Dnes je 24.02.2024, Svátek má Matěj, zítra Liliana

Poslední diskuse


Zdraví zobrazit diskusi

Podle rady ministra už telefonuje 45 minut z...

Práce zobrazit diskusi

Hledám lidí pro výzkum trhu. Jedná se o...

Co se kde děje zobrazit diskusi

Ahojte,jsem tady nova a vidim posledni...

ADRA nabízí zdarma potravinovou a materiální pomoc

Publikováno: 16.03.21
Počet zobrazení: 957
Autor článku: Katarína Kijonková
Humanitární organizace ADRA v Ostravě ve spolupráci s Potravinovou bankou Ostrava reagují na zvýšenou poptávku po základních potravinách ze strany obyvatel města. Ti se dostávají z důvodu přetrvávající epidemie koronaviru čím dál tím více do finančních problémů. Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava se stane výdejním místem, kde si lidé budou moci vyzvednout nejenom základní potraviny, ale i respirátory a chirurgické roušky.

„V posledních týdnech nás oslovilo několik pracovníků sociálních odborů městských obvodů s tím, že se na ně obracejí obyvatelé Ostravy s prosbou o zajištění základních potravin. Občané volají i do ostravské potravinové banky, která ale jednotlivcům pomoc neposkytuje. Dle našich informací to většinou nejsou dlouhodobí příjemci sociálních dávek. Jedná se spíše o lidi, kteří jsou z důvodu různých opatření a omezení souvisejících s epidemií koronaviru již téměř rok bez stabilního příjmu. Můžou to být rodiče samoživitelé, senioři, ale stejně tak i živnostníci nebo podnikatelé, kteří museli uzavřít své služby nebo provozovny. A právě jim chce naše organizace nabídnout pomoc z bezvýchodné situace“, uvádí vedoucí Dobrovolnického centra ADRA v Ostravě – Dagmar Hoferková.

Podobnou výpomoc nabízela Ostravská ADRA už loni na jaře, kdy se řada příjemců ošetřovného dostalo do problémů díky tomu, že jejich dávky přicházely se zpožděním. Po roce se tato cílová skupina rozšířila o další a finanční nouzí trpí stále víc občanů Ostravy. Proto se ADRA rozhodla vyhovět poptávce ze strany městských obvodů i občanů a zřídila v rámci svého Dobrovolnického centra ADRA Ostrava výdejní místo na ulici Martinovská 164 v Ostravě-Martinově. To bude otevřené každé úterý vždy od 8:00 do 16:00 hod., nebo v jiné dny po telefonické domluvě na telefonním čísle 733 485 548. K dispozici budou nejenom základní potraviny, ale i respirátory a chirurgické roušky.

KONTAKTY:
Ing. Dagmar Hoferková
Vedoucí dobrovolnického centra ADRA Ostrava
dcostrava@adra.cz |+420 737 913 114 |www.adraostrava.cz

Autor: Katarína Kijonková

Vaše komentáře

Celkem 0 komentářů (0 komentářů čeká na schválení)

Zanechte komentář: