). Cestující mohou použít autobusovou linku č. 818 IDS JMK.
Regionální spoje na Slovensko:
Regionální osobní vlaky z Jihomoravského kraje na Slovensko na trati č. 343 Hodonín – Vrbovce jezdí pouze do / ze zastávky Javorník nad Veličkou. Vlaky ze slovenské strany jsou ukončeny na slovenském území. Na trati Břeclav – Kúty nejedou žádné osobní vlaky, tedy ani v úseku Břeclav – Lanžhot. Cestující mohou použít autobusovou linku č. 572 IDS JMK.
Regionální vlaky mezi Moravskoslezským krajem a Slovenskem jsou ukončeny v Mostech u Jablunkova.
Regionální spoje do Polska:
Zastavena je také regionální doprava mezi Moravskoslezským krajem a Polskem. Osobní vlaky na Těšínsku končí ve stanici Český Těšín. Na Ostravsku končí jízdu osobní vlaky z Polska ve stanici Chałupki a nejedou do Bohumína.
Spěšné vlaky Lipová Lázně – Jeseník – Głuchołazy – Krnov (trať 292 Šumperk – Krnov) nejedou v úseku Mikulovice – Głuchołazy – Jindřichov ve Slezsku (přes území Polska). V úseku Lipová Lázně – Jeseník – Mikulovice – Jindřichov ve Slezsku a zpět je zajištěna náhradní autobusová doprava. V úseku Jindřichov ve Slezsku – Krnov a zpět jedou tyto spěšné vlaky podle pravidelného jízdního řádu.
V Libereckém kraji je přerušena mezistátní osobní doprava na trati 036 do Szklarske Poręby. Vlaky z Liberce a Tanvaldu končí, resp. zahajují svou jízdu v Harrachově.

Pardubický kraj – od 1. května 2020 obnovení plného provozu na většině tratí

Na základě rozhodnutí Rady Pardubického kraje je od 1. května 2020 na většině tratí v regionu obnovena doprava v původním rozsahu. Od 22. května je v souvislosti se změnami v sousedním Královéhradeckém kraji obnoven provoz vlaků v mezikrajských úsecích (s výjimkou několika spěšných vlaků mezi Pardubicemi a Hradcem Králové). Od pondělí 25. května je obnovena naprostá většina omezených vlaků na trati 260 v úseku Česká Třebová – Březová nad Svitavou – Letovice a od pátku 29. května pak jedou i všechny dosud zrušené vlaky mezi Hlinskem v Čechách a Havlíčkovým Brodem. Tyto změny souvisejí s úpravou požadavků Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.

Přehled omezených vlaků v Pardubickém kraji (od 22. 5. 2020) ZDE

Královéhradecký kraj – od 22. května 2020 obnovení téměř plného provozu

Na základě požadavku Královéhradeckého kraje je od pátku 22. května 2020 obnoven provoz vlaků v regionu v téměř plném rozsahu. Většina nových posilových vlaků v turistické oblasti Adršpachu je po vynuceném odkladu v provozu od pondělí 25. května. Do konce června ještě nepojede několik spěšných vlaků v úseku mezi Hradcem Králové a Pardubicemi (posilové vlaky jezdící jen v pátek a neděli) a jeden pár vlaků nepojede do konce srpna na trati 041 mezi Jičínem a Turnovem a také na trati 046 mezi Starou Pakou a Lomnicí nad Popelkou. Ostatní vlaky Českých drah již pojedou bez omezení. Již v předchozích týdnech byly postupně posilovány kapacity souprav osobních a spěšných vlaků objednávaných Královéhradeckým krajem, ale také rychlíkové spoje linek R10 a R14 mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem, resp. Pardubicemi, Hradcem Králové a Libercem.

Přehled omezených vlaků v Královéhradeckém kraji (od 22.05.2020) ZDE

Liberecký kraj – omezení vlaků ČD do odvolání, obnovení provozu většiny vlaků do Harrachova (od 16. května) a dalších spojů na krajských hranicích (od 22. května 2020)

Od 21. března 2020 do odvolání je omezen rozsah dopravy na vybraných linkách v Libereckém kraji. Jsou zrušeny noční vlaky s odjezdem z Liberce kolem 0:35 hod. Dále je zrušením vybraných vlaků prodloužen taktový interval na tratích 034 Smržovka – Josefův Důl a 036 Liberec – Tanvald z původního půlhodinového na hodinový. Od 16. května je obnoven provoz většiny vlaků na trati 036 v úseku Desná-Riedlova vila – Harrachov. Od 22. května je obnoven provoz dříve omezených vlaků Českých drah v úseku Stará Paka – Jaroměř, Stará Paka – Lomnice nad Popelkou a některých vlaků mezi Jičínem, Rovenskem pod Troskami a Turnovem. Některá omezení budou platit až do konce letních prázdnin a budou zavedena do plánované změny jízdního řádu ke 14. červnu.

Přehled omezených vlaků v Libereckém kraji (od 22. 5. 2020) ZDE

Jízdní řád pro trať 034 Smržovka – Josefův Důl: od 21. 3. 2020 ZDE

Jízdní řád pro trať 036 Liberec – Tanvald – Harrachov: od 16. 5. 2020 ZDE

Ústecký kraj – od 25. května 2020 obnovení naprosté většiny spojů, vlaky linky U28 jedou i nadále jen ve vnitrostátních úsecích

Od pondělí 25. května je obnovena naprostá většina spojů Českých drah v regionu. V souvislosti s omezením přeshraniční dopravy i nadále platí výlukové jízdní řády na lince U28 v úsecích Děčín – Dolní Žleb a Dolní Poustevna – Rumburk (v úseku Dolní Žleb – Dolní Poustevna vlaky zatím nejedou). Drobná omezení jsou ještě u několika vlaků na trati Děčín – Benešov nad Ploučnicí – Česká Lípa – Liberec: Vlak Os 6620 nepojede až do 12. června, od plánované změny jízdního řádu ke 14. červnu bude zrušen. Spoje Os 6628 a 6621 Děčín – Česká Lípa a zpět nepojedou do 14. června a po dohodě s Ústeckým krajem budou obnoveny od noci 19./20. června 2020.

Přehled omezených vlaků v Ústeckém kraji (do 24. 5. 2020) ZDE

Plzeňský kraj – od 25. května 2020 obnovení velké části omezených spojů včetně většiny spojů „Plzeňské linky“

Podle požadavku Plzeňského kraje je od 25. května obnovena velká část dosud odřeknutých spojů. Na některých tratích i po tomto datu platí menší omezení. Některá z nich zůstanou v platnosti i po 14. červnu, od kdy bude platit plánovaná změna jízdního řádu. Hlavní změnou od 25. května bude obnovení provozu většiny spojů tzv. „Plzeňské linky“ na trase (Pňovany –) Kozolupy – Blovice a zpět.

Detailní přehled omezených vlaků v Plzeňském kraji (od 25. 5.2020) ZDE

Karlovarský kraj – od 15. května 2020 obnovení vnitrostátní regionální dopravy v plném rozsahu

Od pátku 15. května 2020 od 00:00 hod. je na základě objednávky Karlovarského kraje obnoven provoz vlaků v regionu v původním rozsahu, do odvolání nejedou pouze přeshraniční spoje na tratích 142 v úseku Potůčky – Johanngeorgenstadt, 147 v úseku Plesná – Zwickau, 148 v úseku Aš – Hof a 179 v úseku Cheb – Marktredwitz.

Jihočeský kraj – omezení vlaků ČD do odvolání, od 25. května je obnoven původní rozsah dopravy na trati 192 Nepomuk – Blatná a znovu jezdí vybrané školní spoje

Od 30. března 2020 do odvolání je v Jihočeském kraji omezena regionální železniční doprava ČD v rozsahu cca 21 % spojů. Víkendového provozu se změny téměř netýkají. V pracovní dny jsou omezeny zejména vlaky v sedlových časech, tedy v době mimo návozy do a ze zaměstnání. Zcela zrušeny jsou spěšné vlaky Tábor – Strakonice a většina osobních vlaků Tábor – Písek. Nahrazují je ale původně víkendové zastávkové osobní vlaky Tábor – Ražice, které jezdí denně. Dále jsou omezeny některé přímé vlaky České Budějovice – Písek, stejně jako část zastávkových vlaků na trati České Budějovice – Horní Dvořiště. Ty však nahrazují nové osobní vlaky, které jedou v trasách expresních spojů, takže je zachován základní dvouhodinový interval na trati. Na trati Tábor – Bechyně je mimo ranní období nabídka redukována na dvouhodinový takt. Některé spěšné vlaky České Budějovice – Jindřichův Hradec jedou pouze v úseku Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec a zpět. Na lince České Budějovice – Strakonice jsou zrušeny některé doplňkové úsekové vlaky, které nejezdí v celé trati, např. v úseku České Budějovice – Dívčice. Ostatních tratí se redukce dotýká jen v menší míře.

Od 25. května došlo v regionu k částečnému obnovení dopravy. Na trati 192 Nepomuk – Blatná je obnoven původní rozsah dopravy. Dále jsou ve dnech školního vyučování obnovené vlaky Os 17903 (Strakonice 6:54 – Blatná 7:35) a Os 8731 (Třeboň 6:40 – České Velenice 7:23) a v pracovní dny opět jede vlak Os 8423 (Písek 5:56 – Tábor 7:22).

Přehled omezených vlaků v Jihočeském kraji (aktualizace k 25.05.2020) ZDE

Jihomoravský kraj – od 1. června 2020 obnovení provozu na linkách S2, S3, S6 a S8, zbytek omezení platí do odvolání

Od 1. června 2020 bude na základě požadavku Jihomoravského kraje obnoven provoz podstatné části dříve omezených spojů v regionu. Hlavní změnou bude obnovení posilových vlaků na páteřních linkách S2 v úseku Brno – Rájec-Jestřebí a S3 v úseku Brno – Tišnov. V těchto úsecích pojedou vlaky ve špičce pracovních dnů v původním 15minutovém taktu. Do provozu se vrátí také několik spojů na linkách S6 v úseku Brno – Nemotice a S8 v úseku Břeclav – Mikulov na Moravě. Již v předchozích týdnech byl obnoven provoz spojů na několika mimobrněnských linkách a také rekreačních vlaků. Po 1. červnu tak bude pokračovat jen malá část omezení, a to u víkendových večerních spojů a dále na linkách S21 mezi Boskovicemi a Velkými Opatovicemi a S91 mezi Veselím nad Moravou a Strážnicí. Nepojedou zatím ani spěšné vlaky Sp 1769 / 1776 „Javořina“ z Brna přes Kyjov, Veselí nad Moravou a Uherský Brod do Vlárského průsmyku a zpět a nostalgické vlaky Českých drah mezi Břeclaví a Lednicí. Přehled omezení dopravy v Jihomoravském kraji (aktualizace k 01.06.2020) ZDE

Kraj Vysočina – od 29. května 2020 obnovení plného provozu

V koordinaci s krajským úřadem je na Vysočině od 29. května 2020 obnovena regionální doprava v původním rozsahu, a to s jedinou drobnou výjimkou: Jeden pár školních spojů mezi Pelhřimovem a Táborem (Os 18407 / 18412) na žádost Jihočeského kraje nepojede až do konce června (podle běžného jízdního řádu pak tyto spoje nejedou během letních prázdnin).

Detailní přehled omezených vlaků v Kraji Vysočina ZDE

Moravskoslezský kraj – od 4. května 2020 navýšení rozsahu dopravy, návrat k prázdninovým jízdním řádům

Na základě požadavku Moravskoslezského kraje se regionální doprava od 4. května 2020 vrátila k letním prázdninovým jízdním řádům (tj. je zajištěna v rozsahu z první vlny omezení od 19. do 25. března 2020). Od 4. května je rozsah provozu navýšen a oproti běžnému jízdnímu řádu pro rok 2020 nejedou jen vybrané spoje na linkách S1 v úseku Ostrava-Svinov – Havířov, S2 v úseku Bohumín – Návsí, S5 Frýdlant n. O. – Ostravice, S6 Ostrava – Frýdlant n. O. – Valašské Meziříčí, S10 v úseku Opava východ – Krnov, S11 v úseku Dolní Benešov – Opava východ, S15 Krnov – Jindřichov ve Slezsku, S16 Třemešná ve Slezsku – Osoblaha a S21 Dětmarovice – Petrovice u Karviné. V sobotu a neděli se také po celý den ruší provoz linky R61 v úseku Ostrava-Kunčice – Ostrava hl.n.

Přehled omezení dopravy v Moravskoslezském kraji (od 25. 5. 2020) ZDE

Olomoucký kraj – od 1. května 2020 obnovení plného provozu v úsecích Zábřeh na Moravě – Šumperk – Velké Losiny / Sobotín a Dzbel – Moravská Třebová

Na základě požadavku Olomouckého kraje je od pondělí 30. března do odvolání omezen provoz regionálních vlaků na Olomoucku. Nejedou zejména tzv. školní vlaky (ranní a odpolední spoje v pracovní dny), zachovány naopak jsou spoje, které slouží k zajištění přepravy do a ze zaměstnání. Osobní vlaky Jeseník – Mikulovice – Zlaté Hory jsou nahrazené autobusovými spoji v odlišných časech. Náhradní doprava tu je denně zajištěna zastavováním autobusů, které jezdí místo spěšných vlaků Sp 1440 – 1447. Od 1. května je obnoven plný provoz vlaků v úsecích Zábřeh na Moravě – Šumperk – Velké Losiny / Sobotín a vlaky znovu jedou také v úseku Dzbel – Chornice – Moravská Třebová.

Detailní přehled omezených vlaků v Olomouckém kraji (aktualizace k 1. 6 .2020) ZDE

Zlínský kraj – od 25. května 2020 obnovení plného provozu Od 25. května je obnoven provoz regionálních vlaků ČD ve Zlínském kraji v plném rozsahu. V provozu zatím nejsou spěšné vlaky Sp 1769 / 1776 „Javořina“ z Brna přes Kyjov, Veselí nad Moravou a Uherský Brod do Vlárského průsmyku a zpět.

Mezistátní regionální doprava

Vzhledem k omezení dopravy přes hranice České republiky je od půlnoci 13. / 14. března zastavena mezistátní dálková i regionální doprava (s výjimkou vlaků EC v úseku Děčín – Bad Schandau od 25. května) a v přeshraničních úsecích není až do odvolání zajištěna žádná náhradní doprava. V regionální dopravě se to týká následujících úseků:

Regionální spoje do Německa:

Regionální vlaky linky U28 Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Rumburk jedou pouze v úsecích Děčín hl.n. – Dolní Žleb a Dolní Poustevna – Rumburk. Odjezdy ve směru Dolní Poustevna – Rumburk jsou u 7 spojů zhruba o 25 minut později. Cestující ze Šluknovského výběžku mohou pro cesty do vnitrozemí využívat nadále linku U8 přes Českou Kamenici.

Provoz regionálních osobních vlaků v Karlovarském kraji je zajištěn do pohraničních stanic. Vlaky tak jezdí v úsecích Karlovy Vary – Potůčky a Cheb – Aš. Na trati z Chebu do Plesné je místo vlaků zajištěna náhradní autobusová doprava. Spěšné vlaky (v Německu RE) Norimberk – Cheb jsou ukončeny na území Německa a dále do Chebu nejedou.

V Plzeňském kraji je zajištěn provoz regionálních vlaků do pohraniční stanice Železná Ruda-Alžbětín (trať 183 Klatovy – Železná Ruda-Alžbětín). Na trati 180 Německo – Domažlice – Plzeň jsou osobní vlaky z Německa ukončeny ve stanici Furth im Wald. V úseku Furth im Wald – Česká Kubice – Domažlice jsou mezinárodní osobní spoje odřeknuty bez náhrady.

Regionální spoje do Rakouska:

Regionální osobní vlaky v Jihočeském kraji jedou nejdále pouze do pohraničních přechodových stanic. V úseku České Budějovice – Summerau jsou mezinárodní osobní spoje ukončeny ve stanici Horní Dvořiště, vlaky ve směru České Budějovice / Veselí nad Lužnicí – České Velenice jedou do pohraniční stanice České Velenice. Vlaky ÖBB v Rakousku končí jízdu v pohraničních stanicích Summerau a Gmünd (NÖ) a dále do ČR nepokračují.

Regionální vlaky mezi Jihomoravským krajem a Rakouskem zajišťují svými náležitostmi ÖBB a jsou ukončeny ve stanicích na rakouském území. Žádné vlaky nejezdí ani mezi Znojmem a Šatovem (přechod Znojmo – Retz). Cestující mohou použít autobusovou linku č. 818 IDS JMK.

Regionální spoje na Slovensko:

Regionální osobní vlaky z Jihomoravského kraje na Slovensko na trati č. 343 Hodonín – Vrbovce jezdí pouze do / ze zastávky Javorník nad Veličkou. Vlaky ze slovenské strany jsou ukončeny na slovenském území. Na trati Břeclav – Kúty nejedou žádné osobní vlaky, tedy ani v úseku Břeclav – Lanžhot. Cestující mohou použít autobusovou linku č. 572 IDS JMK.

Regionální vlaky mezi Moravskoslezským krajem a Slovenskem jsou ukončeny v Mostech u Jablunkova.

Regionální spoje do Polska:

Zastavena je také regionální doprava mezi Moravskoslezským krajem a Polskem. Osobní vlaky na Těšínsku končí ve stanici Český Těšín. Na Ostravsku končí jízdu osobní vlaky z Polska ve stanici Chałupki a nejedou do Bohumína.

Spěšné vlaky Lipová Lázně – Jeseník – Głuchołazy – Krnov (trať 292 Šumperk – Krnov) nejedou v úseku Mikulovice – Głuchołazy – Jindřichov ve Slezsku (přes území Polska). V úseku Lipová Lázně – Jeseník – Mikulovice – Jindřichov ve Slezsku a zpět je zajištěna náhradní autobusová doprava. V úseku Jindřichov ve Slezsku – Krnov a zpět jedou tyto spěšné vlaky podle pravidelného jízdního řádu.

V Libereckém kraji je přerušena mezistátní osobní doprava na trati 036 do Szklarske Poręby. Vlaky z Liberce a Tanvaldu končí, resp. zahajují svou jízdu v Harrachově.

Zdroj: České dráhy, Foto: Internet

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: