Poslední diskuse


Politika zobrazit diskusi

mám zájem o vámi nabízené předplatné...

Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Téma týdne zobrazit diskusi

Hezký den, Chtěla bych Vás poprosit o...

Čerstvé máslo – luxus, který byste si měli dovolit

Máslo prošlo za dobu své existence (zdroje se různí, ale nejčastěji se uvádí 2000 let) bouřlivým vývojem. Věděli jste třeba, že máslo bylo v minulých stoletích synonymem bohatství a některé národy ho dokonce využívaly jako platidlo?
20.11.18
Autor článku: Lenka Hájková

Lehká jídla v těžkých horkých dnech.

Autor: Irena Novotná Milé babičky a milí dědečkové. Našla jsem pro vás pár receptů. Pokud nevíte, co byste vařili, když je takové vedro, zkuste je.  Tak se odvažuji vám nabídnout něco extra. Bramborová omeleta – pro 8 porcí. Ingredience.
20.08.18
Autor: Irena Novotná Milé babičky a milí dědečkové. Našla jsem pro vás pár receptů. Pokud nevíte, co byste vařili, když je takové vedro, zkuste je.  Tak se odvažuji vám nabídnout něco extra. Bramborová omeleta – pro 8 porcí. Ingredience. 1 kg brambor 2 nahrubo nasekané cibule 4 lžíce olivového nebo slunečnicového oleje 4 prolisované stroužky česneku 6 mírně rozšlehaných vajec 1 lžička mleté [...
kytkaretro (1)

Domácí bylinkové likéry

Milé babičky a milí dědečkové, následující článek pojednává o bylinkových zdravotních likérech, které jsou součástí galenik. Jaro je již v plném proudu a tudíž nebude těžké shánět ingredience. Recepty jsem zapsala podle rodinného archivu.
15.04.18
andreotti3 zmenšeno

Recepty z jednoho pekáče

Milé babičky a milí dědečkové, připravila jsem pro vás malou sbírku receptů „z jednoho pekáče“. Můžete je využít i při svém pobytu na chalupě nebo chatě, pokud máte remosku nebo pečící troubu.
10.04.18
andreotti3 zmenšeno

Moučná jídla, nákypy, záviny

Milé babičky a milí dědečkové, předkládám Vám další recepty z tradičního  vaření a tentokrát jde o moučná jídla. Líbí se mi, že jsou jednoduchá a zřejmě historií českého vaření pořádně prověřené.
3.04.18
andreotti3 zmenšeno

Babičky pečou karty a chlebíčky

Milé babičky a dědečkové, připravila jsem Vám recepty, které jsem opsala z babiččiny kuchařky a jsou výborné a jednoduché. A hlavně jsou rychle upečené.  Dobré pro děti, ke kávičce a na pohoštění nečekaných vánočních návštěv.
18.12.17
andreotti3 zmenšeno

Babička s dědečkem promýšlejí menu na vánoce

Dědeček radí, aby se udělalo něco, co děti ještě nejedly, něco z dob, které pamatují jejich předkové.
11.12.17
andreotti3 zmenšeno

Babička uvažuje nad klasickou kuchyní

Milé babičky a dědečkové, předkládám Vám pár inspirativních receptů pro zamyšlení, protože se mi zdají bohaté na chuť a ne příliš složité. Když bude vařit dědeček, určitě tomu přidá kus bohaté fantazie.
5.12.17
andreotti3 zmenšeno

Babička vaří dědečkovi: Polévky a pečínky

A jsme zase u jídla. Objevila jsem tradiční kuchařskou knihu paní Axamitové a zalíbila se mi. V každé najdeme něco zajímavého, originálního. Takže, zkusme si recepty prostudovat.
27.11.17
andreotti3 zmenšeno

Babička myslí na vánoce: Čím překvapíme?

Některé babičky už pomalu uvažují o vánočním cukroví, jiné zase mají v plánu koupit úhledné cukroví v cukrárně. Ale co ještě nabídneme dětem, aby si pochutnaly, až rozbalí dárky a dospělým, kteří chtějí prožít pěkný večer?
26.11.17
andreotti3 zmenšeno