Dnes je 13.12.2019, Svátek má Lucie, zítra Lýdie

Poslední diskuse


Práce zobrazit diskusi

Společnost Věda nás baví o.p.s. hledá...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, jmenuji se Martin Chalupa a...

Práce zobrazit diskusi

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, kde...

Vánoce a přelom roku posunou výplatu důchodů

Podobně jako v minulých letech dojde i letos v době vánočních svátků a na přelomu roku k posunům výplatních termínů důchodů.
13.12.19

Aby oči dlouho sloužily

Všechny smysly se s přibývajícími léty otupují. Zrak, asi nejdůležitější z nich, začíná chátrat nejdřív. Oční vadě odborně nazývané presbyopie, se dříve říkalo "stařecká vetchozrakost". První její projevy však zaznamenávají už čtyřicátníci.
12.12.19
Autor: Andrea Vosádková

Valorizaci důchodů od ledna 2020 provede ČSSZ automaticky

Od lednové splátky roku 2020 se valorizují všechny vyplácené důchody. Základní výměra důchodu se zvýší o 220 Kč, procentní výměra důchodu vzroste o 5,2 % a dále se navýší o dodatečnou částku 151 Kč.
11.12.19

Vánoce přicházejí… Šťastné a máslové!

Cukroví, vánočka, zásmažka do zelňačky, kapr na másle, a dokonce i řízek... Bez „bílého zlata“ kuchyně se zkrátka o Vánocích správná hospodyňka neobejde! Do tradičních pokrmů patří poctivá klasika v podobě másla. Vsázely na ni už naše babičky...
10.12.19
Autorka článku: Adéla Vosádková

Fuchsoviny II.

Cesta autobusem.
9.12.19
Autor článku: Irena Fuchsová

Moudrá slova na neděli

Slova moudrých k nedělnímu zamyšlení...
8.12.19
Zdroj: Citáty

Na stůl patří překvapení.

Milé babičky a milí dědečkové, připravila jsem si pro vás několik receptů, které jsou jednoduché, dostupné a chuťově překvapivé. Třeba Vás zaujmou, změna je život, že? Proč pořád jíst dokola stejné pokrmy se stejnou chutí? Majonézy.
7.12.19
kytkaretro

Z kolínského SeniorCentra na rotopedu až do Betléma

Na rotopedu pro Betlémské světlo? I to je možná cesta, jak motivovat seniory k fyzické i psychické aktivitě, která se v SeneCura SeniorCentru Kolín více než osvědčila.
7.12.19
Autor článku: Kateřina Hanibalová

Potíte se i v zimních měsících?

  Autorka článku: Jarmila Podhorná Upravte jídelníček a nasaďte lopuch. Léto je dávno pryč, o třiceti stupních nad nulou si můžete nechat jen zdát, ale přesto se potýkáte s pocením? Vlhkých rukou a propocených košil se můžete zbavit i bez chemie.
6.12.19
Autorka článku: Jarmila Podhorná Upravte jídelníček a nasaďte lopuch. Léto je dávno pryč, o třiceti stupních nad nulou si můžete nechat jen zdát, ale přesto se potýkáte s pocením? Vlhkých rukou a propocených košil se můžete zbavit i bez chemie. Přestože pocení je přirozený jev, kterým se tělo ochlazuje i zbavuje některých látek, ve společnosti se při nadměrné

Rakovina prostaty je nejčastějším nádorovým onemocněním u mužů.

ZP MV ČR na její léčbu loni vydala 215 milionů Kč.
5.12.19
Zdroj: ZPMV