Poslední diskuse


Téma týdne zobrazit diskusi

Dobrý den, mám zájem o studium U3V...

Politika zobrazit diskusi

Dobrý den.chtěli bychom se s manželem...

Politika zobrazit diskusi

mám zájem o vámi nabízené předplatné...

Babička rozmazluje vnoučátka.

Děti mají rády jídla, s kterými se jen tak nesetkají, pak je tu babička se svým kuchařským uměním, aby jim připravila něco dobrého. Recepty jsou jednoduché a určitě je zvládnou i dědečkové s fantazií, která je jim vlastní. Zapékaný květák se sýrem.
3.04.19
kytkaretro

Originální marmelády z Prachatic ovládly mezinárodní soutěž

Kumquat, cedrát, karibský rum...
27.03.19
Autor: Marta Vokurková

Ryby na jídelníčku?

Nepatří jen na vánoční tabuli nebo na dietní menu.
20.12.18
Autorka článku: Šárka Lachoutová

Čerstvé máslo – luxus, který byste si měli dovolit

Máslo prošlo za dobu své existence (zdroje se různí, ale nejčastěji se uvádí 2000 let) bouřlivým vývojem. Věděli jste třeba, že máslo bylo v minulých stoletích synonymem bohatství a některé národy ho dokonce využívaly jako platidlo?
20.11.18
Autor článku: Lenka Hájková

Lehká jídla v těžkých horkých dnech.

Autor: Irena Novotná Milé babičky a milí dědečkové. Našla jsem pro vás pár receptů. Pokud nevíte, co byste vařili, když je takové vedro, zkuste je.  Tak se odvažuji vám nabídnout něco extra. Bramborová omeleta – pro 8 porcí. Ingredience.
20.08.18
Autor: Irena Novotná Milé babičky a milí dědečkové. Našla jsem pro vás pár receptů. Pokud nevíte, co byste vařili, když je takové vedro, zkuste je.  Tak se odvažuji vám nabídnout něco extra. Bramborová omeleta – pro 8 porcí. Ingredience. 1 kg brambor 2 nahrubo nasekané cibule 4 lžíce olivového nebo slunečnicového oleje 4 prolisované stroužky česneku 6 mírně rozšlehaných vajec 1 lžička mleté [...
kytkaretro (1)

Domácí bylinkové likéry

Milé babičky a milí dědečkové, následující článek pojednává o bylinkových zdravotních likérech, které jsou součástí galenik. Jaro je již v plném proudu a tudíž nebude těžké shánět ingredience. Recepty jsem zapsala podle rodinného archivu.
15.04.18
andreotti3 zmenšeno

Recepty z jednoho pekáče

Milé babičky a milí dědečkové, připravila jsem pro vás malou sbírku receptů „z jednoho pekáče“. Můžete je využít i při svém pobytu na chalupě nebo chatě, pokud máte remosku nebo pečící troubu.
10.04.18
andreotti3 zmenšeno

Moučná jídla, nákypy, záviny

Milé babičky a milí dědečkové, předkládám Vám další recepty z tradičního  vaření a tentokrát jde o moučná jídla. Líbí se mi, že jsou jednoduchá a zřejmě historií českého vaření pořádně prověřené.
3.04.18
andreotti3 zmenšeno

Babičky pečou karty a chlebíčky

Milé babičky a dědečkové, připravila jsem Vám recepty, které jsem opsala z babiččiny kuchařky a jsou výborné a jednoduché. A hlavně jsou rychle upečené.  Dobré pro děti, ke kávičce a na pohoštění nečekaných vánočních návštěv.
18.12.17
andreotti3 zmenšeno

Babička s dědečkem promýšlejí menu na vánoce

Dědeček radí, aby se udělalo něco, co děti ještě nejedly, něco z dob, které pamatují jejich předkové.
11.12.17
andreotti3 zmenšeno